Bez východiska

• USA No Exit

V napínavém thrilleru Bez východiska uvízne mladá žena Darby Thorneová na cestě za nemocnou matkou ve vánici a je nucena zastavit na dálničním odpočívadle se skupinou neznámých lidí. Když v zaparkované dodávce narazí na unesenou dívku, musí bojovat o holý život, aby zjistila, kdo je únosce. (Disney+)

Harpy

Twist síce neprekvapil, ale dobre sa to pozeralo, aj napätie bolo a miestami aj trošku brutalitky. Taká fajn jednohubka, aj keď úplne 4* si to nezaslúži, ale prikloním sa k nim, lebo 'trafili klinec po hlavičke' if you know what i mean :D :D ()

Warhorr

Sněhová vánice, noc a jedno centrum, v kterém najde útočiště před blizzardem skupinka lidí. Hlavní představitelka zjišťuje děsivé tajemství a bude se snažit přijít záhadě na kloub. Je to takovej mix Identity a Osmi hrozných. Bohužel pro mě ten ježek v kleci moc tajemný nebyl a při celkovém rozuzlení se překvapení vlastně nedostavilo. Do toho připočítat ještě ne moc sympatickou hrdinku a už sklouzáváme do průměru. Oceňuji však, že záporák ukázal koule a s nikým se nakonec nesral, no a hřebíkovačka samozřejmě super, to se mi líbilo. Na jedno zkouknutí určitě fajn. ()

TheSpearCZ

Za mě se No Exit od stanice Hulu, od kterého už nějaký ten pátek nemám naprosto žádné ambice v natočení povedeného filmu rozhodně povedlo. Těch neočekávaných zvratů, které se tu našlo bylo fakt dost, a prostě to bylo dobře zpracované, to stejné platí i o atmosféře a dobře vybrané lokaci. Od scénáře člověk v takovémhle případě nemůže čekat něco speciálního, ale ani ten nebyl vyloženě hrozný. Druhá polovina je rozhodně lepší, ale já si tenhle THRILLER, kterým filmem je užil celý. Slabší 4* ()

dannyyy

Obstojný thriller, který nenadchne, ale ani neurazí. Rozhodně lepší průměr. Jen nechápu, co je na něm mysteriózního nebo hororového 🤔 To se asi zadavatel trochu seknul. ()

zahadum

Na začiatok, toto nie je sračka film ! a rozhodne ste ich v podobnom prevedení videli desiatky. Ale..na rozdiel od väčšiny podobnej produkcie má tento film uveriteľné uvedenie do deja a celkovo povedzme realisticky nádych. Tým chcem povedať, že logika je na celkom slušnej úrovni. Začiatok je najlepší kedy ani my ani Darby netušíme kto je oným únoscom malého dievčaťa na parkovisku v dodávke. Máte tu štyroch ľudí, štyri rôzne charaktery....hmm. jeden musí z kola von. Nie je to ale také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Postupne to prejde to poriadnej krvavej, klincovej dramatickej katarzie v ktorej sa udejú radikálne zmeny. Obstojný thriller ktorý síce neprekvapí ale poteší, že ostal nohami ako tak na zemi a to sa ráta. Poctivé silné tri hviezdičky, predsa len nič nové to nie je . 60 % ()

warrenur

Klasicke predvidatelne C-cko s mnozstvom "twistov" v zavere. Kto cakal, ze z malej bude adrenalin-junkie wolverinka? :) Hlupucke spravanie sa zucastnenych bolelo moje srdiecko :)  Neodporucam. Vizualne atraktivna bola akurat hlavne osvietena miestnost, v ktorej sa to odohravalo. 30% ()

jorgus

absolutne nesympaticka hrdinka potkava o trochu mene nesympaticke postavy a zacnou postupne umirat..kdyz uz mi bylo jedno kdo kdy umre, tak me zajimalo jak..a i to bylo nudne:( ()

Aurus

5,5/10. Jde čistě o nadprůměrný hororový film který má 58% zaslouženě a jako samostatná jednotka na večer to i docela funguje. Příběh je docela dost dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě pokud od tohoto filmu nic moc nečekáte tak si ho docela užijete ale když od tohoto filmu moc čekáte tak vás nejspíše sklame. Doporučuji. ()

