Poker Face

Miliardář a hráč pokeru Jake Foley dává svým přátelům šanci vyhrát víc peněz, než se jim kdy zdálo. Aby se však mohli zapojit, musí se vzdát jediné věci, kterou se celý život snaží chránit - své dávno ukryté tajemství. Hra pokračuje a přátelé brzy zjistí, co je ve skutečnosti v sázce. (HBO Max)

sedm.1

Pro mě zásadní problém této podívané spočívá v tom, že se Russell zřejmě hned na začátku úplně nerozhodl, jakým směrem se bude zápletka v jeho filmu vlastně vůbec vyvíjet, čehož výsledkem je pak dějová roztříštěnost na tři stejně dlouhé, třicetiminutové etapy, které se od sebe ovšem liší jak způsobem vyprávění, tak v podstatě i žánrově, a nepřináší to nic jiného, než vážně výraznou neucelenost a tím pádem i nepřesvědčivost. První třetina je tak ryzím dramatem, s halucinogenní vložkou a následným rodinným rozjímáním, druhá se pak změní ve zvratovitý thriller, aby pak ta třetí vyústila v akční finále, což by tohle všechno nebyl možná ale zas až takový problém, kdyby ovšem tyto třetiny nebyli propojeny tak kostrbatě a nepůsobivým dopadem každé z nich, i když je zároveň pravdou, že dějově nakonec vše do sebe sice zapadlo, ale prostě ta nekomplexnost mě tu vážně bohužel rušila. Přitom ovšem samostatně lze všechny ty třetiny označit každou svým vlastním způsobem za funkční a rozhodně nenudící. Ta první je tedy podmanivě zvláštní, druhá nepředvídatelná a napínavá, a ta třetí má spád a též disponuje i slušnou dávkou napětí. Dokonce jim nechybí ani atmosféra, ani emoce, postavy tu jsou pak vesměs zajímavé a ani herecky Crowe nešlápl vedle, zvlášť pak u něj samotného bylo zas po delší době příjemné ho vidět v normální, civilní podobě a bez té jeho obludné nadváhy. Poker Face je tak zkrátka opravdu zvláštní podívaná, která se mi skutečně špatně hodnotí, jelikož na jednu stranu mě to kupodivu poměrně oslovilo, na stranu druhou ovšem faktem zůstává, že to celé prostě a jednoduše drhne a nešlape to jak by mohlo, respektive mělo. ()

bobstock

Co nám tím gladiátor asi chtěl říct? Zpočátku se to s partou kamarádů u rybníčku vyvíjí zajímavě a lusknutím prstu se ponoříme do unuděné zpovědi nemocného člověka s nezajímavou dramatickou pasáží na konci. ´´život si za peníze celého světa nekoupíš´´ znám a pokud v tom Russell má nějakou velmi osobní zúčastněnost, tak je mi to strašně líto, ale filmově Poker Face nezaujal. Zaujal pouze roztomilý nosánek paní Elsy Pataky. 30% ()

warrenur

Russel si zreziroval celkom zaujimavy kusok. Ano, snad len jedna postava sa priblizila beznemu cloveku a i to prostrednictvom zavislosti na alkohole. :) Zvysok bol z "vysin", o ktorych my ostatni mozeme citat v bulvari, ci vidiet na socialnych sietach. Napriek tomu to ako fikcia a pokrova "partia s vysokymi stavkami" celkom funguje. Pacil sa mi i "individualny trip" pod dohladom samana. Touto cestou za sebapoznanim by som nepohrdol. :) Slusne sidlo, hoci na moj vkus prilis vela skla. 50% Mozno vam sadne. ()

BOURQUE

D-čkový scenár, postrácajúci väčšiu fantáziu a silnejšie dialógy. Všetko je umelé, najmä herecké výkony a emócie na konci pri čítaní závety. Dominantná časť filmov, v ktorých sa Russel Crowe v poslednom čase objaví, zanechávajú za sebou veľké otázniky. Dúfam, že nekončí v podobnom bludisku podpriemerných (jednorazových) filmov, ako niektorí jeho kolegovia. P.S.: Nechceme sa mi veriť, že to režíroval Russell Crowe. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

John80

Slabý film v ktorom R.Crowe si pozve do svojej vily par kamarátov ,kde hrajú karty a zrazu jeho dom prepadnu nebezpečný útočníci, ktorý ho budú chcieť obrať o peniaze a majetok 2* ()

Likan7

Russel Crowe je skvělý herec a dokazuje to v každém věku. Jenže jako režisér stojí za starou belu. Poker Face má 95 minut a dobrých 40 jsem tak nějak nechápal o čem to vlastně bude. O lupičích? Sofistikované hře miliardáře? Rodině? Nakonec je z toho všechno a přitom nic. Scénář takový divný, na nic pořádně nemá čas, nic se pořádně nerozběhne a než se člověk naděje, je konec, a ten je v rámci filmu nejlepší. Závěrečné čtení dokáže vzbudit alespoň NĚJAKOU emoci... A Elsa Pataky tu má vyložený štěk a je tu asi 10 minut. ()

