Včelka Mája

• Japonsko Micubači Mája no bóken (více)

Předloha:

Waldemar Bonsels (kniha)

Série(2) / Epizody(104)

Animovaný příběh včelky a jejích přátel. (oficiální text distributora)

blondboss

Jasná klasika. Rozprávka, na ktorej som vyrastal a ktorú som žral, pričom som videl hádam každú jednu časť aspoň dvakrát. Príjemné rozprávanie s príjemnými postavičkami, nezabudnuteľnou Gott znelkou a dobovými animáciami. Dnes už mi to príde ako blbôstka, ale holt, vek nezastavíš. Pre dnešné deti je táto verzia už nepostačujúca, nakoľko vyrastajú na iných animáciách, avšak medzi klasiky to bude patriť stále. S čistým srdcom 60 % ()

Víteček

První řada je kvalitní seriál ukazující dobrou, pro děti rozhodně přijatelnou formou všemožný hmyz a život v trávě. Druhá řada jsou naneštěstí jen hloupé příběhy antropomorfních zvířátek, v čele s všeználkem Alexandrem a jeho přicmrndávačkou Májou. Jak já jen souhlasím s Vilíkem v jeho názoru na tu ohavnou pidimyš. První řada 70%, druhá 30%, dohromady tedy 50% a velmi slabé 3*. 2* bych ale křivdil té první řadě. ()

dancool

nemôžem dať menej ako plný počet, je to moje detstvo. aj keď po rokoch som zistila, že graficky to nie je dokonalé, v mojej pamäti sú stále postavičky dokonalé a krásne ako "za mlada" ()

PanJam

Jedná z rozprávok na ktorých som vyrastal. Naozaj veľmi vydarená rozprávka, navyše s úžasnou a nezabududniteľnou úvodnou skladbou od Karla Gotta! ()

lida93

Písničky dobrý, ale jinak jsme tuto pohádku neměla ráda ani jako malá..., Nelíbí se mi to ztvárnení ani namluvení, nemůžu ji prostě považovat za dobrou ....ať radši žije Krtek, Racochej, Bob a Bobek :D ()

blade23mc

Zpětné hodnocení..., když jsem byl malý prcek, tak jsem to měl rád, ale to je prostě ta dětská posedlost pohádkami a vším okolo. Takže hodnocení nehodnocené nechám to na tom, že už bych to vidět asi nemusel možná epizodu až budu mít nějaké své děti, ale to už budou běhat v tv jiné seriály. ()

Vital

Dnešním dětem asi už moc neřekne,ale mě se moc líbil,dříve nám stačil dobrý příběh a příjemný dabing,na animaci se tenkrát nekoukalo... ()

drozd

Včelka Mája je prostě výborná pohádka. Jediný důvod, proč dávám jen 4 hvězdičky je český dabing. Máju jsem totiž sledoval jako kluk v polské televizi s polským dabingem. Kam se hrabe Aťka. ()

Motherlovebone

Dokud dítě neuvidí Aťku Janouškovou v reálu, může mít pro Máju jistou slabost. Ovšem model inteligentní, odvážná, pilná, přátelská včelka Mája a její debilní, líný, nenažraný a stále usínající kamarád Vilík mě nikdy nezaujal. Dabing Máji je otřesný, jediná figura kvalitně namluvená je Hop. Scénář je vždy stejný a lehce predikovatelný (což šestiletým jistě nevadí, u starších si tím jistý nejsem): Mezi brouky se šeptá, že se blíží brouk, co všechno sežere, všichni prchnou, hrdinská Mája zůstane, s broukem pohovoří a rehabilituje ho. Konec. Zajímavost - včelka Mája byla oblíbená postava Adolfa Hitlera. ()

e-pilot

Díky vtipným, dobrodružným a někdy i lehce poučným příběhům se stal tento seriál zaslouženě stálicí nedělního Studia Kamarád. ()

T600

Zbožňuju tu hudbu od Karla Gotta. Včelka Mája je prostě klasika. Včelí blbost, ale je to klasika a musím přiznat že i já jsem na ní ujížděla! :D Naše kamaráááádkaa Včelkaa Máááááájááááááá máááááme jí co závidět... tutuuu .... z výšky z které vidí svět.... nánánán nanananananáááááááá.... ()

iveta234

Tak tohle opravdu nestárne, moje děti to sledovaly, já s nima a nenudila jsem se. Aťka Janoušková a hlas Karla Gotta je prostě bomba. Neskutečně krásná podívaná. ()

Mahalo

Nevím nevím, všichni to mají rádi, ale já jsem vždy chtěl utéct od televize když mamka nebo taťka pustili Včelku Máju. ()