Mocná korporace se snaží koupit celou čtvrť a přestavět ji se značným ziskem. Joe Santo (Arnold Schwarzenegger) je majitelem malé posilovny nazvané Olympic, kde se připravuje na brzké kulturistické klání Mr. Universum a o prodeji nechce ani slyšet. Craig Blake (Jeff Bridges) je najat, aby ho přesvědčil k prodeji, ale brzy začne mít místní lidi rád a zamiluje se i do Joeovy přítelkyně Mary Farnsworth (Sally Field). Ale korporace se tak lehce nevzdává.
Arnold Schwarzenegger dostal za tuto roli Zlatý Glóbus za nejlepší herecký filmový debut roku. (monolog)

Martin741

Pekne ako sa Arnold Schwarzenegger v pociatkoch len trapil. Film bez dejovej linie a bez hereckych vykonov, presne to je Stay Hungry 1976 : 10 % ()

Juto

Film dokáže pôsobiť až prekvapivo jednoducho, a napriek tomu sa zaoberá takými problémami, ako je ašpirácia, lojalita, identita a láska. 5/10 ()

majo25

Aj keď film nenudí, nejde v nom takmer o nič. Iba o to, že si bohatý synáčik, ktorý práve ztratil svojich rodičov, hľadá svoje miesto pod slnkom. Pritom cesta od bezchrbticového obchodníka po charakterného priatela je až príliš jednoduchá. Samozrejme, dôležitejšie si tento film pozriet kvoli vtedy začínajúcim hviezdičkám (o niekolko rokov neskôr už megahviezdami): J.Brrigges, Schwarzenberger, Englund. Sem tam je to mierne uletené (prostitútky, Arnoldova hra na husliach, Bridgesov sluha), sem-tam komické (černoch vo fitku), ale záverešná bitka stojí zato, ta sa fakt podarila a pôsobí autenticky. Spracovanie je však slabšie a cítiť z neho nízkorozpočtovosť, preto nemôžem dať vyššie hodnotenie: 50% ()

Deyw

super..je tu arnie je tu bridges..sou tu i ostatni slavni kulturisti..ale proboha ten film je o nicem..jediny co je na nem pozitivni je arnold a jeho kamaradi z kulturistiky..jinak je to brak..davam 3 za arnolda ;-) ()

sator

Prostinké a naivní...otázka je jestli ta doba nebyla taková... Arnoldův rakouský akcent způsobil jeho předabování americkým hercem-dle slov znalců hercem naprosto podřadným a hlasem se nehodícím k hřmotnému Arnoldovi. ()

Jizni Tlapa

V životě bych si nepomyslel, že dokážu dát jednu hvězdu za film, ve kterém hraje, byť jen vedlejší roli Arnold. Nemožné se stává skutečností. Zůstaň hladový je všehochuť neubírající se vůbec, ale vůbec žádným směrem. Přijde mi, že J.Bridges ač v hlavní roli, je zde opravdu jen do počtu. Kdy mi srdce na chvíli zaplesalo bylo v momentě, kdy na řadu přišly trénink Arnieho a záběry z Mr.Olympia. Za to také právem * Dobrý komentář: dobytek .-) ()

Mrkvič

Rok po konci své kulturistické kariéry Arnold ukazuje, že možná měl talent i něco zahrát. Teď už mi jeho grimasy ve filmu přijdou hloupé, protože dále už nic víc předvést nedokázal, ale tady jsou tak akorát podle potřeby. Film je zajímavý a není od věci ten protiklad dvou různých společenstev, mezi kterými se hlavní hrdina pohybuje. Od lehce erotických scén už je to ale dost ujetá jízda, u které mi schází jakákoliv logika. Poblázněný trenér, hory svalů pobíhající po ulicích a konec, který si vůbec nevybavuju, protože nijak negradoval a nevyužil (skoro) nic z dosud viděného. ()

skrblik007

Podivný film, ve kterém se uděje spousta rozmanitých věcí, a přesto vlastně nic, co by se dalo nazvat dějem. Začíná to jako drama o byznysmenech, pak se z toho stane variace na téma pravého přátelství a přes romanci (a bizarní souložící/fetovací/demoliční sekvenci s tím starým trenérem/majitelem) se to přehoupne až k "akčnímu" závěru, který vyvrcholí spontánní kulturistickou přehlídkou v ulicích. Je to hrozné WTF béčko ze 70. let, ale díky roztomile debutujícímu Arnoldovi a charismatickému Jeffu Bridgesovi se to dá vydržet, občas je to dokonce zábavné. Jinak... dobytek to vystihnul ve svém komentáři perfektně :-) ()

noriaki

Pochopil někdo o co tam šlo? Sice jsem pochytil snahu o koupi tělocvičny, jenže většinu času se řeší jen zašmodrchané mezilidské vztahy. Vztahové drama to ovšem není, protože o nějakém vývoji postav se nedá vůbec mluvit. Ve skutečnosti se o ději jako takovém nedá mluvit vůbec. Tuhle potyčku skvělých herců s mizerným scenářem nezachraňuje ani překvapivě nevýrazný a hubený Arnie. ()

Brain-D

Scénáristycky velmi slabý a docela trochu nudný film. Bridges je tu sice v hlavní roli, ale vždy jsem čekal na Arnolda, který se tu pořád předvádí :) ()

nevermore

Nudný film dost o ničem, kdy jsem se nemohl zbavit dojmu, že šlo v podstatě jen o to, nějakým způsobem do děje zakomponovat kulturisty. ()

prasacimor

Nudný, dlhý film s triviálnou a naivnou zápletkou, kde keby som nemal k dispozícii skip 5s tak neviem ako by som to prežil. Jediné čo ho zachraňuje, je Arnold hrajúci na husle, záverečná epická bitka v gyme a kulturisti behajúci po meste. ()

Pecival

Pohled na civilního Arnolda musí potěšit každého fandu, Bridges je tu sice docela otravný, stejně jako Sally (ale ta má aspoň moc hezký nohy). Jinak jsem ale film s tak kouzelně redardovaným scénářejm dlouho neviděl a musel jsem se chlámat od začátku do konce. Zvlášť od momentu, kdy Thor přetáhne placenou štetku, zatímco jeho poskok dáva druhé přikurtované štětce masáž to je totální pekličko, kulturisti běhaj v trenkách po ulicích.... Kromě toho hraje Arnold na housle, posiluje v kostýmu Batmana a chválí Bridgesovi broušený sklo .... fantasie. ()

kenkaku

Osobně bych si tohoto filmu ani nevšiml, ale po tom co se o něm rozepsal Arnold ve svém životopise Total Recall jako o své prvotině za kterou dostal Zlatý Globus (!?) jsem neodolal. No věděl jsem co mě čeká a proto šok se nedostavil žádný. Většina scén kde je Arnold na scéně jsou úsměvné a groteskní (nejhorší je že nevím zda by byly i kdyby je hrál někdo jiný :D), takže chápu že skalní "Arnodofilové" museli trpět. Navíc chování všech je takové "divně free". Tak nějak to přisuzuji té době hippie (dnes by byl chudák Arnie s přístupem k Sally za pasáka). Všemu nasadila korunu ta závěrečná taškařice se svalovci v ulicích... ta grupa pózujících borců na jedoucím autobusu mě doslova rozsekala. Naprosto skvělý mi připadal Jeff Bridges. Scéna s obrazem byla mistrovská! ()

Cruise

Když budu hladový, rozhodně nebudu vypadat jako Arnie! Výkon znatelně lepší než v Herkulesovi....Arnold nemusel být ani předabován! ()

Han22

Tohle byl fakt divný film. Klasický námět o zlatém chlapci, který pod vlivem nových přátel a lásky začíná chápat, že jeho místo není mezi snobskou smetánkou, ale mezi obyčejnými lidmi z jedné posilky. A většinu času celkem pohodová komedie, ve které se ovšem postavy najednou začnou chovat úplně mimo. Ke konci to padá někam ke 2*, zejména sex v posilovně, hrábnutí majitele a kulturisti ve městě. Přesto dávám 3* za obsazení v netradičních rolích. Bridges jako playboy, nečekaně sexy Fieldová. Robert Englund s blond vlasy jako pohodový týpek od vedle! A hlavně Arnold Schwarzenegger jako inteligentní mírný kulturista obdivující broušené sklo a hrající na housle. A světe div se, on Arnold uměl i docela hrát! Není to úplně kvalitní film, ale ani žádný průser jako některé Stallonovy pokusy. ()