Mocná korporace se snaží koupit celou čtvrť a přestavět ji se značným ziskem. Joe Santo (Arnold Schwarzenegger) je majitelem malé posilovny nazvané Olympic, kde se připravuje na brzké kulturistické klání Mr. Universum a o prodeji nechce ani slyšet. Craig Blake (Jeff Bridges) je najat, aby ho přesvědčil k prodeji, ale brzy začne mít místní lidi rád a zamiluje se i do Joeovy přítelkyně Mary Farnsworth (Sally Field). Ale korporace se tak lehce nevzdává.
Arnold Schwarzenegger dostal za tuto roli Zlatý Glóbus za nejlepší herecký filmový debut roku. (monolog)

SpaceOdyseus

Koukat jen kvuli Arnoldovi. Stay Hungry nema moc co jineho nabidnout. Pribeh je hloupy a nudny, Jeff Bridges se snazi, ale nema moc co hrat, ostatni postavy jsou matne a nezajimave. A co je nejhorsi tak saotny bodybuilding tu je uplne zbytecne. Stejny film se mohl zabyvat jakymkoli jinym sportem/konickem. Koukatelne jen pro die hard fanousky Arnolda. ()

Paldiny

... a Zlatý Glóbus pre vychádzajúcu hviezdu roku 77 získava rakúsky dub Arnold Schwarzenegger. Škoda, že nešlo o debut ako bolo prezentované, ten si odkrútil čoby Herkules v New Yorku ešte pod menom Arnold Strong. Arnie tu nepredstavuje nezastaviteľnú mašinu a dynamickejšie scény sú bez neho. Jeho rola má ponúknuť niečo viac, ukázať že byť kulturistom neznamená byť homosexuálom, ktorý najradšej trávi čas v upotenej telocvični. Postava Santa hrá na husle, vystupuje s kapelou, rozumie sa do porcelánu a ľúbia sa mu baby ako každému inému. A síce sa Arniemu nedá uprieť sympatický prejav, niektoré repliky čo utrúsi môžu vyznieť komicky (máte moc peknú zbierku skla), nehovoriac o batmanovskom obleku, ktorý netuším čo mal predstavovať, možno šoumen, možno skromný muž skrývajúci sa za identitou superhrdinu. Trochu odveci pôsobil pochod ulicami v plavkách, kde sa ostatní kulturisti vykašľali na vyhlasovanie výsledkov Universum a šli pózovať medzi ľudí čo ani netušili, že kulturistika vôbec existuje. Ale beriem, šlo o prvý film na túto tému a reklama k tomu skrátka patrí. Film má našťastie aj svoj vlastný príbeh, Jeff Bridges je žralok, ktorý má donútiť majiteľa posilňovni predať mu svoje priestory. To ale netuší ako blízko sa k týmto ľuďom dostane z čoho vyplynie zmena kurzu v podnikaní a s tým ďalšie problémy. Jeff to zahral skvele, potešil tiež Freddy Englund a rovnako prítomnosť mafiána z Kmotra / Rockyho. Určite pobaví scénka s prostitútkami a vydarená bitka so železným náčiním. Film priemerný, v Arnoldovej filmografii zabudnutý, ale pre skalných fanúšikov príjemným ohliadnutím sa za hereckými začiatkami ešte "hladného" Mr. Olympia. ()

masiko

Já jsem se u toho ani minutu nenudil. Ve své době to asi nebylo nic moc, ale když se na to člověk kouke teď zpětně, vidí mladýho Bridgese (stejně skvělej za mlada jako dnes), mladýho Englunda a mladýho Arnieho, kterej cvičí v kostýmu batmana a předvadí vlastně parodii na sebe sama. Je to zábavné, o to víc že takovýhle napůl ztřeštěnych filmů moc není. A navíc, ve filmu je sice pár rvaček, ale Arnold ZROVNA u žádné z nich neni, vžycky přijde až pozdě a řekne: sorry že jsem tu nebyl abych pomohl, a k tomu všemu hraje na housle!!! I Když "pózující" Jeff Bridges je taky dost komickej xD ()

Yokolobuna

Nuda. Bezbřehá. A taky obrovská filmařská fušeřina bez hlavy a paty, s příběhem podaným v té co možná nejdementnější formě. Mizerný je však i projev samotného Arnieho, kdy díky jeho "výkonu" postava Joea namísto citlivého a inteligentního kulťáka působí až autistickým dojmem. Sonda do Arnoldových hereckých začátků vyústila v jeden řádně pronuděný večer. ()

