Neumírej sám

King David, tvrdý a charsmatický drogový král, se vrací do svého rodného města, kde místo očekávaného spasení najde pouze kruté násilí a zločin. Poslední okamžiky svého života stráví se ctižádostivým novinářem Paulem, kterému vypráví o svých zločinech a jejich následcích. Předává Paulovi kazetu, na níž je zaznamenán jeho život. Díky tomu zůstane Paulův život navždy ovlivněn... (oficiální text distributora)

Blaogranas

Jediné co mě na filmu zaujalo bylo prolínání minulosti s přítomností a retrospektiva. Dost chabej děj s absencí jakéhokoli scénáře. Co je zde servírováno v dostatečné míře je pouze vzájemné nádávání si do negrů a šňupání drog. Ztráta času. ()

Kingjiri

Na poměry černošskejch filmů slušnej biják, ale celkově spíš průměr. Vůbec mi nesedla divná hudba doprovázející většinu scén (když už tu hraje DMX, člověk by čekal nějakej rap, kterej však zazní asi dvakrát) a jako vždycky mě nenadchnul ani styl vyprávění alá vypravěč. Občas byl taky znát nízkej rozpočet (televizní look) a na muj vkus by mohlo být ve skromný osmdesáti minutový stopáži míň nudnejch pasáží. S vyššim rozpočtem a o něco záživnějšim scénářem moh vzniknout hodně zajímavej "gangsta" snímek, za slušnou pointu a herce třetí slabší hvězda. ()

rublik05

Spíš než drsný thriller na mě Neumírej sám působil jako taková laciná "noir" kriminálka z černošského gangsterského prostředí. Námět není vůbec zlý, nicméně je strašně špatně zpracován, díky neexistující gradaci, nízké poutavosti a nulovému napětí jsem se docela intenzivně nudil, scénář působí dost zmateně, závěr mě vyloženě zklamal. Z herců jako jediný ujde DMX, zbytek nemá šanci nějak zapůsobit. Akční scény jsem si díky roztřesené kameře neměl šanci užít, atmosférou snímek nestrhne. Když se nad tím tak zamyslím, tak rapový soundtrack mě vyloženě vysíral, fetující černoši zrovna tak, erotické scény naprosto o ničem a zbytečné, no zkrátka film úplně o ničem. Temná, ale velmi špatná rádoby gangterka. 1/10. ()

_aandyy_

Jeden z nejtypičtějších filmů o drogách, co jsem kdy viděla. Krásná ukázka všeho, co s tímhletím souvisí. Co asi čeká "drogového krále" ? No co jiného se mu může stát, než že ho někdo zavraždí... Přesto nás filmem provede prostřednictvím hlasové nahrávky o jeho životě. Ještě že tak, ještě, že nás filmem provedl DMX a ne třeba 50 cent. Ještě, že jsme v titulcích slyšeli songy od DMX a ne od 50 centa. (Nechci tím říct, že mám atypii vůči fiftymu, ale poslední dobou se mi zdají kvalitnější jiní "autoři") ()

mark9th

Zaujimalo ma to hlavne kvoli DMX-ovi, tak som si to pozrel. No a mal som pravdu, naozaj to bolo zaujimave len vdaka nemu, inac to vypnem v polovici filmu. Davnejsie by som pointu na konci zobral do uvahy, ale v sucasnosti ma uz taketo ''keci '' nedostanu do kolien. 60% ()

Rayen1

Naivní pohádka o drogovým dylerovi, kterej není sympatickej ani zbla, i když se snaží,ale prostě mu to nejde. Tři za snahu, reálně to je ale za dvě a půl hvězdy... ()

koza3

Velké překvapení! Začínalo to jako průměrné béčko a čekal jsem, že King David bude klasický ublížený klaďas s pohnutou minulostí, ale on byl normální svině, která uvěřila na karmu až příliš pozdě. Flashbacky minulosti z LA stály za to a parádně zpestřily příběh. Byla to černošká báje o fetu s jedním bělochem a stálo to za to. ()

