Neumírej sám

King David, tvrdý a charsmatický drogový král, se vrací do svého rodného města, kde místo očekávaného spasení najde pouze kruté násilí a zločin. Poslední okamžiky svého života stráví se ctižádostivým novinářem Paulem, kterému vypráví o svých zločinech a jejich následcích. Předává Paulovi kazetu, na níž je zaznamenán jeho život. Díky tomu zůstane Paulův život navždy ovlivněn... (oficiální text distributora)

Morloth

Film, který obsahuje množství vizuálně zajímavých záběrů, příšerných hereckých výkoný, pro mne nemastných akčních scén, poměrně zajímavých zvratů, podivného scénáře (zejména konec je nevydařený), příšerných rozhovorů,... Film plný klišé, děsného českého dabingu, atd. Prostě film plný paradoxů. Režisér natočil již jeden černošský film, ale tenhle mu rozhodně tolik nesedl... Ale koukat se na to dá. Jen by se neměl brát tak vážně... ()

bogomira

Upřímně řečeno mě všechny ty kapuce, zlatý řetězy, silný výrazy a vyprávěnky do rytmu bicích přestaly bavit už před lety, ale tohle zase tak úplně špatný nebylo. Dobrej průměr. ()

Rodriguez

DMX opět překvapil a nebojím se říci, že jeho (i když malá) filmografie umí stále něčím novým zasáhnout do filmového světa. Svět drog je prostě rájem a nikdy nevymizí... 90% ()

ComicBookGuy odpad!

Filmů s debilními dialogy sem viděl mraky, ovšem po zhlédnutí tohoto odpadu musím přehodnotit, zdali sem některým snímkům zbytečně nekřivdil. Scénáristova kariéra tímto počinem začíná i končí a to je bohužel jediná pozitivní věc na celém rádoby filmu. Opravdu mizerná adaptace kultovní knihy. ()

Juto

Film má drsný, zrnitý vzhľad, ktorý bráni tomu, aby násilie a zneužívanie drog vyzerali uhladene alebo príťažlivo. 5/10 ()

Biggy

Neco jako autobiograficke filmy jsou velice pusobive. S kombinaci pritomnosti a rezijni dokonalosti je tento film lepe nez prumerem. ()

c.tucker

Čekal jsem od toho docela zlo, příjemě mě to překvapilo. DMX zahrál takovýho halzla, že se to jen tak nenajde, ale byl to vznešenej Král. Celkově to je dost ponurý, což ke škodě nijak nepřispělo. ()

lennyd

Novinář Paul (David Arquette) se stává svědkem zpackaného předání dlužných peněz, po kterém zůstává v tratolišti krve ležet King David (DMX). Paul jej bere do nemocnice, a stráví s nim poslední hodiny jeho života, čímž si od něj vyslouží nečekané děditství - kromě spousty peněz a suprový káry dostává kazetu, kde David popisuje svůj život drogového dealera. Kromě těchto věcí se tímto stane i cílem drogového krále Moona ... Podobné filmy jsou většinou zpackané naprosto debilním závěrem, kdy celý čas "fuckující" dealer "procitne" a stane se z něj svatoušek - nic z toho zde ale nečekejte. Tomu všemu se Ernest R. Dickerson elegantně vyhnul, a fuckující černoch prostě zůstal fuckujícím černochem (a takového DMX zahrát dokáže bezkonkurenčně). Díky tomu, že se větší část filmu odehrává po nocích a syrové kameře mi pak chvilkama běhal mráz po zádech. Ve svém žánru (který nijak nemusím) je tento film králem... ()

Pump

DMX mám rád, ale jeho uřvaná hudba a neherectví mě baví jen když má vedlejší roli nebo je i na co koukat. Tento film nedoporučuji i když mne asi neposlechnete... ()