Rathalos

Tak mne tento film sadol ako zadok na hajzlovu dosku,horor to urcite nie je,ale ako thriller to frci vyborne,napinavy,prekvapivy,v celku drsny s mrazivou atmosferou,este aj herci podali slusne vykony,hlavna predstavitelka bola sympaticka a na konci som si povedal,ze stalo za to pozriet si tuto zabavnu zalezitost...:-) ()

Rockerman

Není to úplně špatné. Nějaké napětí si člověk užije, je tu i pěkné překvapení s utajeným viníkem únosu dítěte. Celé to ale působí amatérsky a závěrečný masakr je silně překombinovaný. Div, že to vůbec někdo přežil. ()

BOURQUE

Tuctová záležitosť pre sub-žánrov dráma a thriller. Herecky slabý, príbehovo predvídateľný. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Hapretor

pěkných pár WTF momentů ... nečekal jsem, že to bude tak překvapující a celkem zábavné ... na zabití nudy velmi vhodné ... ()

Davidkkk

Knižní předloha od T. Adamse na mě už několik let vyčkává v šuplíku, a jelikož jsem líná negramotná sračička, kterou nebaví číst, rozhodl jsem se, že si textovou variantu nahradím letošní filmovou adaptací. Posoudit, jak moc se film drží předlohy, schopen nejsem. Zarazilo mě však, jak svižně se dostáváme k rozluštění zločincovi identity. Zabere to totiž zhruba třicet minut, přičemž nutno poznamenat, že než se hlavní hrdinka dostane mezi klub podezřelých, také to nějaký čas trvá. Rozhodně to ale nepovažuji za mínus, protože film fajnově graduje od začátku do konce a fakt, že krimi zápletka po půl hodince v podstatě vymizí, vůbec neuškodí finálnímu produktu. Moc hezky tu na mě působila místy až mrazivá atmosféra, která by se ve sněhem pokrytém prostředí dala krájet. Podstatnou část snímku jsem si opravdu užíval a dokonce jsem jej považoval i za chytře a rafinovaně napsaný. Jenže následně se zčistajasna vyroní naskrz absurdní subzápletka, která v ohledu logiky moc smysl nedává. No Exit je hodně uspokojující žánrovka, která lehce parafrázuje krimi thrillery z období devadesátek a jsem potěšen, že jsem se nenechal odradit chabými ohlasy. Jako jednohubka velmi funkční a na studené zimní večery ideální. ()

Kingjiri

Ze začátku spíš šablonovitej a nicneřikající béčkovej thriller s hodně skromnym rozpočtem, minimální výpravou a neznámejma hercema. Biják však nabírá zajímavej spád ve chvíli, kdy dojde k odhalení pachatelů. K tomu dojde dost brzo, což je ale právě v tomhle případě dobře. Pak začíná solidní psycho thriller se sympatickou snahou o pár zvratů, nečekanou úmrtností postav a překvapivě vyhrocenym finále. S nastřelovákem hřebíků si tvůrci docela vyhráli, což vyústilo v několik originálnějších gore scének. Čekal jsem teda spíš konverzačku a pátrání ve stylu "někdo v místnosti je vrah", ale nakonec jsem rád, že se všechno stočilo hodně nečekanym směrem. Ve výsledku vcelku fajn překvapení. ()

Vabr

ŠÍLENÝ! Vrátil jsem se z táboru a musím (i chci samozřejmě) dopisovat 14 komentů! Tak tohle bylo velice milé překvapení! Tolik akce, napětí a vzrušení jsem skutečně neočekával. Postavy byly parádně propletené a vykreslené. Zvratů, které vás zaskočily, bylo habaděj a o krev nouze taky nebylo. Miloval jsem tempo a krátká stopáž tomu jen napomáhala. Opravdu doporučuju! Vyhodnocení: Zkouknuto s mámou, tak teď to beru i babičce. Obě zbožňují thrillery. ()

