Sedmnáctiletá Belgičanka Rosetta žije se svou matkou v karavanu v opuštěném kempu na kraji města. Matka je alkoholička, která hledá jen kterak uniknout před realitou a o budoucnost se nestará. Rosetta se tedy protlouká životem sama a přebírá v podstatě veškerou zodpovědnost za společné živobytí. Snaží se hledat si práci, ale to se jí nedaří. Navíc ve svém zoufalství od sebe odhání člověka, který se jí snaží pomáhat… Drama bratří Dardennů bylo v roce 1999 na festivalu v Cannes oceněno Zlatou palmou. (ČSFD)

Whetley

Příběh ze sraček, je fakt tak těžký uchytit se v ,,životě´´? Ty věci, co zažívá mi připadají jako Rossetina karma. Kamera ruční, pořad běhá za Rossetou. Atmosférické, spíše než dějové. Spíše nezaujalo. ()

nmafan

Překvapuje mě, že tolik diváků vnímá Rosettu jako depresivní film (nebo vlastně nepřekvapuje?). Viděl jsem od Dardennů většinu jejich (hraných) filmů a nikdy ve mě - navzdory složitým osudům jejich hrdinů - nazanechaly sklíčenost, spíš naopak. Dardennové svoje postavy milují, mají pro ně pochopení i ve chvílích, kdy se chovají amorálně a zbaběle, odpouštějí jim, aniž by relativizovali jejich viny, nahlížejí s respektem na jejich utrpení, aniž by je zahrnovali soucitem, vedou je k sebereflexi a pokání. Dardennovské utrpení neprobouzí depresi ani beznaděj, neskličuje, ale zušlechťuje. Dardennové diváka - na rozdíl od řady jiných evropských "artových" režisérů - netrápí, ale směřují ho ke kráse a polepšení. Rosetta je ve všech těchto ohledech jedním z vrcholů jejich tvorby. ()

ecis

Jednoznacne najdepresivnejsi film, ktory som doposial videl. Velmi naturalisticke a realne spracovanie kruteho zivota mladeho dievcata. Ziadne citove vydieranie, ziadne klisoidne scenky, happyendy, herecke hviezdy a hviezdicky a pod. Len cista a poriadna davka zivota. Problemy, ktore nikto nechce zazit a prezit. Vynikajuce belgicke kino zaradujuce sa do mojho top rebricka. ()

polonius

Snímek mě ohromil svojí syrovostí a nezvykle odvážnou kamerou, která jen umocňuje pocit, že tohle není film ale realita! ()

1mArc0

Zlatá Palma a zaslúžene! Je to smutné, značne depresívne a na druhej strane premakané. Človek musí mať času a náladu, aby si to pozrel a ľutovať to určite nebude. /95 % ()

zigy

Proč mám koukat na holku, která pouze živoří a snaží se najít práci? Proč? Není to zábava, vůbec ne.....A filmy mají být zábava, ne? Tento film není zábavný ani trochu, dialogy na minimu, prostě koukáme na tu holku, jak žije...blbě... ()

Jurcekk

Taká dynamická kamera. Mi to Saulov syn pripomenulo.A j sa na ňu dobre pozeralo... A tá jej večerná modlitba. Jak držala tú múku. A jak ho zradila...To je dobrý film toto. ()

Rathe

Strašně deprimující snímek o skutečném životě. A to si představte, že jsou lidé, kteří se mají ještě hůř. Nesympatické obsazení dodávali černobílému životu ten pravý odpor. Matka bez snů, bez budoucnosti by klidně kouřila jen ptáky, aby pak mohla po zbytek dne chlastat a spát. Dcera se snaží (ale marně) k nějaké změně. Ale když dostane příležitost (za hodně vysokou cenu), tak ji zahodí jako její matka. ()

Soldier_666

Hlavní hrdinku by jsem i litoval nebýt její povahy, kdy si neváží nabízené pomoci a naopak ještě vrazí dýku do zad jediné osobě která s ní soucítí. Ovšem na druhou stranu ji chápu, život pro ní znamená hru o přežití a nezná radosti z maličkostí či z života jako takového. Moje první seznámení s bratry Dardenny a nejspíš ne poslední, skvěle přirozené herecké výkony a nepříliš složitý scénář, to můžu... Zajímavé komentáře: Aidan, WillBlake, swed, Sandiego ()