Iveta se konečně stává matkou. Její čas s malým Arturem je vykoupen kariérní pauzou, na které se dohodla s Ladislavem. Ivetě se ovšem brzy začíná stýskat po koncertech i divácích. Zjišťuje, že věhlasný skladatel Karel Svoboda shání novou zpěvačku do muzikálu Dracula. Iveta ví, že by ji ta příležitost mohla vrátit na výsluní. Jenže Ladislav je kategoricky proti... (Voyo)

Anet21

⚪Čo k tomu dodať - možno by namiesto toho skrývania sa za opulentné obrazy, presaturovanú žltú kameru a pátos bolo vhodné viac sa venovať skutočnému životu Ivety, znázorňovať viac jej interakcií s jej priateľmi, jej prácu, ale napr. aj samotného Štaidla, ale nie cez optiku, akú to robí tento scenár, potažmo réžia. T.j. optika skoro bulvárna, kedy sa naveľa divák v závere dočká akejsi komfortnácie dvoch hlavných postáv, ktorých dynamika mala byť zobrazovaná hlbšie už od začiatku. Nie, vtedy bolo nutné skákať od obrazu k obrazu, bulvarizovať, venovať sa nepodstatnému, takže v poslednom dieli sa snažia tvorcovia rýchlo spracovať motívy, ktoré majú potenciál zaujať diváka - konfrontácie s rodinou, so sestrou, s inými známymi.⚪Iveta však ako postava stále zostáva ani nie v pomyselnej šedej zóne, skôr ešte niekde za ňou - v jednej chvíli je totiž zobrazovaná ako labilná osoba bez schopnosti sama sa rozhodnúť, v druhej sa háda a kontruje Štaidlovi na úrovni rovný s rovným, pričom sa neskôr rozhoduje odísť. To, že na priestore troch dielov je skoro nemožné tieto charakterové rysy skĺbiť dohromady je snáď jasné aj najjednoduchšiemu, takže z Ivety sa tu stáva akási neuchopiteľná figúrka, ktorá je mentálne mimo, pije, berie lieky a sama nevie, kým je, čo úplne nekorešponduje s vyjadrením režiséra, že seriál mal byť nebulvarizujúcim, decentným pohľadom na speváčku. Tomu nepomáha ani jednorozmerné zobrazenie vedľajších postáv - Štaidla, Slobodu.⚪Rovnako, nie úplne šťastne pôsobí rozhodnutie neustále zapájať do Ivetiných celoživotných problémov a labilít Sepešiho, čo je samé o sebe otázne, nakoľko je pravdivé. Herci sa aj v tomto dieli snažia, pobaví kasting na Jiřího Korna, ale divák sa nemôže zbaviť pocitu, že seriál ide divákovi ,,na ruku," a že si vybral tému života kontroverznej osoby možno aj zámerne - dá sa totiž všimnúť akási štruktúra -,,Aha, tu je pekná kameta, viete, pekná kamera, to znamená, že seriál je dobrý, viete? A ešte máme aj napodobeniny známych osobností, aha, Gott a tamto Korn, nenecháme ho síce povedať ani slovo, lebo sme nezohnali natoľko dobrého herca, ktorý by vedel imitovať aj Kornov prejav, ale to vám musí stačiť, nie, že je na obraze? Veď aspoň sme ho napodobnili. A ešte sme napodobnili ,,Sejdeme se na výsluní" a scénu s bábikou, schválne, nájdite si ju na YouTube, presne ako originál, a koľko sme sa pre to snažili a aj herečka v hlavnej úlohe sa snažila a ... Svatba upírů, to sme tiež napodobnili...teda vlastne nie, lebo na to už nevyšiel rozpočet, takže sme to len spomenuli, ale aj to sa počíta, lebo viete, že aj to bolo v Ivetinom živote? A Iveta mala stalkera, viete? No, a my sme to dali do seriálu, aj jeho meno a zabudlo sa na to za 5 sekúnd a nemalo to žiadny význam, ale nevadí, lebo isto ste to nevedeli a teraz už viete... No, no a ešte sme ukázali, že Štaidl bol hajzel, lebo, to sme museli ukázať, že deptal Ivetu a všetko je to v takom krásnom kabáte, vytiahli sme saturáciu na maximum, že v takom žltom tóne sa nakrúcajú okrem Ivety už len mexické thrillery a všetko je pekné, viete, všetko vyzerá dobre...."⚪Tak nejak podobne asi vyzerá názor a predstava tvorcov o seriáli. Biografia o osobnosti môže byť podfarbená autorskou licenciou, ale mala byť predať skutočné emócie a udalosti z jej života tak, aby bol obraz o človeku komplexný. Tu sa to nevydarilo za dve série. V prvej Iveta pôsobí ako hlúpe decko snívajúce o kariére, v druhej ako labilná osoba s niekoľkými osobnosťami, ktorú manipulujú všetci ostatní naokolo a ona to nevidí. Tak, hlavne, že zobrazujeme citlivo, však... takýmto tempom môžu byť ďalšie dve série, v ktorých spracujú aj Pomejeho, Macuru, talianskeho grófa a to jej určite vzdá hold a ako osobnosti prispeje k dobru.⚪A ak naozaj dve série naťahovali zbytočnú nesúvisiacu dejovú linku s vojakom iba preto, aby ju v závere 3. dielu úplne idiotsky prepojili s Ivetou, tak končím.⚪ () (méně) (více)

lucij68ee14

Pane jo....JO! JO! JO! Proč tvůrci tímto směrem neubírali celou sérii?! Naprostá bomba. Tento díl měl naprosto všechno a úplně mě dostal. Hltala jsem každou scénu od začátku do konce a nemohla sem z něj spustit oči. Krásně a CITLIVĚ natočeno. Konečně nevidíme samé skandály, scény nepřeskakují po každé minutě úplně někam mimo a nesrší na nás depresivní atmosféra. Vidíme tu naopak Ivetu, která je krásná, milá, sympatická... Tak jak si ji všichni pamatujeme. Ze všech dílů jej vnímám jako nejhezčí, co se vzpomínky na Ivetu týče. Dojmy budu asi ještě nějakou dobu zpracovávat. Toto období Ivety ve mně rezonuje nejvíc a strašně jsem se bála, že to nedopadne dobře. Ale dopadlo. Anička neuvěřitelná...Iveta jak má být...v tomto díle mě o tom naprosto přesvědčila....byla jsem dojatá...naprosto. Ivetu jsem tam chvílemi viděla natolik, že mi během dílu několikrát i slza ukápla. Žádný díl mě ještě takto nerozložil. Láska k Arturovi, její touha zpívat, její pouto k sestře, která ji z rodiny asi jediná rozuměla, drsný přístup Ladislava v podání skvělého Ondry. Předchozí díly mi přišly v některých momentech spíše jako fikce, kde jsem si chvílemi nebyla jistá, zda je ještě příběh vůbec o Ivetě. Ač jsem se snažila záměr tvůrců pochopit s tím, že Iveta ve svém životě nebyla asi vždy sluníčko a bylo potřeba poodkrýt i její stinné stránky, tak mi pořád stejně přišlo, že z Ivety dělají až moc totální naivku, která snad nebyla nikdy normální. Situaci nepomáhal i fakt, že ne všechny momenty byly přesné ve srovnání s realitou. Tady mi to konečně přišlo autentičtější. A to neříkám jen proto, že je tu vykreslena v tom pozitivnějším duchu. Iveta tu konečně byla ženská, která má taky svůj názor, ale její okolí to prostě pořád vidí jinak. Ivetu jsem jako zpěvačku a člověka hodně vnímala a nějak jsem předtím pořád nemohla nějak nasát tu její atmosféru, ač jsem se sebevíc snažila. Ale tady konečně nastal moment, kdy se to povedlo. Tento díl napravil reputaci celé druhé série. Tleskám a dávám zasloužených 5 hvězdiček. ()

fabecc1222

Rozhodně bych řekl, že je to nejlepší díl druhé řady. Iveta se postupně a definitivně propadá do svých vlastních emocí, které jí budou ovlivňovat po zbytek jejího života. Vidíme tady ten kontrast s první řadou a tou změnou, co nastala. Přesně, jak jí to předpověděl její otec. Stejně tak jsou fajn kontrasty Štaidla a rodinou Bartošové, kdy Štaidlovi je pochopitelně celá její rodina ukradená a vesměs jí určitě opovrhuje a bere jako nějaký póvl, nebo aspoň teda tady je vykreslený jako takový ten rádoby snob, ci si o sobě myslí, že je nejdůleřitější osoba na celém světě. Tady už ho vlastně sledujeme v období, kdy kariéra v showbyznysu byla vesměs za ním. Jestli Iveta svým odchodem udělala dobře? Těžko říct...V té době to asi viděla jako nejlepší řešení, ale z dlouhodobého hlediska pro její další život? ()

castor

Znovu díl s poměrně nekompaktním dějem, ač ano, je to o Ivetině touze vrátit se před diváky, přičemž majetnický Láďa je kategoricky proti. Mluví vznosně, stále je vykreslován coby vzdělanec, kterým ale asi úplně není, s jeho charakterem (po čem vlastně toužil?) se mělo pracovat lépe. Dost času navíc věnujeme postavám, které nejsou nijak zvlášť zajímavé. Ale znovu je cítit, že tahle pohádka o zpěvačce, která chtěla dobýt hudební svět, a která si přála, aby ji někdo miloval, neskončí šťastně. Z Moravy navíc přijíždějí rodiče, kteří (stejně jako sestra Elišky Křenkové) nepřinesou nic nového. Prostě jen zopakují to, co už známe. Nestřídal bych zároveň party nazpívané Annou Fialovou s reálným Ivetiným hlasem. Hloupá linie s obdivovatelem pokračuje – nebo že by to měl být odkaz na někoho z dua Rychtář/Macura? Každopádně vzhledem k další sérii je otázkou, zda chce divák sledovat Ivetiny následné pády. Protože teď to bude už (takřka) pouze o nich. ()

fafejt001

Dám  za  tenhle  díl   * * *  ,  ale  nějak  jsem   čekal  o  fous  víc . Návštěva   rodičů  -  dobrý ,  hovor  se  Svobodou  -  dobrý ,  miminko  -  nádherné  ,  jen  ten  Ládˇa  , tak  nějak ,   egoisticky   stejný  . Nebyl  to  nikdy  můj  nějaký  idol  ,  ale  po  tomhle  ,  jak  jej  ukázali  v  jiném  světle ,   než  před  světly  reflektorů  a  kamer   ,  tak  dost  si  to  u  svých  fanoušků  ,  asi ,  pohnojil -  tedy  pokazil , nebo  tak  nějak  . A  ten  Gregor  SE  NA  TO  HODIL . A   Anička   to  zvládla  také  skvěle . Takže  dám  o  půl  *  více .  Bude  jěště   další  pokračování  ??  Kdo  ví . ()