foto

Jiřina Bohdalová

  • nar. 3.5.1931 (86 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Dáma českého filmu Jiřina Bohdalová se narodila 3. května 1931 v Praze. Její otec František Bohdal byl vyučeným truhlářem, matka Marie Bohdalová (roz. Brunnerová) pracovala jako služebná a ve volném čase se s oblibou věnovala ochotnickému divadlu. V tomto ohledu měla velký vliv i na svou dceru: jako malou ji zapsala do baletní školy Niny Gordon-Mládkové a následně i do komparzu. Maminčinou zásluhou také zazářila jako dětská hvězdička v němém filmu PIŽLA A ŽIŽLA NA CESTÁCH (1937) nebo v prvorepublikové veselohře MADLA ZPÍVÁ EVROPĚ (1940).

Roku 1937 začala chodit do základní (tenkrát obecné) školy v pražském Žižkově, ulice Štítného. V roce 1949 úspěšně složila maturitní zkoušku na soukromém dívčím reálném gymnáziu Charity školních sester. Prestože se divadlu a filmu věnovala od malička, na DAMU ji přijali až po třetí zkoušce. Po maturitě si nějakou dobu budovala kariéru učitelky na základní škole v Ostravě, kde se seznámila se svým budoucím manželem Břetislavem Stašem. Studium herectví musela po druhém ročníku přerušit jak z vážných rodinných důvodů tak z narychlo konané svatby s B. Stašem. Za nedlouho se totiž měla narodit jejich dcera Simonka.

Za vážnými rodinnými důvody se po nějakou dobu skrývalo zatčení a vyslýchání jejího otce Státní bezpečností v roce 1954. Tuto neblahou událost poprvé zveřejňuje v úspěšné životopisné knize Měla jsem štěstí na lidi, kterou zpracovala společně s Petrem Horou-Hořejším. V jedné z kapitol se svěřuje i s tím jak StB držela ve vazbě a vyslýchala i jí, o dramatické situaci u soudu, který jejího otce odsoudil na 15 let vězení (z vězení ho propustili až po dlouhých 6 letech). Z této doby se také odvíjeli dohady o tom, proč se jméno Jiřiny Bohdalové objevilo v záznamech StB, proti kterým se herečka bránila s úspěchem i soudně. Po uvěznění otce se rázem musela postarat nejen sama o sebe, ale také o svou matku, kterou postihla srdeční slabost, o svou mladší sestru Jaroslavu a především o svou dceru. Po menších překážkách se vrátila na DAMU, kterou v roce 1957 ukončila rolí v absolventském představení Josefina, kterého se zúčastnil i Jan Werich.

Od Jana Wericha také dostala nabídku na angažmá v Divadle ABC, kterou velmi vděčně přijala. Později hrála i v dalších Městských divadlech pražských. Od roku 1967 až dodnes se však stalo její domovskou scénou Divadlo na Vinohradech. Na scéně Vinohradského divadla excelovala například jako Erži Orbánová v Kočičí hře Istvána Örkönyiho, dramatik Jiří Hubač pro ni napsal Kláru z Domu na nebesích, v někdejším divadle ABC excelovala v hlavní roli tehdy populární veselohry Idiotka.

Ve šťastnějších obdobích herecké kariéry vynikla nejen v postavách komediálně laděných: AŽ PŘIJDE KOCOUR (1963), KRÁL KRÁLŮ (1963), KOMEDIE S KLIKOU (1964), BÍLÁ PANÍ (1965), DÁMA NA KOLEJÍCH (1966), SVĚTÁCI (1969), ČTYŘI VRAŽDY STAČÍ, DRAHOUŠKU (1970), ŽENY V OFSAJDU (1971), BULDOCI A TŘEŠNĚ (1981), ale také dramatických: UCHO (1969), BYLI JSME TO MY (1990) a CORPUS DELICTI (1991). Zejména osobité jsou její herecké výkony v rolích, kde je komediální rovina nenapodobitelně propojena s dramatickým napětím: HVĚZDA ZVANÁ PELYNĚK (1964), PĚNIČKA A PARAPLÍČKO (1970), SMÍCH SE LEPÍ NA PATY (1986), JEDNA KOČKA ZA DRUHOU (1993). Za hlavní role ve filmech NESMRTELNÁ TETA (1993) a FANY (1995) si odnesla dva České lvy.

