Uvnitř

Lupič (Willem Dafoe), který plní zakázku na krádež několika obrazů, se po kolapsu autonomního systému ocitá uvězněný v umělcově apartmá. Pokusy o únik jsou beznadějné a nehostinnost v bytě se každou chvílí stupňuje. Navíc krátce po nalezení tajné místnosti nastává psychologická otázka, zdali je Lupič (Willem Dafoe) v bytě skutečně uvězněn nebo se stal pouhou loutko v umělcově zvrácené hře. (PetriK12)

chaturga

Opět velmi zajímavý až bych řekl umělecký survival s luxusním Dafoem. Moderní film s jednou postavou v jednom bytě a se závěrem ve stylu "Jack staví dům". Rozhodně pro náročnější diváky, těm nenáročným totiž vůbec nic neřekne a je to na komentářích vidět. ()

mystrdat

Inside je buď a) pasivně nudnej survival s nejhorším zlodějem na světě nebo b) arogantně mizerná alegorie na uměleckej proces. Okradl jsi mě o 105 minut, Vasilisi ty zbytečná kundo. ()

PetriK12

Náročné a inteligentní psycho drama. Je otázkou, zdali tu máme zloděje uvězněného v "moderním bytě" nebo "klec", do které byl záměrně vpuštěn. Snímek nechá diváka se rozhodnout. Buď zvolí snazší cestu, a dostane průměrný zážitek (možná až nudu), nebo zvolí tu naročnější a bude se snažit pochopit hlavní myšlenku snímku. ()

Mamlas odpad!

Zkraje okrajová komorní nuda, později nudná psychedelie. Proklikal jsem to až do konce a každé potom bylo horší než předtím. ⬇️ 3% ()

CrazyMarty

Psychologický thriller od málo známého řeckého filmového lektora a režiséra Vasilise Katsoupisa. Jedná se o takovou One Man Show Willema Dafoe, coby zloděje Nema, který se snaží přežít a zároveň se dostat ze zamčeného newyorského podkrovního bytu jistého sběratele umění. Do bytu se dostal snadno, avšak po spuštění alarmu se celý prostor uzavřel a stal se Nemovou osobní klecí. Má u sebe vysílačku, na kterou ovšem nikdo neodpovídá a zjišťuje, ze se také kvůli poškozené klimatizaci v celém prostoru neustále mění teplota na extrémní vedro nebo na krutou zimu. Dafoe musí tak zapojit všechnu svou vynalézavost a kreativitu, aby přežil každičký den a zároveň se dostal, pokud možno nepozorovaně, pryč odsud. Willem Dafoe je zde i pře svůj věk dávno přes 60 let ve skvělé kondici a velmi čilý. Nápady a vymoženosti, jak rychle a co možná nejefektivněji se dostat ven a přitom vyváznout živý jsou kreativní a ačkoliv sledujeme jen jednu postavu, alespoň mluví formou monologů a něco více se o něm dozvídáme, ačkoliv ne moc. Je to takový Revenant uvnitř obydlí. Po určité době samoty tak začíná naší postavě trochu hrabat, což je pochopitelné a proto není ani úplně jasný konec snímku, což je vlastně dobře. Na druhou stránku příběh není nijak složitý, což by nevadilo, ale hlavně není ani moc dobře vysvětlený a prokreslený, na rozdíl od ukradených děl. Začátek nás hodí po monologu o záchraně nejcennějších věcí před požárem do loupežné akce, při které se ale ani postupem času moc nedozvídáme o co vlastně jde a komu. Neznáme ambice hlavního hrdiny a ani boháče, kterého okrádá. Ano, hrdinu nechceme vidět mrtvého a proto mu fandíme, ale chápat více jeho motivace by se rozhodně hodilo. Neurčitý konec by nevadil, ale neujasněný začátek bez výstavby poněkud zamrzí. Snad jen kvůli talentu herce 3/5. ()

xxmurphyxx

Dafoe je pán, ale ani nedokáže potiahnuť film o ničom do červených čísel. Prečo prišiel, kam prišiel, kvôli komu prišiel čorovať sa nedozvieme, rovnako ako sa nedozvieme nič o ňom ani o jeho načrtnutom bližšom vzťahu k majiteľovi bytu. Jednoducho len sledujeme hodinu a pol haluziť týpka a stavať vežu z nábytku, aby vzal roha cez svetlo/ventilačku, alebo čo to malo byť na strope. ()

