Zůstaň hladový

Stay Hungry

Drama / Komedie

USA, 1976, 102 min

K Arnoldovému zlatému glóbusu ma prehovorila jeho kniha, inak by som si (napriek tomu, že som od Arnieho všetko videl) toto asi nepozrel. Čo sa týka filmu, tak hodnotenie hovorí za všetko. Slušný herci (Arnieho postava a charizma vládne), ale príbehová nuda to ťahá dolu. Odkaz pre činkárov: Arnie je tu asi tak max. pol hodku, je stále v špičkovej forme, kedže neskor získal ďalšiu Olympiu, zopár záberov sa tu nájde ako sa predvádza, inak nič moc jeho postava nepredvedie, okrem super tréningu ramien v Bat-kostýme, či čo to bolo. 55% - 3*(5.6.2014)

• korbitch22

Naprosto ujetý a šílený scénáristický výtvor nějakého zhuleného hipízáka.Bridges tady hraje neuvěřitelně otravného a povrchního sráče, který neustále chlastá a přebere Arnoldovi tehdy opravdu sexy Sally Field.Jinak je příběh prakticky o ničem, vše se točí v rámci žánrových klišé, na pozadí kulturistického světa Arnolda Schwarzeneggera, ten získal za svou roli zlatý Glóbus, mno ehm...dejme tomu že s odstupem času to pochopitelné je, protože zde předvedl svůj první a předposlední herecký výkon v životě, sbíral porcelán, hrál na housličky, furt se usmíval...jen toho Franca nevykouřil....na drama je to moc naivní a hloupé a na komedii zase moc infantilní.Čirý a právem zapomenutý průser a pro mě jen další smutné potvrzení, proč si jen nerad doplňuji filmové resty svých oblíbenců, které se natočili mezi roky 1950 a 1979.Slabé : / 20%.Fascinující je, že to natočil ten samý režisér co legendárního Brubakera.... pfuuu.(3.1.2013)

No jo začátky jsou těžký včetně Arnieho :-),ale není to zase tak špatné jak by někdo mohl čekat,jen mi střih filmů přišel někdy nelogický a působilo to,jakoby některé scény chyběly nebo na sebe nenavazovaly,ale příběh o tom,že ti dole se postaví proti těm nahoře nikdy neurazí proto za mě 65 % a tři hvězdy.(29.9.2014)

Film, ve kterém je Arnold Schwarzenegger v úvodních titulcích uveden až jako třetí v pořadí, ve své první scéně má kostým mexického zápasníka a ve druhé Jeffu Bridgesovi oznámí, že má nejkrásnější sbírku broušeného skla jakou kdy v životě viděl. A umí hrát na housle!(15.9.2008)

• Jeanne

Mnohem zoufalejší kus z Arnoldových začátků než Herkules V New Yorku. Rafelson s Gainesem si hrají na umění, pak skočí do jakési parodie a hlavně jsou tak zahledění do své geniality, že si ani nevšimnou, že nepřečíst si anotaci filmu, tak nemáte šanci pochopit o čem to asi tak má být. Většina zařazených scén je zbytečná a ty, co by naznačily nějaký děj, tam pro změnu chybí. A kvůli tomuto štěku Arnold sundal deset kilo svalů, co nabíral několik let, takže navíc vypadá opravdu jako magor, co hraje na housle, tenis, plave a běhá - to je přece trénink na Mr. Universe, ne? ;) Milá byla jen hromadná pózovací scéna na závěr.(1.1.2015)

• - Ve smyslu „On se vrátí“ se o Joe Santovi (Arnold Schwarzenegger) v jedné ze scén vyjádří Thor Erickson (R.G. Armstrong). V jisté formě se tak objevuje později legendární Schwarzeneggerova věta „Já se vrátím“. (Terva)

• - Podmínka režiséra byla, aby Schwarzenneger pro roli zhubl 15 kg. Arnold si poté uvědomil, že s takovou váhou už nemůže myslet na vítězství v kulturistice. Roli však přesto přijal, protože ve sportu dosáhl všeho, čeho dosáhnout mohl, a jeho další metou byl jednoznačně film. Po dokončení snímku se však přesto ke kulturistice vrátil. (sator)

• - V závěrečné scéně, kdy kulturisté vybíhají na ulici, kde o chvíli později pózují, lze krom Arnolda Schwarzeneggera a Kena Wallera vidět i další známé tváře kulturistiky tehdejší éry, jakými jsou například Mike Katz, Robbie Robinson a Franco Culombu. Všechna tato jména rovněž figurovala v dokumentárním snímku Pumping Iron (1977), kde dostaly postavy mnohem více prostoru. (Platom)