I jako televizní herečka a bavička se nezapomenutelně vepsala do srdcí publika. Převážně po boku Vladimíra Dvořáka ve veleúspěšném zábavném pořadu TELEVARIETÉ vytvořili nezapomenutelnou televizní dvojici, která se na obrazovkách objevovala několik desítek let. Jen s Vladimírem Dvořákem prožili bezmála 40 let spolupráce. Jiřina Bohdalová samozřejmě nemůže chybět ani v různých silvestrovských večerech a nespočtu dalších pořadech. Nezapomenutelné kreace vytvořila i v seriálech jako TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA (1971), F.L. VĚK (1971), CHALUPÁŘI (1975), LÉTAJÍCÍ ČESTMÍR (1984), PŘÍTELKYNĚ Z DOMU SMUTKU (1992) a z posledních let v ČETNICKÝCH HUMORESKÁCH (1997-2007), POJIŠŤOVNĚ ŠTĚSTÍ (2004) a v PŘÍKOPECH (2006).

Svůj nezaměnitelný hlas propůjčila mnoha kresleným, především večerníčkovým postavičkám a neodmyslitelně tak vytvořila úžasný pohádkový svět nejen dětem. I dnešní děti se nemohou odtrhnout od VEČERNÍČKŮ jako POHÁDKY Z MECHU A KAPRADÍ (1968), RÁKOSNÍČEK (1976), MALÁ ČARODĚJNICE (1983), O SKŘÍTKU RACOCHEJLOVI (1997) ad. Objevila se i v mnoha pohádkách, povídkách, televizních filmech, seriálech, inscenacích a různých vlastních pořadech. Své mamince také velmi ráda asistovala u různých domácích činnostech, hlavně ale u vaření. Asi jen málokterá herečka umí tak dobře vařit jako právě paní Jiřina. I dnes běží v televizi velmi oblíbený pořad DOBRÁ RADA NAD ZLATO, který Jiřina Bohdalová částečně připravuje a moderuje.

Za svůj umělecký život dostala Jiřina Bohdalová nebo-li láskyplně přezdívaná „Bohdalka“ řadu prestižních ocenění. Bezesporu je královnou české filmové komedie; jako třetí se totiž loni umístila v anketě Král filmového úsměvu století, a to hned za Vlastou Burianem a Vladimírem Menšíkem. Dvakrát získala Českého lva a osmkrát za sebou vyhrála televizní diváckou cenu TýTý.

Během své herecké kariéry si zahrála a určitě si ještě zahraje po boku mnoha slavných i méně slavných kolegyň a kolegů. S jedním z nich, s hereckým partnerem z filmu UCHO (1969) Radkem Brzobohatým, se podruhé vdala. I toto manželství však po 12 letech skončilo rozvodem. S oběma svými manželi však zůstala Jiřina Bohdalová v kontaktu – jsou přáteli. Ve svém volném čase, kterého není příliš mnoho, se herečka věnuje své zahrádce, vnukům Markovi (nar. 1987) a Vojtěchovi (nar. 1995), dceři Simoně Stašové, která je neméně úspěšnou herečkou nežli její maminka, a podvědomě i svým divákům

Nakonec by se snad hodil citát režiséra Z. Zelenky: „Jiřina Bohdalová je výjimečná. Někdo je dobrý v divadle, jiný ve filmu nebo estrádě. Ona ve všem. Kdyby žila v jiné době a jinde, byla by jednou z nejslavnějších a nejbohatších hereček světa. Takový komediální talent by nemohl ujít pozornosti hollywoodských filmařů.“ My všichni jsme však rádi, že žije teď a tady. O kolik krásného bychom přišli, kdyby tady s námi nebyla

