Rákosníček a jeho rybník (TV seriál)

• Československo

Trsteniarik a jeho rybník

Animovaný / Pohádka

Československo, 1983, 26x7 min

Zdeněk Smetana

Scénář: Zdeněk Smetana .. Top 5 Večerníček a Bohdalová RULEZz..(12.3.2005)

Za mlhou tak hustou, že by se dala krájet, žije zelená postavičká tak hustá, že kdyby dal něco jinýho než pět*, tak bych si zasloužil nafackovat. Je to totiž malý neposeda, zvědavý jako opička, můj dětský idol a dodnes jsem z toho nevyrostl :o)(24.8.2003)

80%(27.6.2007)

Nemůžu Rákosníčka zklamat(30.10.2007)

Tak tenhle týpek u mě spolehlivě porazil nejen ostatní večerníčky s Jiřinou Bohdalovou (trochu konkurovat mohla snad jen "Malá čarodějnice"), ale i třeba takového "Krtečka". Tu animaci, typickou pro všechny Smetanovy večerníčky, jsem sice nikdy moc rád neměl, ale vše zachraňoval vtip a hlavně hudba. Ta byla jednou z vůbec nejhezčích večerníčkových. Moje nejoblíbenější byla ovšem hvězdná série.(5.2.2008)

• - Nesmrtelný dabing Jiřiny Bohdalové měl svou odvrácenou stranu. Sama herečka a v tomto případě i dabérka připustila, že své dceři Simoně Stašové někdy, ale velice málo, pohádky četla. "Mnohem častěji se na ně koukala v televizi. Myslím, že jsem toho měla víc než dost, když jsem si ničila hlasivky kvůli ostatním dětem. Vlastním to raději pouštím z nahrávek," řekla k dabingu Bohdalová. (Paity)

• - Dabing Rákosníčka, o který se postarala Jiřina Bohdalová, byl zařazen do Zlatého fondu české kinematografie. (Paity)