Hagu

No, tak rozodně to špatné není, když projížíte televizi a náhodou narazíte na tento film, tak opravdu to zaujme ! nejvíc se mi líbí jak je vidět co dělají drogy s lidma! ()

pirate

Celý film tam jeden černoch (to není naznačení rasismu) vypráví, co provedl a jaké udělal chyby. Do toho se občas připlete někdo, kdo po něm jde a David Arquette se dozvídá znepokojivé věci o identitě muže, na kterého narazil před jeho smrtí. Na konci se něco málo dozvíme, něco se zakončí a film je pryč. Jako možná mírně (opravdu hodně málo) krimi životopis bych to ještě spolkl, ale i tak mě vůbec nebavil. ()

krijka

Drsný a přímočarý akční film, gangsterka po černošsku. Přiznám se, že mi poetika černošských filmů není moc blízká, jejich komedie považuji za úplné dno kinematografie a podobně to mám i s vážnějšími filmy, ale tento mě bavil. Děj se moc nezdržoval, šel rovnou za svým cílem, tedy ukázat vzestup a taky pád jednoho hajzla, co vylezl z ghetta a stal se drogovým králem. Král David je špína chlap v každém směru, sobecký, zbabělý, zákeřný, arogantní šmejd, který si určitě zaslouží zemřít. Tato dějová linka je určitě nejsilnější a kdyby zůstala jen ona, film by si zasloužil pět hvězdiček. Jenže je tu ještě druhá dějová linka, mstitel na postupu, který jako terminátor úplně zruší jednu mafiánskou organizaci. Tohle sice filmu dodává akční stránku, ale moc uvěřitelné to není a dělá to z celkem kvalitního snímku tuctovku. Ale čtyři hvězdičky si tento film zaslouží. ()

Mukade

lesk a "bieda" (keď sa dá považovať smrť o ktorej ešte pred pár sekundami nevedel že príde, za biedu) dílera drog, vlka v ovčej koži, resp opočloveka v ľudskej koži, bezcitného psychopata bez svedomia. Nič čo by budilo dobrú náladu. Ale ako výukový materiál pre mladé baby celkom vhodné - aby nezhltli každému hneď všetko aj s navijakom :)) . Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú ()

Ruslan

DMX byl tvrdej sráč , kterej si asi chcípnout zasloužil. S fetáckejma kurvama se nemazal a vše řešil po svym. Černošský filmy z ulice , kde hlavní slovo maj drogový gangy nemám rád , ale toto se mi líbilo. Čtyři hvězdy hlavně za toho nebojácnýho zmrda DMX. 75%. ()

Sa.sa

Super film plný jasných poselství... Jinak má pravdu "Karma je zdarma!" Krutý film o realitě drog, peněz a zabíjení... Ale přece o tom je život v tomto prostředí... ()

jenspifa

S čím zacházíš, s tím taky scházíš. Je až prazvláštní, jak se osud vypořádal s hlavní hvězdou. Teď teprve mi tenhle film dává smysl, on totiž asi trochu čerpal i ze svého mládí. 65% ()

Cvrčíno

Přiznám se, že jsem od tohoto filmu moc nečekal, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Hlavní hrdina DMX působí dojmem, že je mu prostředí velmi dobře známo, a zajímavý je kontrast, mezi vizáží citlivého chlapíka, hledajícího svého syna a mezi vizáží drsného obchodníka, jdoucího přes mrtvoly, když zabíjí jeho matku. Co se mi nelíbilo a působilo na mě rušivě, byly nesprávně načasované skoky z magnetofonového vyprávění do přítomnosti a především neslaný nemastný konec, který sice nechává prostor pro divákovu fantazii, ale ten je možná až moc velký. ()

jurijuri

Zaujímavý pohľad do života drogového dealera. Keby DMX vedel ešte aj hrať a nie sa len tváriť, tak by som možno dal aj 5 hviezd. Skladba deja je veľmi netradičná. Všetko sa v podstade dozvedáme retrospektívne z pásky , ktorú nachádza novinár a na ktorej King David popisuje svoj život. Svoje začiatky, vrcholy a pády. Kľudne by som si film pozrel znova. Uprimne povedane, nechapem ako sa DMX dostal k takejto úlohe. Vedel by som si na jeho mieste predstaviť omnoho lepších hercov. ()