Ondra "Agatha" Dvořák

Herecká filmografie

Filmy

2016 Anděl Páně 2
Každý milion dobrý (TV film)
2013 Duch nad zlato (TV film)
2012 Šťastný smolař (TV film)
Vrásky z lásky
2011 Saxána a Lexikon kouzel
2009 Láska rohatá (TV film)
2006 Zastřený hlas (TV film)
2005 Boháč a chudák (TV film)
Povodeň (TV film)
2004 Nadměrné maličkosti: Podfuk (TV film)
Poklad na Sovím Hrádku (TV film)
Tři dámy s pistolí (TV film)
2003 Bankrotáři (TV film)
Lakomec (TV film)
2002 Černá slečna, slečna Černá (TV film)
Poslání s podrazem (TV film)
2001 Karlínská balada (TV film)
Rebelové
1999 Isabela, vévodkyně Bourbonská (TV film)
Návštěva staré dámy (TV film)
Paní Piperová zasahuje (TV film)
Vše pro dámu (TV film)
1998 Jezerní královna
Kočičí hra (divadelní záznam)
1997 Pták Ohnivák
Rumplcimprcampr (TV film)
Silvestr s dědou (TV film)
1996 Bohatství slečny Kronkiové (TV film)
1995 Den, kdy unesli papeže (TV film)
Fany
Generálka Jeho Veličenstva (TV film)
Z hříček o královnách: Císařovna na chvíli (útržek pruský) (TV film)
1993 Jedna kočka za druhou
Nesmrtelná teta
1992 Danton čili Saturnália (TV film)
Kačenka a strašidla
Kačenka a zase ta strašidla
1991 Corpus delicti
Svědkyně (TV film)
Talisman (TV film)
1990 Byli jsme to my?
Jasnovidcem proti své vůli (TV film)
1989 Jedno jaro v Paříži aneb Krvavá Henrieta (divadelní záznam)
Mistr a Markétka (divadelní záznam)
Na dvoře je kůň, šéfe (TV film)
Strašidlo cantervillské (TV film)
Útěk ze seriálu (TV film)
Utopím si ho sám (TV film)
V tomhle zámku straší, šéfe! (TV film)
1988 Mistr Kornelius (TV film)
Můj cukrový sen (TV film)
Nanečisto (TV film)
1987 Ať přiletí čáp, královno! (TV film)
Dámská jízda (TV film)
Maruška (TV film)
O nejchytřejší princezně (TV film)
Ryba ve čtyřech (TV film)
Strašidla z Vikýře
Strom pohádek: O bílé laňce (TV film)
Už od ráje (TV film)
1986 Co takhle svatba, princi? (TV film)
Chobotnice z II. patra
Moře nikdy neuvidím (TV film)
O princezně, která ráčkovala (TV film)
Pan Pickwick (TV film)
Smích se lepí na paty
Španělská paradentóza (TV film)
Veselé Vánoce přejí chobotnice
Zázračné dítě (TV film)
1985 Jubileum (TV film)
O chytrém Honzovi (TV film)
Pohádky pod sněhem
Primář (TV film)
Stalo se jedné neděle (TV film)
Záhada (TV film)
1984 Barrandovské nocturno aneb Jak film zpíval a tančil
Berete se dobrovolně? (TV film)
Dům na nebesích (divadelní záznam)
Lucie, postrach ulice
Malá čarodějnice
Rumburak
Šéfe, jdeme na to! (TV film)
Šéfe, vrať se! (TV film)
1983 ...a zase ta Lucie!
Čepice (TV film)
Ďábel ví hodně (TV film)
Chladna zrána (TV film)
O velkém nosu (TV film)
Ples v opeře (TV film)
Princezny na trvalou (TV film)
Prkýnkové želvy (TV film)
1981 Budu ti psát (TV film)
Buldoci a třešně
Černá kulička (TV film)
Jak se peče štěstí (TV film)
Kdo chce kam... (TV film)
Královna bludiček (TV film)
Můžeš mi odpustit? (TV film)
Netopýr (TV film)
Začalo to karafiátem (TV film)
1980 Lakovka (TV film)
Princové jsou na draka (TV film)
Taška (TV film)
V hlavní roli Oldřich Nový
1979 Dvě pohádky z lesa (TV film)
Hezký štědrý večer (TV film)
Sedm kilo pro Králíčka (TV film)
