Zadlužená studentka Emily (Aubrey Plaza) se ze zoufalosti zapojí do podvodu s kreditními kartami. Neúspěch na pracovním trhu a nedostatek peněz ji přivedou k velkému skoku do kriminálního podsvětí Los Angeles. Jejím zločineckým parťákem je charismatický Youcef (Theo Rossi), se kterým zosnuje velký plán na rychlé prachy. Podaří se jim obejít zákon, přežít a ještě si pořádně vydělat? (haluska11)

dr.horrible

Titulkovú scénu by som síce radšej vynechal, ale keď sa to tak vezme, až ňou film ukáže, o čo mu v skutočnosti celý čas šlo. A toto mu proste treba uznať, aj keď tým možno malinko kazí divácky zážitok. Lenže Emily je indiečko s Aubrey Plaza, žiadny blockbuster.  A na indiečko sa jedná o pekne zábavnú one woman show, tá holka je istota. Jej charakter je 93 minút precízne konzistentný. Pre mňa záver vyprchal, ale za trojhviezdu som si to fakt užil. 70% ()

darkrobyk

Z větší části sociální drama stojí na výkonu Emily. Přišlo mi to nějaké utahané, a než se děj pořádně rozjel, byl konec. Emily nedokáže splácet půjčku, nemá čistý trestní rejstřík a v agentuře, kde by chtěla dělat, ji nabídnou práci zdarma. To je k... Ale protože si jako poslíček příliš nevydělá, rozhodne se porušit zákon. Ze zdejšího obsahu by to mohlo vypadat, že chystá něco bombastického, tak to ale není. Jde jen o malinkatý plán, ale o život přijít lze. Škoda, že film neměl více šťávy. Průměrnou kameru bych odpustil, mizernou hudbu ne, páč nepodpořila ani atmosféru, ani napětí. Na jedno podívání, více ale už rozhodně ne. ()

mvukotic

Výborná vec, nižšie hodnotenia nechápem. Celé to stojí ale nepadá na zaujímavej a charizmatickej hlavnej hrdinke, ktorá je absolútne uveriteľná a autentická a spolu s civilným prístupom k látke dostaneme tandem tvoriaci pevný základ celej snímky. Scenáru a príbehu sa dá čo to vyčítať, ale to aj v populárnejších a ambicióznejších projektoch. Ak niekto stále lamentuje, že súčasný filmový priemysel je príliš 'woke' a tým pádom nepozerateľný, toto je prípad, kedy sa dá feministická téma spracovať dobre a nenásilne a ešte aj so zaujímavým spoločenským komentárom (pracovné pohovory). Viem si predstaviť, že by Plaza hrala v nejakom alternatívnom vesmíre Ellen Ripley, pretože s nepriazňou osudu a prekážkami vo forme ľudských hovád si vedela poradiť s rovnakou gráciou ako spomínaná hrdinka s vesmírnymi príšerami. ()

Aljak

Toľká škoda, obzvlášť, keď námetovo to malo nábeh na parádny drama thriller. Bohužiaľ, scenár bol v tomto prípade pomerne slabučký a potenciál zostal ďaleko za očakávaním. Postupne sa to z parádnej "hry s kartami" vyvinulo do osobnej vzťahovej drámy, a prvotný námet išiel akosi do úzadia. Postavy boli zaujímavé, dialógy mohli byť aj lepšie, no predovšetkým dej pôsobil napokon tak trochu ťažkopádne a akosi sa mi nechce veriť, že by tento "kartový gang" nedokázali policajti vypátrať a zneškodniť... 2* ()

M.i.k.e

Emily potřebuje prachy a tak se zaplete do podvodu s kreditními kartami. Zprvu jde "jen" a nákup elektroniky na kradené karty, ale postupně se do celého soukolí začne zaplétat víc a víc, až všechno vygraduje tak jak sama nečekala. Aubrey Plaza mám rád a i když v poslední době nemá úplně kliku na role, tak tady je velmi dobrá a mrzí mě, že nehraje víc a v lepších filmech. I když na druhou stranu, jí samotné to nejspíš takto vyhovuje a nikdy z ní nebude hvězda blockbusterů...60% ()

• Film se odehrává v Los Angeles a ke konci v Mexiku. (noelcoward73)
  • Ve filmu zazní celkem 38x slovo „fuck“ v různých podobách. (noelcoward73)
  • Film je věnován americkému herci, komikovi a rapperovi Ricarlu Flanaganovi, který si zahrál menší roli Mikea. Flanagan zemřel v říjnu 2021 ve věku 41 let na komplikace s onemocněním covid-19. (noelcoward73)