Onion Stark bojuje na Divokém západě s majiteli ropné společnosti o záchranu svého cibulového pole. Jako zbraň nepoužívá tradiční pistoli, ale právě pouze cibuli... Cibule, nebo pistole? Pistole, nebo cibule? Franco Nero jako hlavní hrdina, živící se především syrovou cibulí a samozřejmě chránící právo a spravedlnost, prokazuje v tomto spaghetti westernu obdivuhodný smysl pro sebeironii. Film se naváží do osvědčených westernových schémat - nehrdinský hlavní hrdina, homosexuální šerif a jeho zženštilí pomocníci, mechanik připomínající svým obličejem Adolfa Hitlera... To vše dokreslené hudbou Quida a Maurizia de Angelis. (TV Prima)

Lyžař

Velice příjemná podívaná. Franca Nera jsem do této chvíle herecky neznal. No a mile překvapil. Hudba velice podobná filmům s Budem Spencerem a Terrencem Hillem, občasné scény podobné Charliemu Chaplinovi, to, ale i daleko víc je tenhle snímek. Spousta vtipu, rvaček, ale také smysluplný příběh. No a ta cibule? To je samozřejmě nesmysl, ale vhodně posazený :-) ()

Ydrosten

Naprosto úžasná a netradiční westernová komedie se skvělými nápady s cibulí. Franka Nera nemusím, ale tady je prostě skvělej. Tento film jsem žral už jako malej a po každém jeho shlédnutí mám v úmyslu si jej pořídit do videotéky. Jednou větičkou : jest libo cibule? ()

Heroine

Pěkná hraná groteska, zajímavý nápad, ale kdyby to mělo míň prudný soundtrack, dala bych vyšší hodnocení! ()

GMVajgl

Film se skládá ze série střetů svérázného hrdiny s bohatým ropným baronem a jeho nohsledy, kteří ve městě budují diktaturu - korupci, cenzuru a násilí. Jakákoli hrozba se však po chvíli zvrtne v humornou grotesku, kde se záporáci kopou do zadku. V podstatě to zabíjí veškeré napětí - je to o ničem. Mimoto se vznešený boj za svobodu zvrtává v boj proti pokroku a kapitalismu - naivní konec smrdí levičáctvím. Lidé vyhazují do vzduchu těžební věže a i hrdina zahodí možnost těžit ropu a radši zvolí život bídy a pěstování cibule. ()

Dabel.2000

Film mého mládí, viděl jsem ho snad 50x a nikdy se mi neokoukal. Podle mě nejlepší film Franca Nera. Už se těším až si ho znova pustím. Sranda, akce, nic tu nechybí. ()

Fionor

Už v dětství byl cibulář Cibule mým hrdinou a dodnes tento film překonává obdobné snímky s Budem Spencerem a Terrence Hillem. Prostá komedie, která si neklade vyšší cíl než pobavit v klasické spaghetti duchu. ()

Harry_

Vůni cibule jsem viděl asi ve dvanácti a to by bylo za pět hvězdiček, pro dítě ideální podívaná. S každou dekádou to nějak ztrácí kouzlo a hvězdičku, ale to je asi normální. Je to ztřeštěná italská komedie z westernového prostředí, která se řadí mezi nejznámější parodie spaghetti westernů. Technicky klasika, výsledný dojem záleží na vztahu diváka k westernům a jeho parodiím. ()

GlamourCat

Milé! Z dob, kdy ještě filmy byly vážně filmy... hmmm, ráda na to mládí vzpomínám! Tehdy měli lidé trošku jiné tváře, takovou jiskru a taky tam bylo spoustu nápadů a drobných geniálních detailů. Stárneme, no. ()

Ozzy2

Když tento film dorazil v 70. letech do kin, byl jsem na něm jako dítě snad patnáctkrát.Dnes jsem to bohužel musel vypnout, nedá se na to dívat.Takže tři hvězdy dávám jen z nostalgie, ale je to v podstatě odpad. ()

Brinkley

Tak mezi 6-12 roky jsem se na Vůni cibule vždycky těšila, když jsem odjížděla na prázdniny k dědovi, jenž ji měl ještě na VHS. Od té doby sice spaghetti komedie poněkud vyčpěly, ale nostalgie je silný držák, takže sentimentální 3 hvězdy. ()

Ceberus

Podle plakátu jsem očekával Spencera & Hilla, krále spaghetti filmů, ale nebylo tomu tak. Bylo to trochu přešpagetováno chaplinovsky zrychlenými sekvencemi, takže raději doporučím dříve zmíněné duo. ()

mira.l

Od okamžiku, kdy Franco Nero poprvé vykoukl z hromady cibule, mi bylo jasné, že tohle bude parodie na parodie (ty s dvojicí Spencer/Hill), protože ta podoba nemohla být čistě náhodná. Terence zřejmě odmítl nebo zrovna neměl čas... Dějově teda nic moc, chvílemi je to parodie až moc veliká, narážky na Hitlera/jasně árijské pomocníky šerifa... no já nevím, asi trochu přes závit, to motat do tohohle žánru, stejně jako ta "motorizovaná" jednotka jakýchsi nabušenců. ()

Belmondicek

"Pistole nebo cibule?" Oblíbená westernová komedie s perfektním Francem Nerem, který paroduje všechny své předešlé vážné role. Miluju cibuli, ( ale na vše si jí nedávám ), miluju už od mala tenhle film. Poved se taky původní barrandovský dabing v čele s Ladislavem Mrkvičkou a další skvělá hudba bratří De Angelisů. A nikomu to neříkejte, ta Emma Cohen tady vypadá jak moje ségra, fakt!! ()

Jacccob

Když já si nemůžu pomoct, na tomhle jsem prostě vyrůstal, a i když to samozřejmě nepatří mezi špičky světové kinematografie, u mě najde místo vždycky. Úžasné!! :) ()

topi80

Od včerejška přemýšlím, co bych k tomuto filmu napsal. Koukal jsem, smál jsem se totálně infantilnímu humoru a přitom se přistihoval, jak sám sobě říkám: "Čemu se směješ, ty vole?!" Inu, humor v tomto filmu je tak pitomý, dětinský, naivní a prvoplánový, že bych řekl, že cílová skupina tohoto filmu je jasná, zkrátka ideální rodinný a dětský film. Na druhou stranu, no a co? Přitroublý hlavní hrdina, který v grotestních honičkách běhá jako Jack Sparrow, pojídá cibuli a zavazuje nepřátele po třech kusech do pytle mi celkem přirostl k srdci. A i když má film spoustu hluchých a nudících míst, jako oddechovka funguje stoprocentně. A jak je o mně známo, tohle dokážu ocenit, jen už se u toho tak nepobavím jako třeba u mistrovských kousků dvojice Spencer/Hill. Nadhodnocuji a vím o tom. ()