Upír ve věžáku (TV film)
1978 Filatelistická historie (TV film)
Miluji Tě (TV film)
Plotýnky na tři dny (TV film)
Podej mi ruku a přestaň se bát (TV film)
Úplně beznadějný případ (TV film)
1977 Idiotka (TV film)
Krabička (TV film)
Parádní číslo (TV film)
Štipku soli (TV film)
Všichni proti všem
1976 Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (TV film)
Šikulka (TV film)
Ženich uvízl (TV film)
1975 Čtrnáctý v řadě (TV film)
Pan Tau a Aladinova lampa (TV film)
Pan Tau a černý deštník (TV film)
Pan Tau a pes kozopes (TV film)
Pan Tau a pět hrušek a tři jablka (TV film)
Pan Tau a příliš velký balón (TV film)
Pan Tau a rodinná slavnost (TV film)
Pan Tau a rosnička (TV film)
Pan Tau a velký ples (TV film)
Pan Tau a zlatý kufr (TV film)
Pan Tau jde do práce (TV film)
Pan Tau odchází (TV film)
Pan Tau se vrací (TV film)
Zlodějka (TV film)
1974 Maminka (TV film)
Musím se ti k něčemu přiznat (TV film)
Štafle (TV film)
U tří nevěst (TV film)
1973 Přehlídka ztracených peněz (TV film)
Tetička za všechny peníze (TV film)
1972 Lakomec (divadelní záznam)
Zdravá vdova 29/169 (TV film)
Žárlivost (TV film)
1971 Alfons Karásek v lázních (TV film)
Hodina modrých slonov
Kat nepočká (TV film)
Ženy v ofsajdu
1970 Čert a Káča (TV film)
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“
Pan Tau naděluje (TV film)
Pěnička a Paraplíčko
Ucho
Vražda Ing. Čerta
1969 Ach, ta vojna (TV film)
Buřič Jejího Veličenstva (TV film)
Odvážná slečna
Světáci
Velká orgie (TV film)
1968 Křesadlo (TV film)
Maltézský sokol (TV film)
1967 Přísně tajné premiéry
Rohatá princezna
Soukromá vichřice
Ta naše písnička česká
Zločin a trik I. (TV film)
Ženitba (TV film)
1966 Cesta řeky k moři (TV film)
Čertouská poudačka (TV film)
Dáma na kolejích
Dolarová slečna (TV film)
Ženu ani květinou neuhodíš
1965 Bílá paní
Člověk proti sobě (TV film)
Noc na Karlštejně (TV film)
O městečku Kočičkově (TV film)
Vezla dáma zavazadla
1964 Čintamani & podvodník
Favorit (TV film)
Hvězda zvaná Pelyněk
Komedie s Klikou
1963 Až přijde kocour
Král Králů
Krásná Galathea (TV film)
Ostrov Dynamit (TV film)
Pršelo jim štěstí
Strach
Strašidlo, které se směje (TV film)
1962 Anička jde do školy
Každý svého špiona (TV film)
Neděle ve všední den
Ticho! Ticho! Ticho! (TV film)
1961 Daň z pohodlí
Florián
Každá koruna dobrá
Kolik slov stačí lásce?
Labyrint srdce
Netopýr (TV film)
Pohádka o staré tramvaji
Procesí k panence
Střevíčky
Vyvolení (TV film)
1960 Balada z hadrů (divadelní záznam)
Těžká Barbora (divadelní záznam)
Zlé pondělí
1959 Májové hvězdy
Medvěd a strašidla
O medvědu Ondřejovi
Slečna od vody
Život pro Jana Kašpara
1958 Cesta zpátky
Dnes naposled
Hvězda jede na jih
Kasaři
O lidech před pultem a za ním II.
O věcech nadpřirozených
Zde jsou lvi
1957 Florenc 13,30
Konec jasnovidce
Škola otců
1956 Dědeček automobil
Honzíkova cesta
Nevěra
Vina Vladimíra Olmera
Zaostřit, prosím!
1955 Direktiva (studentský film)
Něco se tu změnilo
1952 Únos
1947 Muzikant
1940 Dceruška k pohledání
Madla zpívá Evropě
1939 Zlatý člověk
1937 Pižla a Žižla hledají práci

TV seriály

2013 Sanitka 2 (TV seriál)
Epizoda 3 (E03)
Epizoda 2 (E02)
Epizoda 1 (E01)
2012 Ach, ty vraždy! (TV seriál)
Proces doktorky Kalendové (E07)
Archiv Felixe Burgeta (E06)
2010 Ach, ty vraždy! (TV seriál)
Vražda poštovní doručovatelky (E05)
Smrt lobbisty Mansdorfa (E04)
Tajná mise docentky Rybkové (E03)
další epizody (5)
2007 Příkopy (TV seriál)
Růža (E04)
Trapasy (TV seriál)
Četnické humoresky (TV seriál)
Majlant (S03E01)
2005 On je žena! (TV seriál)
2004 Pojišťovna štěstí (TV seriál)
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
2002 O ztracené lásce (TV seriál)
1999 Kačenka a strašidla (TV seriál)
1997 Četnické humoresky (TV seriál)
Medovina (S01E03)
O skřítku Racochejlovi (TV seriál)
1995 Hříchy pro diváky detektivek (TV seriál)
Smrt na inzerát (E08)
1994 O zvířatech a lidech (TV seriál)
1992 Přítelkyně z domu smutku (TV seriál)
Přítelkyně z domu smutku (E04)
Helga (E03)
Andy (E02)
další epizody (4)
1989 Případ pro zvláštní skupinu (TV seriál)
1988 Cirkus Humberto (TV seriál)
Rozhodnutí (E09)
Láska (E08)
Konkurence (E07)
další epizody (7)
Druhý dech (TV seriál)
Malé dějiny jedné rodiny (TV seriál)
Přejděte na druhou stranu (TV seriál)
Rodáci (TV seriál)
1987 Strom pohádek (TV seriál)
1986 Chobotnice z II. patra (TV seriál)
Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý (E04)
Všechno napůl! (E03)
Blesky nad Čertovkou (E02)
další epizody (4)
1985 Naschválníčci (TV seriál)
1984 Bambinot (TV seriál)
Malá čarodějnice (TV seriál)
My všichni školou povinní (TV seriál)
Zvonění na časy (E13)
Svátky klidu a míru (E10)
Dárek k Vánocům (E09)
další epizody (11)
Paragrafy na kolech (TV seriál)
Rozpaky kuchaře Svatopluka (TV seriál)
Neděle (E04)
Slané pohádky (TV seriál)
1983 Jehláček a Bodlinka (TV seriál)
Kočičí povídání (TV seriál)
Létající Čestmír (TV seriál)
Rodina na větvi (E05)
Velký vezír (E04)
Geniální rodina (E03)
další epizody (5)
O chytré kmotře lišce (TV seriál)
Pletky paní Operetky (TV seriál)
Rákosníček a jeho rybník (TV seriál)
Rákosníček a povětří (TV seriál)
1982 Dobrá Voda (TV seriál)
Kouzelník Mařenka (TV seriál)
1980 Lucie, postrach ulice (TV seriál)
1977 Americké humoresky (TV seriál)
Rákosníček a hvězdy (TV seriál)
Tajemství proutěného košíku (TV seriál)
1976 Muž na radnici (TV seriál)
Rozchod (E10)
Křížové tažení (E09)
Silvestr (E08)
další epizody (8)
1975 Chalupáři (TV seriál)
Svatba (E11)
Kapřín (E10)
Náhradník (E09)
další epizody (11)
Leto s Katkou (TV seriál)
1972 Bakaláři:Toto je moje poslední cigareta (TV seriál)
1971 Strašidýlko Fanfulínek (TV seriál)
Taková normální rodinka (TV seriál)
Záletník (E07)
Výročí (E04)
Zaprášené histórie Ema Bohúňa (TV seriál)
1970 Fantom operety (TV seriál)
Konec Fantoma (E05)
Fantom v nebezpečí (E04)
Fantom dělá zmatky (E03)
další epizody (5)
F. L. Věk (TV seriál)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 5 (E05)
Epizoda 4 (E04)
další epizody (4)
1969 Pan Tau (TV seriál)
1968 Hup a Hop (TV seriál)
Klapzubova jedenáctka (TV seriál)
Pohádky z mechu a kapradí (TV seriál) - vyp.
1967 Broučci (TV seriál)
1966 Pohádky ovčí babičky (TV seriál)

