Lacinej fešák Eddie (festivalový název)

Poor Pretty Eddy

Drama / Horor

USA, 1973, 92 min

David Worth

Jean Genet (divadelní hra)

Frank Mazzola

Jako fanoušek 70s nekonvenčních drive-in grindhouse exploitation filmů jsem byl odměněn až v samotném závěru, kterej byl vážně hustej, bohužel na 80 minut to bylo podle mně dost málo, a sledovat pro mne tento jinak šíleně ukecaný a nudný film s tématem rasismu bylo spíše utrpením. Celkově je to strašně podivný a zmatený (nedávalo to žádný smysl) a mě se to nelíbilo, snad až tedy na tu docela atraktivní lokalitu kde se to točilo, najde se tu vyjma krásného finále, ještě několik pár dobrých znepokojujících řekl bych až bizarních momentů (viz stylizované znásilnění, které je tu prokládáno psím pářením, to vše za zvukového doprovodu nějaké veselé country melodie!) a zábavných scén, ale ty se tu tak nějak minuly s účinkem, páč víc tu bylo scén zcela zbytečných podle mně. Film ale zcela jistě posloužil jako inspirační zdroj, mmj třeba Tarantino zde zcela jistě nasával. Režisér tohoto filmu pak byl zase zcela jistě ovlivněn velkým Peckinpahem a jeho sobě vlastním stylem úžasných stylizovaných zpomalených záběrů. Ted Cassidy rulezzz!!! Stará dobrý Shelley Winters - spolehlivá jako vždy. Podobné a daleko lepší exploatační filmy: "DELIVERANCE", "OPEN SEASON", "SUNDAY IN THE COUNTRY" nebo "POOR WHITE TRASH PART II".(4.6.2014)

Bizarní hixploatation o vidláckém napodobovateli Elvise Eddiem a podivných vztazích v motýlku v lesích. Mezi stop-záběry, paralelními montážemi, flashbacky a odkazy na Peeping Toma na straně jedné a nezvládnutou dramaturgií i nesmyslně jednajícími postavami se odehrává tenhle mile podivný brak s koncem, u kterého nepochybně Quentin Tarantino hýkal slastí(5.3.2010)

• Cimr

Lacinej fešák, to vlastně není vyloženě špatný film. Je tu například skvěle vytvořená atmosféra amerického Jihu. Z těch venkovských primitivních balíků se jednomu dělá šoufl. ,,Tak co, nejste rádi, že jste přišli pobejt?!" Pro mě jsou plusem i nejednoznačné postavy - nefunguje tu klasické černobílé schéma béčkových filmů (např. hodná žena a zlý zvrácený vrah). Nikdy nevíte, čím vás která postava překvapí. Co ale z tohoto filmu dělá průšvih, to je snaha o experimentální háv. V příběhu se co chvíli nějaká scéna absurdně zpomalí nebo se podle pravidel ejznštejnovské montáže propojí scéna znásilnění se souložícími psy... A náhle je veškerá vážnost v háji, protože se člověk prostě musí smát.(15.3.2013)

• xxvasa

zaver sa podaril, jinak ukecana nuda...(21.3.2013)

Tady fakt nebyla nouze o bizarní záběry, u kterých jsem se koneckonců dost od srdce zasmála. Nevím, jestli to bylo uvolněnou atmosférou v kině nebo tím, že se mi to fakt líbilo. Radši nad tím nebudu moc přemýšlet.(11.3.2013)

Taková rurální romantika, která nemůže skončit jinak než ... no ... přece svatbou! :))(10.3.2013)

"Hillbilly Eddie kytáru měl, tramtadam, králem chtěl bejt, černošku šukat chtěl, tramtadam..." Parádní pokoukání na buranskej jih, kde je akorát bordel a samej degenerát a ztroskotanec. A sem tam ňáká nadupaná kára. Prostě klasika. A do toho všeho přijede hezká černošská zpěvačka, jíž se (překvapení!) porouchá auto, takže musí pobýt v ošklivým motelu. Rázem tu máme znásilnění a komplikaci vztahů mezi místníma. A vše spěje do fajnovýho tarantinovskýho finále. Spokojenost!(18.3.2013)

Carmina Buran.(16.3.2014)