poster

Dobrá zpráva (TV film)

 • anglický

  Good News

  (festivalový název)

Komedie

Česko, 1997, 35 min

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Petr Jarchovský
 • golfista
  *****

  Tahle povídka je určitě jednou z nejlepších v celé historii "bakalářů". Výkon Miroslava Donutila je jedním z jeho hereckých vrcholů. A pouštět by se měla opravdu častěji.(9.5.2003)

 • Fanucci
  *****

  Skvěle zahrané, vtipné a zároveň smutné, protože postav - jakou hraje v tomto dílku Donutil - je okolo nás stále spousta.(17.2.2006)

 • Tosim
  *****

  Miroslav Donutil exceluje v roli protivného komouše, který si na začátku devadesátých let stěžuje všem a na všechno. ŘEKNI MI FRANTO, CO TI V TOM DRUŽSTVU CHYBĚLO? NEBO MĚ CHCEŠ NASRAT???!!! Další mistrovský kousek Hřebejka a Jarchovského z povídkového cyklu na základě diváckých příběhů - Bakaláři.(7.5.2003)

 • MJMilan
  *****

  Tahle povídka má něco do sebe. Donutil naprosto dominantní a úžasný.(22.1.2012)

 • honajz
  **

  Mno, viděno dnešním pohledem (2013) je to poněkud slabé. Zvláště poté, co jsme si užili oné reálné svobody a poctivých politiků a sociálních zákonů a kdy všichni vládní zloději jsou pozavírání a komunistická strana demokraticky zakázaná. Jako sorry, je to sice zahrané dobře, ale je to jen pravicová agitka intelektuální kavárenské pražské vrstvy. Jenže dneska už si hodně lidí z komunistů legraci nedělá, ale naopak je ze zoufalství volí, protože tu nikdo jiný nezbyl, kdo by nabídl něco pozitivního. Realita je tak nějak jinde, a i ty „pravdy“ z této inscenace jsou trochu jinak, jinde a jiné.(13.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace