Zůstaň hladový

Stay Hungry

Drama / Komedie

USA, 1976, 102 min

• Terva

Film natočen podle příběhu Charlese Gainese. Arnol Schwarzenegger jako Joe Santo si tu zahrál přistěhovalce z Rakouska do USA. Jako kulturista se snaží stát se plnohodnotným státním občanem. To není deja vu - to je jen film, ne nepodobný Arnoldovu osudu. Dá se říci, že film je šitý na míru pro Arnolda. Příběh je o stavebních makléřích, kulturistice, přátelství i lásce. Film doprovází pěkná a příjemná country hudba. Hudbu k filmu tvoří Bruce Langhorne a Byron Berline. Joe ( Arnold ) si zde dokonce zahraje na housle, Jeff Bridges si tady pěkně zatancuje a Robert Englund dostane tágem přes koule. Film je tak trochu zdlouhavý a některé dialogy působí nudně. Také jsem nechápal proč Thor ( R. G. Armstrong ) , který celý film čekal na to, až Joe Santo vyhraje hlavní cenu v kulturistice, začal den před soutěží tak vyšilovat, že to nakonec nedopadlo moc dobře - tady mi scénář nějak unikal. Jedna zajímavost - Jak jistě každý ví, legendární věta Arnolda Schwarzeneggera " JÁ SE VRÁTÍM " a její odnože jako je třeba ...ona se vrátí... ...přijdu hned... ...jsem zpět... a podobné, které obsahují v původním znění slovo BACK, jsou skoro legendou. Zde zazní z úst R. G. Amstronga. Mluví o Joe Santovi (Arnold Schwarzeneggwer ), ve smyslu - On se vrátí.(24.4.2011)

• Jara.Cimrman.jr

"Myslela jsem si, že vy kulturisté jste všichni ... homosexuálové?" Neznám nic lepšího než sex v posilovně a i na ten v tomto snímku došlo. Také jsem byl svědkem rejdění polonahých kulturistů po městě a házení činkami, ale co se taky dá čekat od snímku, který se nenápadně točí kolem rakouského Schwarzebatmana. Tento jedinečný houslista podal svůj tradiční prkenný výkon, což nevadí, neboť alespoň svými trapézy nezastínil love story Craiga s Marie-Tate a už vůbec ne sexuální řádění plemenného divocha Thora. A nyní jsem si vzpomněl, že bych asi měl napsat, že to byla hrozná blbost, což je z mých předchozích řádků špatně čitelné, ale je tomu tak. Mr. Universe je mi svědkem.(13.12.2016)

50%(17.12.2011)

Film bez kúska lepšieho deja, od úplného balastu to zachráni len pár frkov(napr. Arnold ako kulturistický Batman), škoda toho nevyužitého zaujímavého hereckého obsadenia(Bridges, Field, Schwarzenegger či Englund). /35%/(5.5.2010)

• Chrustyn

Naprosto zoufalá nuda, která zaujme jen přítomností "napumpovaného" Arnieho a holým zadkem mladé Sally Field.(28.2.2011)

• - Ve smyslu „On se vrátí“ se o Joe Santovi (Arnold Schwarzenegger) v jedné ze scén vyjádří Thor Erickson (R.G. Armstrong). V jisté formě se tak objevuje později legendární Schwarzeneggerova věta „Já se vrátím“. (Terva)

• - Kvôli obsadeniu Arnolda Schwarzeneggera sa zmenil pôvod Joa Santa z amerického indiána na Rakúšana. (PATWIST)

• - V závěrečné scéně, kdy kulturisté vybíhají na ulici, kde o chvíli později pózují, lze krom Arnolda Schwarzeneggera a Kena Wallera vidět i další známé tváře kulturistiky tehdejší éry, jakými jsou například Mike Katz, Robbie Robinson a Franco Culombu. Všechna tato jména rovněž figurovala v dokumentárním snímku Pumping Iron (1977), kde dostaly postavy mnohem více prostoru. (Platom)