Clarksonova farma - Série 1 (2021) (série)

Harvesting (S01E08)

(epizoda)
Velká Británie, 2021, 54 min

Frajer42

Na závěrečné kombajnování jsem se těšil zřejmě úplně nejméně. Přesto Jeremy nezklamal a představil nám dokonalé žně pro bránici. Nejlepším humorným prvkem je bezesporu postava Geralda. Tentokrát je díl dokonce i nezvykle poučný. Baví mě Jeremyho kontrast. Na jedné straně doma dokrmuje umírající jehně, či brečí nad ztrátou berana, když je třeba hrát divákům na city. Na straně druhé všechna jehňata s velkou slávou nechá popravit a dá si je k nedělnímu obědu. Pobavilo i závěrečné vyúčtování a zisk za tohle celé 144 liber. Úplně si neumím představit, s čím novým by přišla potenciální druhá série. Nicméně ji chci. [85 %] ()

• Na začátku epizody popisuje Jeremy Clarkson svůj den na farmě, jehož součástí je příprava rajčatové omáčky. Během přejezdů autem mezi místy své pracovní náplně pozoruje nad sebou letící helikoptéru. Rovněž si můžeme všimnout, v jaké hodině dne se zrovna Jeremy nachází. Jde o odkaz na podobnou scénu z filmu Mafiáni (1990), ve kterém Henry Hill popisuje svůj pracovní den a rovněž dohlíží na přípravu omáčky k těstovinám. (Komanch)