Daiker

Luxusní thriller, napínavé až do konce ....... Stačí 5 herců, temné zasněžené prostředí a jedno unesené dítě..... Sice mě naštvalo, že odhlali únosce po 28 minutách, ale o zvraty není nouze a konec je i pěkný masakr..... ()

samkko

Ano!! Je to skutečně tady. Film podle mé oblíbené thrillerové knihy je na světe, a já na něj s velkolepým očekáváním, dychtivě čekal přes rok. A jsem nadšený i zklamný zároveň. Nejdřív ale bez spoilerů a tak, že neznáte knižní předlohu: Je to naprosto úžasný thriller se skvělou atmosférou, hereckými výkony, tempem a vším ostatním. Ve filmu nechybí nějaká ta brutalita a krve tam také trochu ucákne. Hudba je dostatečně gradující a dopomáhá už tak napjatým scénám. Ohranější divák sice už je dopředu schopen nějaké ty zvraty předvídat, ale i tak vás nějaké dostanou a "mile" překvapí. Tedy ve zkratce velmi dobrý Ačkový thriller. No ale teď se na to pojďme podívat ze stránky znalce knižní předlohy. POZOR SPOILERY (a spoilery i na knihu). POSTAVY: Hned na začátku si můžeme všimnout, že Darby rozhodně nebyla fetačka, což jako dvakrát nevadí a ani mi nevadí, že tvůrci pár věcí v celém filmu změnili a schválně jsem si říkal, že téma abstinující dívky která má problém sama se sebou, bude muset řešit i trošku jiné problémy. Jenže ono ne. Jednou si šňupne sáček kokainu a tím to hasne, žádné osobní problémy během hlavního děje nenastanou a my přicházíme o další dávku napětí. (A to, že  byla v knize zrzka, to může jít stranou, protože leč jsem tomu z počátku vůbec nevěřil, tak Havana Rose Liu nám Darby ztvárnila fakt skvěle). Ashley (ano v knize to není Ash) a Lars jsou ve skutečnosti bratři a ve filmu to nějak vyšumělo a vyšuměla nám i celá story o strýčkovi Kennym a proč vlastně Jay unesli.. Škoda. Ed byl namísto chladnokrevného mariňáka, milý veterinář a Sandy (jeho sestřenice tuším) byla řidička autobusu. NÁSÍLÍ: Jedna z věcí která mě zklamala fakt nejvíc, byla oproti knize naprosto malá dávka násilí a každá z postav zemřela úplně jiným způsobem. Takže ve zkratce se zde v okruhu akce, krve a násilí, z knihy využilo jen slabých 10%. (jeden z příkladů:  Ashley místo toho aby Darby přibil ruku hřebíkovačkou, ji přiskřípl do pantů u dveří a Darby si je potom bez milosti vyrvala). SCREENTIME: Tohle byla taktéž škoda, protože kdyby se ztrojnásobil rozpočet a celý film by se prodloužil aspoň o hodinu, mnohem lépe bychom si vybudovali vztah k postavám a to převážné s malou Jay, která zde má minimum prostoru. Dále jsme přišli o dávku černého i normálního humoru. Všechno se to žene dopředu a hází nám jednotlivé akční scény bezmyšlenkovitě pod oči. (Ale jako low-budget thriller to funguje, ne že ne). KONEC: Konec knihy je tam neuvěřitelně nečekaný a epický, že jsem poslední stranu musel číst 3x aby mi to došlo a zde je konec jednoduchý, prostý a v podstatě bez jakýchkoliv emocí. ALE to jak je znovu na té odvykačce a je už přes 40 dní čistá, dodatečně rozvíjí její filmový charakter. SHRNUTÍ: Jak asi tušíte, kniha pro mne zůstává nepřekonaná, ale to v žádném případě neznamená, že by tohle byl nějakým způsobem špatný film a kdybych knihu nečetl, šel bych s hodnocením výš. Je to skvělý thriller, ale pokud jste četli knihu.. Budete nejspíše trochu zklamaní. Na druhou stranu i pro nás čtenáře si film připravil to, že i nás překvapí, například scéna ze začátku, kdy se Darby zdá, že se předávkovala v autě je fakt NESKUTEČNÁ! A taky musím pochválit scénu, kdy na nás vyskočí nápis NO EXIT. Film ve mě zanechal spoustu pocitů a jsem fakt rád, že nakonec vyšel a já ho měl možnost vidět. Hodnocení: UNDERRATED 8/10 () (méně) (více)