Vládce severu

• Česko Vládce severní dráhy (více)

Dva hoboes (Lee Marvin) a (Keith Carradine) vedou nelítostný boj s krutým Shackem /Ernest Borgnine/ při jejich snaze přejet "Severní dráhu". Vynikající herecké výkony a nádherná scenérie hor kudy vlak projíždí, vévodí tomuto filmu z dob "velké krize". Úvodní melodii filmu zpívá hvězda americké country, dnes již nežijící Marty Robbins. (modista)

Mikino00

Velmi netradiční prostředí pro souboj dvou mužů a jedno extrémně nesympatického mladíka. Nejen, že Marvin a Borgnine rozehrávají nelítostný souboj o vládu nad severní dráhou, ale zároveň je film pohledem do mě neznámého prostředí tuláků v 30. letech. Vadila mi taková pomalost, rozvleklost příběhu. Chtělo to více šlápnout na plyn, v tomto případě spíše přihodit uhlí do kotle. ()

Brejlil

Solidní starosvětsky působící snímek. Poctivá rukodělná práce, kterou korunují výkony Borgninea a Marvina. Škoda části, která se neodehrává na "19", i když ta zase poučila, jak si zastavit rychlík uprostřed divočiny. ()

modista

skvělý film - děj se odehrává v Americe třicátých let, tedy velké krize, kdy krajinou bloudí tisíce tuláků... cesta dvou hoboes /Marvin, Carradine/, kteří se snaží přejet severní dráhu, kterou ovládá krutý Shack /Borgnine/. Výborné výkony herců i nádherné scenérie hor a lesů, kudy vlaky projíždí. Úvodní píseň - Marty Robbins. ()

dawe787

Příjemné překvapení, Lee marvin mě rozhodně nezklamal. Dobrodružná oddechovka na americké trati z 30.let minulého století. ()

Nail

Neustálý boj spravedlivého hoboe Lee Marvina s krutým Ernestem Borgninen. Pěkný příběh i zpracování... ()

Tormentor665

Zvyšuji na pět po shlédnutí verze v aj. Drsná a nepříkrášlená pohádka o amerických hobos, které vévodí hlavní dvojice ukázkových magorů. Ty vlakové scény jsou úžasně natočené (obzvláště ta hrozící srážka) a skutečně napínavé. Nechybí ani humor a nadsázka (štěkající policajt, náboženské sekty). Prostě paráda! ()

karlee

Začátek včetně písničky výborný, zbytek filmu mi přišel trochu nekonzistentní, některé scény jako by se do něj moc nehodily. Obecně bych tomu trochu odlehčil, na takhle ostrého "revizora" fakt nevěřím, ale v rámci žánru "zábavné akční béčko" by to fungovalo skvěle. Takže pokud přijmete tu "falešnou mytologii", jak píše uživatel gudaulin, tak se celkem pobavíte. ()

Pitryx

Tak tohle bylo panu Borgninovi šité na tělo. Strhující příběh spodiny společnosti a „statečnosti“ jak ji oni pojímali. Skvělí herci. Pravda, místy mi to přišlo dost přitažené za vlasy, ale byl to jen film…2014011211457/11524 ()

Jehan

Podivný film plný podivných magorů. Díval jsem se na to jen kvůli Lee Marvinovi a Ernestu Borgninovi. Oba v podstatě nezklamali, ale to je asi tak všechno, co k tomu mám. ()

mac000

Jak dokážou dva skvělí herci "udělat" film.  Jistě, je zde vytvořená výborná atmosféra, scénář poskytnul dobrý základ, ale to hlavní je souboj Borgnine - Marvin. Myslím, že v žádném jiném snímku, těmto dvěma hercům (zase ne až tak mezinárodně proslulým) nebyl poskytnutý takový prostor ovládnout celý film (snad možná Marvinovi v The Dirty Dozen). ()

magu

V tomto prípade privieram oči nad pár železničnými chybami. Úžasný film z prostredia železnice v čase jej najväčšej slávy, keď ju ešte neutláčali gumokolesá. Nádhera... ()

brasek

Na tomto filme som vyrastal, bol som ním nadšený. Ako ubehli roky... už to pre mňa nemá také silné grády. ()

Grimaldi

Takovéto filmy už se dneska netočí a je to velká škoda. Možná je to dospíváním, ale stejně jako v případě Rivalů pod rudým sluncem najednou dokážu ocenit kvalitní filmy ze sedmdesátých let, jenž v sobě mají opravdu velkou a uvěřitelnou dávku testosteronu.  Zkrátka mě najednou baví prožívat z těmito drsným hrdiny jejich nebezpečná dobrodružství.  Lee Marvin je v hlavní roli dost fajn, ale největší chválu si zasluhuje Ernest Borgnine. Tento herecký chameleon zvládne uhrát od hodného tatínka až po jako tady násilného psychopata, a to naprosto geniálně. Výsledné nadšení bohužel kazí postava Keitha Carradina, jenž má Marvinovi komplikovat život, ale mě tím zkomplikoval dát filmu lepší hodnocení, které by si bez jeho účasti opravdu zasloužil. ()

kotrlak odpad!

Tak jsem se těšil na nářez ze sedumdesátek, hlavně jsem chtěl vidět Keith Carradine po jeho skvostných výkonech v 'The Duellists' a 'Dexter', a dočkal jsem se týhle ineptní dvouhodinový břečky. Je to hovadina postavená jen na jménech tehdejšího houlymoulyvůdu, stejně jako např. 'The Dirty Dozen' nebo 'Battle of the Bulge'. Člověk by si i myslel že Great Depression byla spíš taková velká sranda kdy chlapi stanovali u potoka (asi aby si odpočinuli od rodinnejch trablů). "Chlapáckej příběh" je tak stupidní že místo nálepky 'Nevhodný pro mládež do 12 let' by tenhle flick měl mít naopak varování 'Nevhodný pro populaci nad 12 let'. ()

JARDAHONDA

Během velké krize jsou Spojené státy plné lidí bez práce a bez domova.Často jezdí vlaky na černo,ale sadistický průvodčí Shack se rozhodl,že tomu učiní přítrž.Jeho snaha vypudit černé pasažéry je pověstná,ale jeden z bezdomovců se mu postaví,,Zajímavý námět,originální zpracování,,,skvělé herecké výkony **** ()

PORTER44

E.Borgnine vs.L.Marvin,Borgnine jako nemilosrdný vlakvedoucí nákl.vlaku který likviduje třeba i brutálním způsobem (kladivem,řetězem)tuláky kteří se chtějí svézt jeho vlakem a Marvin který se jako jediný nebojí a nakonec se na vyhlášeném nebezpečném vlaku sveze i s novým parťákem hned několikrát.Dobré herecké výkony v dobré režii. ()

sun.eagle

Vzpomínka na doby které nenávratně zmizely v propadlišti dějin. Občas mi z těch kousků na jedoucím vlaku běhal mráz. Lee Marvin a Ernest Borgine fantastičtí oba. ()