Sucker Punch (2011)

Snyder sa opat vyhral s animaciami. Ale ten pribeh- nic moc. Postavene na sexi hereckach, ktore toho nemaju prilis vela na sebe. Ale urcite by som sa nebranil si to niekedy pozriet znova.

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Perfektna teenagerska komedia. Na rozdiel od tych dnesnych (Prci prci prcicky a spol.) nejde len o to urobit co najvacsi sexisticky for, ale skutocne nahliadnut do zivota mladeze. Ja som sa bavil a urcite mozem odporucit.

Bílý oleandr (2002)

Zacnem od konca pretoze az na konci som pochopila zaciatok. Pre mna neuveritelne dobre spracovany film. Atosfera, ktoru Kosminsky vytvoril ma spociatku odradzovala ale postupne som jej zacal viac a vias prepadat. Film ukazuje nenutenym stylom smutny pribeh dievcata, ktore sa musi same pretlkat zivotom. Jej prerod z mileho zlateho dievcatka na tvrdu zenu, ktorej sa nic nedotke a na nikom jej nezalezi bol pre mna jednym z najzaujimavejsich prerodov filmovej postavy. Je az neuveritelne co vsetko si Astrid prezila, s cim vsetkym sa musela vysporiadat a ako na nej vsetci ludia a vsetky zle skusenosti zanechali stopy. Dobry pribeh, citlive spracovanie, kvalitne obsadenie, prekrasny soundtrack, a hlavne vela podnetov na zamyslenie. Pre mna velmi prijemne stravenych 109 minut, ktore mi svojim sposobom otvorili dvere pred vecami, ktore som nikdy pedtym podobnym sposobom nevnimal.

Imaginární lásky (2010)

Xavier Dolan bol vynikajúci, škoda, že ostatný mu nestíhali. Celkom pekný film, až na zopár vecí dobre prevedený. Nechápem len tomu záberu na olizovanie bradaky. To mi prišlo ako nasilu natlačené, lebo to v takom filme musí byť.

V žáru noci (1967)

Menej je niekedy viac. Prikladom je tento film. Nestaval na detektivnom hrozivo prekombinovanom deji, tak ako terajsie kriminalky. Naopak dav do popredia ludsku povahu a pripad vrazdy odosuva na druhu kolaj. Taktiez herecke vykony boli na vyskoej urovni. To neplati len pre Steigera a Poitiera, ale aj pre takmer vsetkych predstavielov vedlajsich roli. A to inimalisticke herctvo bez trhania kulis- to uz dnes vo filme takmer nevidiet. Proste parada. Skoda niektorych scen ako napr. pokus o vrazdu poitiera v tovarne a pod. Tie boli naozaj nepodarene. Ale celkovo film,ktory si urcite zasluzi pozornost.

Nebezpečný klient (1994)

Vlastne ani neviem presne pomenovať, prečo som išiel len na tri hviezdy. Jones bol super, rovnako ako aj Sarandon, ale nie vždy je to len o hercoch. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že celý film je straaašne rozvlečený a nedokáže rozprúdiť krv v žlách (teda aspoň mne). Ale ako oddychovka pre nenáročného diváka? Prečo nie?

Cesta do zatracení (2002)

Pre mňa nezabudnuteľný film. Scéna v ktorej Sullivan prichádza do klubu tmavým schodiskom a vyhadzovač čaká kto sa vynorí s tmy- to je proste dokonalé. Tom Hanks, Paul Newman a Jude Law sú vynikajúci a zbatok osadenstva za nimi o moc nezaostáva. Je ale treba aj podotknúť, že ich postavy sú výborne spracované a majú čo divákovi ponúknuť. Jediné, čo by som tomuto film vytkol je jeho druhá polovica. Po veľmi sľubnom začiatku som očakával, že dej sa po krásnom intre začne dynamicky rozvýjať. Na moje sklamanie sa tak nestalo a aj keď sú tam akčné scény, sú spracované zvláštnym napínavým spôsobom. Mne osobne to miestami trochu prekážalo, ale inak sa jedná o naozaj podarené dielo.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Samozrejme nedosahuje ani s polovice genielaty prvého dielu. Ale pozerať sa to dá, zopár dobrých vtipov sa tam tiež nájde a Niel Patrick Harrisboduje na plnej čiare.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Oliver, Oliver, čo si nám to urobil? Pokiaľ človek pred zhliadnutím filmu nezjedol ekonimický slovník, nemá šancu sa v deji dostatočne orientovať. To ,že som schopý pochopiť kto koho podviedol mi totiž nestačí. Potrebujem rozumieť aj ako k tomu došlo. Ďalším krokom vedľa bola "romatická" dejová línia, ktorá bola skutočne na úrovni mexických telenoviel tretej generácie. Obsadenie síce sľubovalo kvalitné herecké výkony, ale ani to sa nekonalo. Shia LeBeouf ma opäť presvedčil, že na vážnu dramatickú úlohu zatiaľ nemá ( v porovnaní s Charlie Sheenom v pôvodnom Wall streete mi pripadal ako ochotník hrajúci pravidelne pri zhansnutom svetle v mestkom divadle v Mukačeve), Douglas ( poznačený chorobou) do svojej úlohy jednoznačne nešiel naplno a jeho výkon podstatne zaostáva za jeho štandartom a Brolin sa ako záporák úplne stratil. Keď to sem teraz píšem, vlastne ani netuším, prečo som dal tri hviezdy. Ale budiš. Najväčšie pozitívum bol pre mňa Eli Wallach. Vo svojom veku ešte hrávať, to si zaslúži veľkú poklonu.