Epizody(10)

warrenur

Sklamanie. Nelogickosti a amaterizmus z toho srsal este viac ako v prvej serii. Konci to rovnako neuspokojivo a tym dava jasny indikator, ze sa bude jednat o dalsi z tuctovych sci-fi-ciek s x-seriami, ktore nemaju prepracovany scenar a ani dialogy. Dopozeral som len s rychloposuvom, dufajuc v prekvapujucejsi a uzavretejsi pribeh. Detska linia a i ta s "povstalcami" boli mimoriadne naivne. Hoci chapem, ze po revival 80tok v Stranger things sa to snazi zopakovat kazdy druhy tvorca....tu to urcite nefunguje. Neodporucam, skoda casu. Slabulinke dvojhviezdie. 35% ()

M.i.k.e

Jak mě bavila první řada tím jak na vše šla oklikou a nepoužívala ty nejzákladnější sci-fi klišé, dvojka se jim naopak nevyhýbá a díky tomu tak funguje podstatně hůř. Opět tu máme hned několik linií, které se různě prolínají a je tu snaha a rozšíření invazní mytologie, ale prakticky nic z toho nemá čím překvapit a chvílemi to byla i docela nuda. Cliffhanger na konci slibuje další pokračování, tak jsem celkem zvědav jestli ho Apple posvětí a nebo tu budeme mít další neuzavřený seriál…60% ()

ainadalkaz

Keby z odvysielaných 20 epizód urobili 6-dielnu sériu, dej by nebol ukrátený ani o jednu zápletku a stále by sa našlo miesto na filler. Prvú sériu (aspoň teda pokým to úplne neskomolili s tými deckami) som opisoval známym prevažne superlatívami, no pri druhej s tým budem mať problém... a to začala naozaj sľubne. Atmosféra prvej sezóny sa kompletne pominula a ostávaju len nesympatické postavy, ktoré celý čas chodia v kruhoch. Aj najväčšiemu hlupákovi by asi došlo, že mimozemšťania budu prepojení s mothership (ktorá sa mimochodom objavila už na konci prvej série a vôbec sa neskrývala), no našim "hrdinom" to trvalo rekordných 10 častí. Minutáž sa síce nejako vyplniť musí, ale toto leňochodie tempo scenáristov seriálu len ubližuje, pretože potenciálu tam je až-až. Pevne verím, že vyhrážka tvorcov na ďalšie dve série bol len vtip. ()

fixaman

První série byla taková nemastná neslaná, postavy často hleděly do blba, málo se mluvilo, z mimozemské invaze jsme nic neviděli a jen jsme o ní slyšeli na pozadí scén z televize či rádia. Celkově to působilo, jako že budget kromě pěkného vizuálu nestačil ještě na dobré efekty. Do druhé řady jsem se tak pouštěl s obavami. A asi i proto jsem byl tak mile překvapen, moje očekávání byla velmi nízká. Jenže ouha, tvůrci napravili takřka vše, co šlo. Přibylo emzáků, vesmírných lodí, akce, dialogů, ubylo dlouhých pohledů a všechno šlape jako na drátkách. Za mě velmi milé překvapení a třetí řadu si rozhodně nenechám ujít. Jen tak dál! ()

Anderton

Druhá séria je trochu iná, než tá prvá, pričom ťažko hodnotiť, či lepšia alebo horšia, pôjde o subjektívny názor. Nadpriemerné epizódy striedali tie priemerné. Pribudlo viac akcie, trikov a (možno neplánovaných) referencií na slávne predobrazy. Bohužiaľ väčšia rozšafnosť ukázala limity rozpočtu a niektoré scény sú trikovo horšie zvládnuté ako napríklad prvá séria The Expanse. Tá mala ale hutnejší dej a i keď sa v Invázii stále niečo deje, väčšia sústredenosť na to podstatné by tempu a rytmu prospela. 70% ()