MickeyStuma

Snímek z prostředí kulturistiky má sice v sobě jisté přednosti, ale jinak z toho místy číší až moc výrazná naivita a to i s ohledem na dobu vzniku. Příběh proti sobě postavil Jeffa Bridgese v roli obchodníka a Arnolda Schwarzeneggera v podstatě hrajícího sám sebe. Zápletka je tak prostá, že až překvapuje stopáž snímku. Na 70. léta má určitou zábavnost a nadhled, ale co se týče žánru, vždy to někde nějak pokulhává. Komedie? Drama? Nebo snad thriller? Ne, ani jedno. Na druhou stranu, kde uvidíme v ulicích hromadu kulturistů pobíhajících sem a tam, jakoby na křižovatce náhle zapomněli, proč vlastně ze soutěže Mr. Universum vyběhli a začali všemožně a leckde pózovat. Arnieho druhá výrazná role a hned oceněna. Inu, tímto i v herectví vykročil správnou cestou. K jeho filmovému milníku ´Barbar Conan´ ale musel ujít ještě hodně dlouhý kus cesty. ()

Olík

Sběratel broušeného skla Arnold Schwarzenegger střídá tahání želez s hrou na housle, ale nakonec o něj vlastně vůbec nejde. Jeff Bridges a jeho hledání cesty kudy se dál vydat životem, je to oč tu běží. Láska, oddanost, business, hodnoty, loajalita a černá obsluha posilovny dávající v kumbále prostitutce masáž. Tak trochu (hodně) naivní scénář, ale na druhou stranu taky příjemně melancholické retro. ()

rainman93

Tak nějak jsem nepochopil zaměření filmu. Je to sportovní žánr? Romantický? Komediální? Jakýsi podivuhodný eintopf s nepřehledným dějem, nevyváženým scénářem a matoucími hereckými výkony. Oceňuji snahu popularizovat kulturistiku a překrásného veterána Jeffa Bridgese. A Arnold Schwarzenegger hrající na housle je taky něco nezapomenutelného! ()

geek.ondra

Celkově průměrná žánrovka která ovšem občas vyhlíží výš za většími ambicemi. Bridges nic moc a Arnold si zaslouženě došel pro Zlatý Glóbus. 5,5/10 ()

nmafan

"Stay Hungry" je o poznání odlehčenějším a rozvernějším filmem než "Five Easy Pieces" a "King of Marvin Gardens", přesto ale Rafelsonovu osobitou hloubavou poetiku zmatku, zmaru a trapnosti rozeznáte po pár minutách. Aneb další ztracené duše bloudící mezi vlky sedmdesátkové Ameriky. Pokud máte výše zmíněné filmy rádi, nebojte se ani tohohle; hodnocení na databázích je pochopitelně zkresleno skutečností, že film vyhledávají především příznivci Arnolda... ()

biergof

Arnold předběhl JCVD a udělal si prdel sám ze sebe, v hlavě zbylo pár kultovních scének..pro fanouška T-800 nutnost! ()

vozralec

Autoři zřejmě chtěli vyjádřit, že ve zdravém těle zdravý duch. Alois je vylíčen jako všestranný člověk, který odhalí své vypracované tělo až ke konci filmu. Vtipný děda tanečník, úchyl Thor, kulturisté pobíhající po městě. ()

Rattlehead

Film je to vskutku podivný, ono taky vidět pohromadě Schwarzeneggera, Jeffa Bridgese a Fredyho Krígra je docela bizár. Arnold ukáže své svaly až na samém konci, v rámci genderové vyváženosti tu jsou k vidění i kozy a prdelky. Asi jsem jediný, kdo se na snímek nekoukal kvůli Arnoldovi, nýbrž kvůli režisérovi, který má celkem slušné jméno, a tak jsem se chtěl s jeho tvorbou trochu blíže seznámit. Líbí se mi, že se zde šetří střihem a hodně scén je natočeno v jednom záběru. Zajímavost - roli kulturisty málem dostal tehdy rovněž ještě neznámý Sylvester Stallone. ()

Pitryx odpad!

Film naprosto o ničem. Pár záběrů na velmi slušné muskulatury sice může několik dívek přivést do extáze, se mnou to však nehnulo, a celý film jsem se nudil. Také jsem občas sáhl po rychloposunu. Snad až v závěru se začne něco dít, ale to je již dávno pozdě. Takže pro mne zde byl vlastně zajímavý můj oblíbenec Freddy Krueger, a hezká Sally Fieldová. Jinak to fakt nestálo za nic. ()

Blazkowicz

Díval jsem se na to jenom kvůli Arnoldovi, ale byla to naprostá ztráta času. Arnold tam stejně ani většinu času není a jinak je celý film o hovně. 1-* ()

LeePriest

Příšerná nuda, tento film opravdu nebyl můj šálek čaje. Jelikož se neuvěřitelně zdlouhavě a nezáživně táhnul, chtěl jsem ho vypnout. Jediný důvod proč jsem to neudělal bylo, že jsem si prohlédnul jak začínal s herectvím Arnold. ()