MorraEddie

Těžko stravitelný kousek. Will Dafoe je skvělý a snad i díky němu to tláčím někam ke 4/10. Největěší slabinu vidím v tom, že zde vlastně chybí jakákoli hrozba a tím se snímek stává vlastně nezáživným. Ten umělecký záměr chápu, ale výslednou kvalitu prostě nedoceňuji. Vasilis do filmu tlačí jen to co potřebuje a proto to chvílemi postrádá veškerou logiku. Samotná délka filmu je také přehnaná. ()

Easykill

Od traileru jsem se na inside celkem těšil. Bohužel do jisté míry přišlo malé zklamání. A to, že v bytě krom samotného zloděje nebylo žádné jiné nebezpečí. Což je velká škoda, tady vidím drobínek nevyužitý potenciál. Ono to bez toho bude 70% lidí nudit, o tom žádná. Dafoe tady bojuje především sám se sebou, s obrazy, s tím jak sehnat vodu a jídlo, protože "porucha systému". Chápu myšlenku i přesah, ale čekal jsem víc survival. I když některý scény stály určitě za to. Akvarijní sushi, vana ala toalete, mrazák makarena... A psí konzervy mi hned připomněly Davida chinzana Bianca Listera "Je to lahůdka, lahůdka!" ()

yoryk

Akože on sa fakt zachránil? Omg, to snáď nemyslia tvorcovia vážne?? Toľko nelogickosti čo mal tento film....za mňa nudné ale Willem-ov výkon bol celkom pozerateľný. ()

mskarabeus

Až na dvě velké nelogičnosti (spuštěný alarm, pak požární poplach a nikoho zvenku to nezajímalo, hlavně, že tam měli krásnou velkou recepci) jsem se bavil a čekal jsem jak to vše dopadne... ()

NinetyOne

Dávám jednu fakt těsnou hvězdu za Dafoa, hezkej trailer a poster. Jinak to vůbec nemá cenu stahovat. Naprostá fraška zahalená za "něčím hlubším", ale ve skutečnosti je to o ničem. Mohla to být pěkná onemanshow, ale bohužel tvůrci se rozhodli to úplně zkazit. ()

Folio

Jsou filmy, u kterých usneš do deseti minut a jsou filmy, u kterých běží závěrečné titulky a ty máš hlavu plnou whatthefucků a víš, že si o nich musíš okamžitě pokecat minimálně s ChatGPT. Tohle je film, u kterého jsem neusnul. Výborný Willem Dafoe tě hodinu a půl vodí po devastaci přepychového bytu s cílem z něj uniknout. Ale ty stejně moc dobře víš, že jenom o tomhle ten film vlastně není. Že je tam toho mnohem víc než jen podivná únikovka, že je to narvaný symbolikou, náznaky, dalšími vrstvami … a ty jsi malinko nasraný, že ti to na první dobrou prostě uniká. Ale nevadí, tenhle biják jsi totiž neviděl naposledy. ()

Zagger

Daniel Defoe jako Robinson vs bee.. takovy fajn zakladni napad, s takovym hercem, peknym plakatem a ... takovy sräger. Pripomnelo mi to jak jsem se chtel ulit na praxi a schoval jsem se nez odjeli, a pak mi trvalo asi hodinu se nejak dostat z budovy lol. ()

LEFTFLANK

Zlý dom vs. jeho nájomníci. Takých pokusov už bolo, takže to nie je vôbec originálne. A už vôbec nie staviať na tom artovú pikovinu alá Refn. Keby sa to radšej držalo civilnej roviny a nesnažilo sa to vytierať zadok s diváckou priazňou mohlo to byť aspoň nezáživným priemerom. Vlastne aj 2 hviezdy je veľa. ()

Dalajlada

Naprosto skvělé psychologické drama. Rozhodně nic pro milovníky akce. Willem Dafoe zde opět potvrzuje, jak je to skvělý herec. ()

KarlN

Chudák Willem Dafoe, musel zřejmě hodně naštvat scénáristu, jelikož z něj společně s režisérem, dělají v prázdném bytě naprostého exota s iq tykve. Na usnutí dobré. ()