Je rok 1980 a Roderick s Madeline se chopí příležitosti pojistit si úspěch. Není to ale zadarmo – následky pronásledují zbývající Ushery i po desítkách let. (Netflix)

kenkaku

Poslední hodina a čtvrt prázdných keců… agresivní woke + prázdné plácání + neschopnost vysvětlit “proč” nebo identifikovat klíčovou postavu seriálu (proč je teta někdy na fotografiích, někdy mizí, ovlivňuje myšlení druhých, mění vzhled na cokoliv a kohokoliv, jak umí “zařídit” vše… koho reprezentuje!?) a v neposlední řadě vyprávět příběh. Nejsmutnější je, že tohle je nejlepší epizoda.  Pozn.: Fantastický je Skywalker. ()

HarryCameron

Jednoznačne najlepšia epizóda z celého seriálu aj keď hororová príchuť bola fakt len priemerná. Konečne sme sa dozvedeli prečo je Roderick Usher v podstate zodpovedný za smrť svojich potomkov.  A úprimne ma prekvapilo čoho boli schopní súrodenci Usherovci na Silvestra 1979. V tejto epizóde mi nevadilo to kecanie, lebo nad mnohými myšlienkami, ktoré tam odzneli by sa ľudia skutočne mali zamyslieť. . .  70% ()

molcan2

Majstrovská trieda vo vytváraní atmosféry a nezabudnuteľného zakončenia nezabudnuteľnej minisérie. Týmto musím začať. Aj keď sotva niekto môže namietať, že väčšina hercov v ňom DELEGUJE, myslím si, že kvarteto Roderick-Madeline-Verna-Arthur je o úroveň vyššie. Hudba, osvetlenie, prednes hlášok, všetky dobre zvolené slová od samotného Edgara Allana Poea, tieňové scény, ktoré sú viac desivé a srdcervúce ako lacné horory a lekačky. Samozrejme, tak veľmi som chcel, aby Lenore žila, ale už v siedmej epizóde som vedel, že je odsúdená na zánik, aj keď nie je jedným z jeho priamych potomkov. A napriek tomu ma ten jej koniec, hoci bol krásny, takmer rozplakal. Je pravda, že všetci Usherovci boli svojím spôsobom monštrá. Hlavne Roderick a jeho sestra, ktorí svetu spôsobili toľko bolesti a skazy. Ale kto môže povedať, čo by sa stalo za iných okolností? Vyrastali v chudobe, traume a po zistení skutočného príbehu ich otca aj v závisti na všetko, čo nemali, v pocite nespravodlivosti, ktorý ich dohnal ku všetkým tým podlým činom. Seriál vôbec nemal veľa sympatických postáv, ale bože, boli presvedčivé. Aj keď sa v posledných epizódach zdalo, že sú všetci odsúdení na zánik, časť z nás im stále priala, aby to všetko nejako zastavili, aby mali posledný veľký únik. Nádherné, krásne a temné rozprávanie. Chcel som mať pre seriál 8/10, ale posledné 4 epizódy to nepochybne posúvajú na 9/10. Usherovci prileteli príliš blízko k slnku a spálili sa, ale nevytvorili jasný, aj keď desivý plameň? ()

Anderton

Ťažko povedať, prečo podobným spôsobom nekoncipovali Flanaghan so svojimi spolupracovníkmi celý seriál. Finále je presne také, aké očakávate, respektíve chcete od modernizovanej adaptácie Poea a podľa mňa nemá chybu. Všetko sa vysvetlí, uzavrie a nakoniec aj pochopíme, prečo Roderick prijímal úmrtia svojich detí s relatívne chladnou hlavou. Vina konzumentov verzus vina producentov, to asi nie je dilema, to je skrátka začarovaný kruh a ľudstvo sa z neho nikdy nevykrúti. Respektíve iba prostredníctvom vlastnej záhuby. ()

Trevor

Korektný Paradajkový pretlak dospel do svojho finále, iba neziskovky spasia svet, všetky ľudia sú chymtivý, ženy utlačované a spoločnosť ich núti míňať peniaze na kabelky a na všetko čo vidia v reklanme namiesto toho aby si čo to ako každý rozumný človek z výplaty odložili, všetci muži sú impotenti a všetci si kupujeme galóny viagry dennodnne. Nuž na korektnú sračku sme už zvykli, vrcholom irónie je keď červonarmijci z Netflixu vo vlastnom seriály hovoria o tom že zbohatlíci by nemali točiť filmy či lietať na mesiac ale pomáhať v boji proti chudobe a sami každý deň na trh uvedú obdobnú sračku...Napriek tomu všetkému vydarené zavŕšenie série, od prvej epizódy zatiaľ klesol počet hodnotení na jednu štvrtinu a aj preto išlo hodnotenie nahor ale korektne treba uznať že takých 75% si to zaslúži. ()

• V jednej chvíli Verna hovorí: "Ako som povedala jednému z mojich klientov, môžete stáť uprostred Piatej avenue, niekoho zastreliť a nič vás to nebude stáť." Ide o takmer priamu citáciu bývalého prezidenta Donalda Trumpa počas predvolebného prejavu v januári 2016. (molcan2)