RAFT

Režisér Crowe a jeho druhý snímek .Pozve kamarády z dětství a rozjíždí poker s přáteli a vše se vymkne .Film se povedl ,Crowe snad jednou natočí časem lepší filmy .Zatím se tak, na režijní stoličce rozehřívá.Mohl by Crowe  natočit něco i s  režisérem Ridley Scott.Za mě 60% ()

Shitonit

Krátký leč přesto velmi okouzlující komorní drama s přitažlivou náplní, a s úžasným ponaučením na závěr. Kdo nepochopil film tak ať si ho mlaskavě pustí znovu. ()

papadoce

Ten ezoterický začiatok mi pripomenul Russellovu režisérsku prvotinu Cesta nádeje. Umelecké zafarbené obrázky, ezo hudba, rozjímanie o svete a živote. Zrejme sa toho Russ nechce vzdať ani vtedy, keď má ísť výlučne o thriller. Možno to má byť súčasťou jeho režisérskeho rukopisu. Ale ten jed pravdy by som kúpil. Slovo poker z názvu je dosť zavádzajúce. O poker tu nejde vôbec a samotné karty sa budú hrať veľmi okrajovo a len zopár minút. Samotný nápad nie je špatný, ale príde mi nezmyselne skomplikovaný. Ten moment kedy si kamaráti hovoria pravdu, všelijaké tajomstvá zo života a následne nejaké prepadnutie, spolu prakticky nesúvisia. Buď tie tajomstvá tým strácajú hlbší zmysel, alebo to prepadnutie. Táto réžia sa Russellovi nevydarila. Z prvu tajomný príbeh nabral lacný zlodejský smer bez hĺbky a ešte bol aj nie najlepšie spracovaný a čudne ukončený. Zlodeji boli špatne zahraní a že Russell stále hrať vie, film nijako nezachránilo. Ešteže to trápenie netrvalo vôbec dlho. “V živote zistíš, že priateľstvo a láska začínajú vtedy, keď odpúšťaš nedokonalosti. Buďte k sebe láskaví. Nebuďte pohár poloprázdny alebo poloplný. Buďte druh ľudí, ktorí vedia, že nech príde akýkoľvek triumf alebo katastrofa, pohár môžeš vždy doplniť." ()

a0001

Kvalitný úvod spolu s atraktívnym vizuálom, luxusným prostredím a neočakávanou zápletkou pri hernom stole dal pocit, že pôjde o skvelý večer, aspoň pre diváka, nasledoval ale rýchly zvrat, ktorý presunul dej do rýchleho konca. Žiaľ, z môjho pohľadu premárnený potenciál a nepomohol to veľmi vylepšiť ani záverečný sentiment. 60% ()

xxmurphyxx

Tento rok je neskutočne sýty na priemerné, zabudnuteľné a zbytočné filmy, ktoré nemajú čo ponúknuť a človek po nich siaha len z nudy. Ale Russell je stále týpek. ()

wowylgu313

Takhle. Příběh je tady úplně mimo logické myšlení. Prostě blbost. To poselství co to nese taktéž nedává vůbec smysl ale? Viděl jsem už mnohem větší hovadiny. Russell mi přišel ok, stále má svůj šarm a sympatie. Pláč a slzy na konci jsem nevěřil absolutně nikomu. Všichni to byli beztak jen proradní bezpáteřní mrchy co za týden ani nebudou vědět že jejich kámoš je pryč. A proč? Protože prachy. :-* nevím celé je to takové nemastné a neslané. Líbila se mi ta kulisa toho "bohatství" ... Původně jsem si pod názvem Poker Face představoval že budu hodinu a půl koukat na to jak někdo hraje a vyhrává velký keš někde v Casinech. Těch čistých 40% byto asi dalo. Bohužel to byla poměrně nuda. ()

Kushina

Takový rádoby thriller o lidech, co měli neskutečné bohatství, ale vlastně to bylo úplně nudný a o ničem. Zápletka žádná, příběh nudný....45% ()

Heywood

Nebylo tak hrozné, ale přepadení miliardáře bylo spíše komické, než reálné, tihle lidé bezpečnost nevypínají a jsou napojení "panickými" tlačítky na ochranky. To tu dost selhalo, když to měla být superfirma na sledování pro vlády. Herci jinak šli, příběh umírajícího, co chce dělat dobré skutky je také možný, lokace zajímavá, ale vleklo se to. Dám 50% a stačilo vidět jednou. ()

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)