Invaze

USA, (2021–2023), 16 h 43 min (Minutáž: 33–58 min)

Sam Neill, Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Billy Barratt, Šiori Kucuna, Firas Nassar, Azhy Robertson, Paddy Holland, Togo Igawa, Max Fincham (více)

Série(2) / Epizody(20)

Na Zemi zavítá mimozemský druh, který ohrožuje existenci lidstva. Děj se odvíjí v reálném čase pohledem pěti obyčejných lidí z různých koutů planety, snažících se nějak vyznat ve zmatku, který kolem nich propukl. (Apple TV+)

Recenze uživatele Branique k tomuto seriálu (9)

Honba za duchy (2023) (S02E02)

Táto epizóda dosť nuda. Snáď sa to rozbehne. Tento seriál to potrebuje ako soľ. ()

Ohňostroje (2023) (S02E03)

Oproti minulej veľmi nudnej časti sme videli konečne niečo zaujímavého. Snáď bude tých zaujímavejších častí viac ako tých nudných. ()

Tunel (2023) (S02E04)

Po pár dieloch nudy konečne nejaká akcia. Pri tých scénach v tuneli sa u mňa prebudila nostalgia. Onoho času som tam totiž strávil nejakú dobu. Dávam preto dielu 4 hviezdičky. Čo je asi zatiaľ najviac koľko som pri tomto seriály nejakej epizóde dal. Snáď sa to bude posúvať správnym smerom a tempom. ()

Hlas z onoho světa (2023) (S02E05)

Táto časť bola teda dosť nudná. Na konci síce dosť zaujímavá vec, ale prišlo mi to, že stačilo pozrieť posledných 5 minút a de facto o nič by som neprišiel. Po minulej časti (celkom vydarenej) teraz dosť nuda. ()

Tlakové body (2023) (S02E06)

Opäť taká poslabšia časť. Síce úplne nenudila, ale nebola to ani žiadna sláva. Čo sa mi ale páčilo je to, že s Micuki nepodľahli takému typickému klišé, že je zmätená a nechá sa oklamať lacnou ilúziou reality. Počas jej virtuálneho stretnutia s lezbickou priateľkou si zachováva chladnú hlavu a vie, že je to len trik. ()

Králičí nora (2023) (S02E07)

Táto časť bola o niečo zábavnejšia ako tá predošlá. Potrebovalo by to ale nakopnúť ešte viac. ()

Vesmírný oceán (2023) (S02E08)

Ja túto časť hodnotím zle. Je to zlé. Naozaj zlé. Za celú časť sa dej nijako neposunul. Nijako. A na posledných 5 sekúnd sa tam snažia hodiť cliffhangera. Toto je naozaj zlé. ()

Průlom (2023) (S02E09)

Po 2 dosť slabých častiach konečne lepšia časť. Neviem ale, či bude aj tretia séria. Pretože ak nie, tak tu hrozí násilné ukončenie, ktoré seriálu celkovo uškodí ešte viac. Tak ako napríklad násilne ukončili The Expanse, kde takmer nič nebolo vysvetlené. ()

Staří známí, nové obzory (2023) (S02E10)

Neviem, či bude tretia séria. O to viac ma rozrušuje ten koniec série druhej. Pretože to zakončenie bolo príliš otvorené. Ak tretia séria nebude, tak to bude megaprúser. Pretože sa človek nedozvie de facto nič. Uvidíme. ()