Lovec hlav

• USA Dead for a Dollar (více)

1897. Film Lovec hlav sleduje veterána a lovce odměn Maxe Borlunda v Mexiku, kde se setkává s profesionálním hazardním hráčem a psancem Joem Cribbensem – zapřisáhlým nepřítelem, kterého Max před lety poslal do teritoriálního vězení. Borlund má za úkol najít a vrátit Rachel Kiddovou, rukojmí, manželku bohatého obchodníka ze Santa Fe. Jak je příběh vypřávěn Maxovi, paní Kiddovou unesl bizoní voják Elijah Jones. (Bontonfilm)

SavagerXx

Western kde hraje v hl. rolích Dafoe a Waltz? To musí být fakt dobrý ne? Akorát že vůbec... bohužel žádná sláva se nekoná. Ani jeden ze zmíněných herců tuhle levnou westernovku nezachránil a hlavně to vypadalo že se o to ani jeden z nich nesnažil, všechny hlavní postavy tak tričtvrtě filmu totálně bez emocí odříkavají svoje repliky a vypadají jak kdyby tam hráli z povinnosti. Waltz půlku filmu někde stojí a poslouchá životní příběh jiné postavy, řekne na to 3 slova a odkráčí pryč vyslechnout si zase někoho jiného. Nevim jestli za to může scénář, režisér nebo něco jiného ale jak může herec co byl tak skvělý v Tarantinovkách být tady tak plochý? Dafoe je o kousek lepší ale trochu si říkám že si z toho možná už jen dělal srandu protože tu všudypřítomnou levnost nedokázal dál vydržet. Vizuál filmu je levný až to není hezký, všechny interiéry vypadají díky nasvícení a prázdnotě jako kdyby byli natáčeny někde v divadle, hrobové ticho od komparzu (pokud tam zrovna někdo je) v pozadí je tragické a působí uměle. Postavy, herci a komplet všechno je čisté, neušpiněné a upravené a díky tomu to působí neautenticky. Obrázky zde v galerii ukazují film v jiných barvách, ve skutečnosti je celej film projetej filtrem "sépie" aby to jakože navodilo tu "špinavou" westernovou atmosféru a filmu to absolutně nepomáhá. Akce o ničem, příběh tuctový. ()

APLSMLS

ne! pokud chcete naivně duverovat, ze ustredni herecka dvojice je tak genialni, ze utahne cokoliv, tak neutahne, kdyz to napsal a natočil nějakej náhodnej generátor westernovejch klišé, nulovejch postav a zbytečnejch dialogů. tyhle necelý dve hodiny fakt vyuzijete jakkoliv jinak lip, cekani na dalsi dobrej western pokračuje ()

aneken

Ano, je to předvídatelné, schématické a šablonovité. Ale to je za mě vlastně dobře. Je to pocta starým dobrým westernům a já jsem se při koukání dobře bavil. ()