VanTom

Zručně napsané černošské "gangsta" drogové krimi/drama, kde kromě sledování současného dění se zpětně dozvídáme i detaily o jednom krutém zločineckém životě a co vedlo k jeho ukončení. Nic výjimečného, ale ve výsledku slušná tmavá "skoro noirovka". ()

ssfan

Zajímavý film, který je vystavěn velice zajímavým způsobem. Rozhodně se nenudíte a děj má rychlý spád, po celou dobu je to napínavé. Vykreslení drogového světa je však dost drsné a místy nechutné. Každopádně jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem za poslední rok viděl. ()

sedm.1

Na černošskej film s jednim bílým to vůbec nebylo špatné :).Mělo to fungující potemnělou atmosféru,povedenou pointu,slušné herce,i rázný spád.Moc mě sice neoslovily etapy ze života King Davida,ale vyloženě ubíjejícími také nebyly.A možná kdyby autoři ještě více přitvrdili(hodně scén zůstalo na půl cesty) a většině postav dodali tu správnou šťávu,šlo by o výborný drsný pouliční thriller.Ale v zásadě mě i tak Never Die Alone dost mile překvapilo a bavilo. ()

Lukoboss

Ze začátku to vypadá na slušnej gangsta film z prostředí ghetta, hlavní role DMX sedí dobře, ale čím víc se dostáváme k závěru, tím je to horší, nudnější a hloupější. *možný SPOILERY* Už jenom fakt, že když leží hlavní hrdina zraněnej na ulici, náhodnej kolemjdoucí (novinář) nezavolá sanitku, ale sedne do auta zraněnýho a veze ho osobně do nemocnice. Pak čeká, jak zákrok dopadne, nikde žádná policie, nic. A tenhle gangsta mu odkáže všechno, co má, a navíc kazety, kde namluvil celej svůj dealerskej a ilegální život - přiznává se tam k pašování, vraždám atd. Jako sorry, ale celý tohle mně přijde tak absurdní a nepravděpodobný (proč by se drogovej boss měl přiznávat k takovým svinstům?!), že ten film v mých očích jen upadal. A závěrečný rozuzlení taky není žádná pecka, takže po slibným úvodu už nepřijde nic zásadního, co by kredit filmu zvedlo. ()

eagle-eye

Tento malý nenápadný filmeček strčí do kapsy mainstreamovou břečku servírovanou na každém rohu. Drsný, hodně drsný. Slabším povahám rozhodně nedoporučuji. DMX a David Arquette zahráli nad své možnosti. Velmi slušné čtyři hvězdy. ()

JohnnyB.

Ehm, docela děs. A hlavní příčinou toho je postava hlavního hrdiny, kterou ztvárnil rapper BMX. Je to "tvrďák", který si vede deníček v podobě kazetových pásek, které vozí pohozené v autě. No asi je to u drogových dealerů běžné. Jeho rádoby drsňácké hlášky jsou vrcholem trapnosti. Dostalo mě například, jak matce své přítelkyně mlžil, co dělá, takovým způsobem, že to, že prodává drogy by poznalo i nemluvně, které o drogách nemá ani páru. Další věc, kterou jsem nepobral bylo, co na postavu Arquetta zapůsobilo tak, že rozhlašoval, že King D. (opět jsme u trapnosti), kterého potkal tak na 10 minut, v sobě měl něco královského. Maximálně tak sedlčanský hermelín, protože jinak to byl pěký ko*ot, který by udělal líp, kdyby se nechal oddělat ještě před příletem do Cali. No a o závěru raději psát ani nebudu neboť bych se opět dostal k slovu trapný. Suma sumárum povinnost shlédnout mají pouze všichni coolgangstanigga puberťáci s hadrama velikosti XXXXL a kšiltovkou na bok.. Bude se vám to líbit homiez! ()

MickeyStuma

Velice solidní černošské gangsterské drama, kde se blýskl známý raper DMX. Silný příběh rozjede osud jednoho charismatického drogového krále, jemuž se vlastní omšelý život poněkud vymkne kontrole. Atmosféra správně temná a ponurá. Místy je děj krapet předvídatelný, ale to je způsobeno pouze opakováním tématických motivů, jaké se používali v podobně zaměřených snímcích už dříve. Vše se odehrává v noci, takže to byla ohromná výzva pro kameru a světla. A nedá se říct, že by se to nepovedlo. Po obrazové stránce se vcelku jedná o překvapení. Protože se nejedná o drsný akční film, bude pro mnohé poněkud nudící. Tady jde převážně o děj a ten se povedl. ()