Zůstaň hladový

Stay Hungry

Drama / Komedie

USA, 1976, 102 min

• Jeanne

Mnohem zoufalejší kus z Arnoldových začátků než Herkules V New Yorku. Rafelson s Gainesem si hrají na umění, pak skočí do jakési parodie a hlavně jsou tak zahledění do své geniality, že si ani nevšimnou, že nepřečíst si anotaci filmu, tak nemáte šanci pochopit o čem to asi tak má být. Většina zařazených scén je zbytečná a ty, co by naznačily nějaký děj, tam pro změnu chybí. A kvůli tomuto štěku Arnold sundal deset kilo svalů, co nabíral několik let, takže navíc vypadá opravdu jako magor, co hraje na housle, tenis, plave a běhá - to je přece trénink na Mr. Universe, ne? ;) Milá byla jen hromadná pózovací scéna na závěr.(1.1.2015)

Tak tenhle film je docela dobrej úlet. Arnold se celej film usmívá jak kdyby byl zhulenej a místo toho, aby předved nějakou akci, tak hraje s bandou vidláků na housle, že by Šporcl zblednul závistí. Jeff Bridges je pro změnu skoro celej film vožralej a Sally Field buď hystericky ječí a nebo se obnažuje a souloží s Jeffem Bridgesem. Zajímavej je taky majitel posilovny, kterej má hroznou paruku a pořád chlastá. Ke konci si to navíc rozdá s kurvou, což ho tak nabudí, že si něco šňupne a pak rozmlátí celou posilovnu na sračky :-) No jediná normální postava v celym filmu je snad akorát sluha Scatman Crothers. Jako musim uznat, že jsem se u toho nenudil. S vypnutym mozkem se to dá celkem v pohodě sledovat, ale ten scénář snad napsal cvičenej orangutan.(9.2.2009)

50%(17.12.2011)

Postarší majitel posilovny si to rozdává s objednanou prostitutkou, zatímco jeho kámoš černoch dává té druhé v kumbále masáž. :-) Tenhle film dost dobře nechápu. Zvláštní a možná i dost slabý děj, který se točí jenom kolem prodeje fitka partě obchodníků a účasti Arnolda v soutěži Mr. Olympia. Má tady na csfd dost špatné hodnocení. Přesto jej nejsem schopen úplně zavrhnout. Líbila se mi (povětrná) Mary Kate, měla opravdu krásné nohy, ale bohužel se k ní nechovali moc dobře a její postava je tak trochu zvláštní. Další zvláštností je, jak si Arnold coby Joe a Bridges coby Craig Blake hned na začátku vyměnili přítelkyně. Mimochodem, Joe Santo není majitelem posilovny. Určitě stojí za to tenhle film vidět, pokud vám nebude vadit, že to není tak úplně normální příběh. Už pro toho Arnolda hrajícího na housle a kulturistický konec. Škoda, že neukázali, jak hraje curling :-)(5.2.2008)

Film, ve kterém je Arnold Schwarzenegger v úvodních titulcích uveden až jako třetí v pořadí, ve své první scéně má kostým mexického zápasníka a ve druhé Jeffu Bridgesovi oznámí, že má nejkrásnější sbírku broušeného skla jakou kdy v životě viděl. A umí hrát na housle!(15.9.2008)

• - V závěrečné scéně, kdy kulturisté vybíhají na ulici, kde o chvíli později pózují, lze krom Arnolda Schwarzeneggera a Kena Wallera vidět i další známé tváře kulturistiky tehdejší éry, jakými jsou například Mike Katz, Robbie Robinson a Franco Culombu. Všechna tato jména rovněž figurovala v dokumentárním snímku Pumping Iron (1977), kde dostaly postavy mnohem více prostoru. (Platom)

• - Před začátkem natáčení absolvoval Arnold Schwarzenegger čtrnáctidenní herecký kurz pod vedením proslulého Erica Morrise, jehož doporučil Jack Nicholson. (lekr)

• - Podmínka režiséra byla, aby Schwarzenneger pro roli zhubl 15 kg. Arnold si poté uvědomil, že s takovou váhou už nemůže myslet na vítězství v kulturistice. Roli však přesto přijal, protože ve sportu dosáhl všeho, čeho dosáhnout mohl, a jeho další metou byl jednoznačně film. Po dokončení snímku se však přesto ke kulturistice vrátil. (sator)