poster

Rákosníček a jeho rybník (TV seriál)

 • Československo

  Trsteniarik a jeho rybník

Animovaný / Pohádka

Československo, 1983, 26x7 min

Režie:

Zdeněk Smetana
(další profese)
 • Karlos80
  *****

  Zní to neuvěřitelně ale tomuto velmi oblíbenému večerníčku je už dnes 30 let. A já ho stále vidím před očima tak živě jako by to bylo právě dnes. Skvělá režie, hudba, scénář, a v neposlední řadě pak bravurně vyprávěno J.Bohdalovou. Kdo jiný by také tenkrát mohl tak skvěle namluvit tohoto skřítka žijícího u rybníka Brčálníku. A Rákosníčku povíš nám jaké bude počasí..? No, no co abych se podíval jaké překvapeníčko nám tedy chystá předpověď počasí..To bys měl..Podle dnešní hektopaskální situace nemůžeme zcela určitě očekávat obzvláště neurčité...křup, prásk..a zase nic nevím. Takže moudrost dne zní..? Když si na počasí počkáme..? No jó, tak se ho taky dočkáme. Oblíbená klasika za 5*.(24.9.2006)

 • berg.12
  ****

  Tak tenhle týpek u mě spolehlivě porazil nejen ostatní večerníčky s Jiřinou Bohdalovou (trochu konkurovat mohla snad jen "Malá čarodějnice"), ale i třeba takového "Krtečka". Tu animaci, typickou pro všechny Smetanovy večerníčky, jsem sice nikdy moc rád neměl, ale vše zachraňoval vtip a hlavně hudba. Ta byla jednou z vůbec nejhezčích večerníčkových. Moje nejoblíbenější byla ovšem hvězdná série.(5.2.2008)

 • MM_Ramone
  **

  Tento český, animovaný seriál si pamätám ešte z útleho detstva. Z čias, keď som netrpezlivo čakal na pravidelný Večerníček. Po ňom umyť zuby a spať. Moje prvé kontakty s televíziou. Prvé divácke skúsenosti. Rákosníček bol pri nich. Ale nepatril zrovna medzi mojich favoritov. Nepôsobilo to na mňa príťažlivo. Nepáčili sa mi animácie a ani umrnčaný hlas Jiřiny Bohdalovej. **(29.10.2011)

 • Marius
  *****

  Look účastníka house party a hlas Jiřiny Bohdalovej....niet čo riešiť.(12.6.2005)

 • Hellboy
  ****

  Někteří mají proti Ráksoníčkovi výhrady, ale mě se jeho příběhy vždy líbily... "Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je rybníček Brčálník. Na první pohled je docela obyčejný, ale už na ten druhý nám Rákosníček předvede podivuhodné věci..."(12.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace