Rákosníček a jeho rybník (TV seriál)

• Československo

Trsteniarik a jeho rybník

Animovaný / Pohádka

Československo, 1983, 26x7 min

Zdeněk Smetana

Nejsledovanější pohádka ve Vietnamu.(12.10.2006)

Nejnenapravitelnější kutil ze všech inovátorských kutilů, skřítek Rákosníček, se zakecal v rybníce s meteoroložkou Rosničkou. Ale vzhledem k tomu, že je ještě malinkej skřítek, tak jí určitě nedělá žádné nemravné návrhy, a kecají spolu jenom o tom, jaké bude dneska počasí. A my dva, já s naším uličníkem, sedíme na břehu Brčálníku, házíme do něj kamínky a máme radost z toho, jak to vždycky hezky žbluňkne a po hladině se rozběhnou kruhy. A natěšeně čekáme, s jakým praštěným nápadem ten neposeda vyleze z rybníka tentokrát :-).(5.2.2013)

Nemůžu Rákosníčka zklamat(30.10.2007)

Vždy, když vidím Bohdalku, hledám stopu po Rákosníčkovi.(16.5.2012)

• MikeCool

Krátkometrážní TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 40% (1*) |(21.7.2013)

• - Dabing Rákosníčka, o který se postarala Jiřina Bohdalová, byl zařazen do Zlatého fondu české kinematografie. (Paity)

• - Nesmrtelný dabing Jiřiny Bohdalové měl svou odvrácenou stranu. Sama herečka a v tomto případě i dabérka připustila, že své dceři Simoně Stašové někdy, ale velice málo, pohádky četla. "Mnohem častěji se na ně koukala v televizi. Myslím, že jsem toho měla víc než dost, když jsem si ničila hlasivky kvůli ostatním dětem. Vlastním to raději pouštím z nahrávek," řekla k dabingu Bohdalová. (Paity)