Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Potom, ako sa Manchurijská vláda dozvie, že šaolinský chrám je tajným útočiskom rebelov, komando vedené Pai Meiom (Lieh Lo) chrám spáli na popol. Zvyšok rebelov ktorým sa podarí utiecť, v utajení putuje po krajine v prestrojení za kočovné divadlo. Vodca rebelov Hung Hsi Kuan (Kuan Tai Chen) prisahá pomstu a po dlhých rokoch tréningu sa rozhodne vyzvať Pai Meia na súboj. (kitano)

(více)

Recenze (12)

miklaras 

všechny recenze uživatele

Executioners jsou vpravdě epický příběh, což se u Lau Kar Leunga často nestává. Jeho spolupráce s Chen Kuan Taiem byla výborná a slavný, charismatický herec tu zahrál perfektně. je lagrační vidět mladičkého Wanga Yu, potěšil mě hlavně soubojem s Bílým obočím, podlým šéfem sekty Bílého lotosu v podání Lo Lieha. Kdo viděl Clan of the White Lotus, tuší, že oba filmy jsou si hodně podobné a protože choreografii dělal Lau kar Leung, oba jsou výtečné. ()

Grimaldi 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mě minulo velkým obloukem. Až na úvod s Gordonem Liu vidíme místo klasického Shaw filmu jakousi snahu o romantiku doplněnou o zcela infantilní humor, těch málo tréninkových a bojových scén mě málem uspalo a mezigenerační předávání pomsty radši ani nebudu komentovat. Vše korunuje nepřekvapivě nezajímavé finále. Velké zklamání zvláště při takovém tvůrčím obsazení i zde vyobrazeným historickým postavám. ()

Reklama

Mukade 

všechny recenze uživatele

Najlepší film s Paj Mejom. Ten je tu celkom charizmatický a miestami blahosklonný. :) Stále to ale nie je veľká sláva - je to nevyvážené - mladé ucho s ani nie ktovieakým tréningom (resp. nebol zobrazený správne) nakoniec pobije Paj Meja (pričom jeho otec trénuje 10+7 rokov a aj tak prehrá), mmm, nepáčilo sa mi to. (V Gigant Šaolinu je toto poriešené ďaleko lepšie.) ................. Srandovný pánsky účes (syn) aj na staročínske pomery. xD ................. Mimochodom, málokto v beloškých končinách vie, že to nie je len tak, že je Paj Mej v tom peknom bielom hábe (: . V jednom dokumentárnom filme bola čínska taoistická pustovníčka v podobnom kompletne bielom, krásnom, oblečku. A on bol taoista (na rozdiel od budhistov v Šaoline), takže taaaak... (: ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Kněz Pai Mei (Lo Lieh) dostává příkaz od mandžuského dvora, aby podnikl nájezd na Klášter Šaolin, protože se zde v utajení ukrývají revolucionáři, kteří se zde učí bojová umění. Klášter je obklíčen a zapálen a Pai Mei zabije v souboji opata Chi Sana (Lee Hoi-Sang), který se snaží chránit své studenty. Přeživší se musejí dostat z obklíčení a zraněný Tong Qianjin (Gordon Liu Chia-Hui) obětuje svůj život jako hrdina, aby to Hung Sze Kwan (Chen Kuan-Tai) a ostatní dokázali. Z Hunga a zbylých rebelů se stávají operní umělci, kteří putují od města k městu v červených lodích. Při jednom z vystoupení se Hung seznámí s Fang Yung Chun (Lily Li Li-Li), která ovládá styl jeřába a zanedlouho se stane jeho ženou a budou mít syna Hung Wen Tinga (Wong Yu). Hung poslechne svoji ženu a deset let se zdokonaluje v tygřím stylu, aby změřil své síly s Pai Meiem a pomstil mistra, ale napoprvé se to nepodaří a tak stráví zdokonalováním svého bojového umění dalších sedm let... Liu Chia-Liang snímek pouze nerežíroval, ale postaral se i o akční choreografii a lze ho zahlédnout v malé roli jako bojovníka s třísekční tyčí ve druhém souboji před Pai Meiovým chrámem. Pai Meiovy čtyři bojové scény jsou to nejlepší z celého filmu a tato záporná postava má potenciál diváka zaujmout. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Hm, tak od Tarantinova inspiračního zdroje jsem opravdu čekal poněkud víc a ne až natolik nudnou hongkongskou taneční hodinu jen s několika povedenými party. Bělovlasý, bělovousý a zřejmě i bělochlupý Pai Mei má jisté kouzlo, ale vyvolává jej spíš vzpomínka na Kill Billa než cokoliv jiného, jeho bojové kreace nepostrádají originalitu, nicméně o nějakém paf se rozhodně nedá mluvit a vzhledem k tomu, že celý film je de facto postaven na jeho čtyřech vystoupeních, převažuje notné zklamání. K tomu si připočtěte necharismatického hlavního i vedlejšího hrdinu, o ostatních postavách raději ani nemluvě, typicky pitomoučký děj a dávku čínského hihi humoru. Co Vám pak může vyjít? ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Některé dialogy použila hiphopová kapela Wu tang clan na svém debutujícím albu Enter the Wu tang (36 chambers). (Epistemolog)
  • Pai Mei (Lo Lieh) a Hong Xi Kuan (Kuan Tai Chen) byly opravdové historické postavy, které žily opravdu v době vypálení kláštera Shaolin, jako v tomto filmu. (Modiwish)

Reklama

Reklama