Dokumentární

2015 Standa Hložek 60 (koncert)
Tajemství Františka Filipovského (TV film)
Václav Hybš 80 (koncert)
2013 Hledá se prezident
2012 Film o filmu Vrásky z lásky (TV film)
Film o seriálu: Sanitka 2 - Návrat po 30 letech (TV film)
Pavel Vítek: Mít sen a jemu se vzdát (TV film)
Síň slávy televizní zábavy - Jiřina Bohdalová
Tajemství Karla Gotta (TV film)
2011 Bohdalka je NAŠE (TV film)
Film o filmu Saxána a Lexikon kouzel (TV film)
Inventura Febia (TV seriál)
Jiřina Bohdalová a Radek Brzobohatý (E18)
Nikomu jsem neublížil (TV film)
Tajemství Jiřiny Bohdalové (TV film)
2010 Komici na jedničku (TV seriál)
Příběhy slavných: Dobrovolný dárce hlasu (TV film)
2009 Herci Jiřího Hubače (TV film)
Karel Gott 70 (koncert)
Neobyčejné životy (TV seriál)
Neobyčejné životy: Jiřina Bohdalová (TV film)
Občan Havel přikuluje
Zlatá šedesátá (TV seriál)
2008 Martin Frič, klasik českého filmu (TV film)
2007 13. komnata Karla Štědrého (TV film)
2006 Jiřina Bohdalová - neuvěřitelných 75 (TV film)
Příběhy slavných: Neřízená střela Stella (TV film)
Příběhy slavných - Povolání: Vladimír Dvořák
2005 Nezničitelný Vladimír Menšík (TV film)
Pátrání po Ester
Václav Vorlíček, král pohádek a komedií (TV film)
2004 Jak šly dějiny (TV film) - a.z.
2002 Hvězdy na Vltavě (koncert)
Předčasná úmrtí: Život je drsnej chlapec (TV film)
Příběhy slavných (TV seriál)
Příběhy slavných: Skáču dobře, skáču rád (TV film)
2001 Nespoutaný živel (TV film)
Předčasná úmrtí (TV seriál)
To byl Jiří Sovák (TV film)
1989 Vždycky jsem to já (koncert)
1986 Luxusní večírek 1986
1980 Jak se dělá smích
1973 Herci-novinári (TV film)
1970 Muž, který rozdával smích
1967 Koala fandí Spartě - vyp.
1960 Cirkus jede!
Jak se chovati?
1956 Přihlašte své televizory

TV pořady

2017 Tajemství těla (TV pořad)
24. Český lev (TV pořad)
2016 Dárkový koš pro Jiřinu (TV pořad) - a.z.
Slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary 2016 (TV pořad)
2015 Sedmdesát smíchů Karla Šípa (TV pořad)
Tajemství rodu II. (TV pořad)
Televarieté 45 let (TV pořad) - a.z.
TýTý 2014 (TV pořad)
2013 Galashow 60 (TV pořad)
Kurňa, co to je? (TV pořad)
Nejlepší scénka (TV pořad)
Nejlepší Večerníček (TV pořad)
Novotný za humny (TV pořad)
Polívka na víně (TV pořad)
Televizní legendy (TV pořad)
60 pečetí (TV pořad)
2012 Tajemství rodu (TV pořad)
TýTý 2011 (TV pořad)
Zrcadlo tvého života (TV pořad)
2011 Barrandovský videostop (TV pořad)
Světlo pro Světlušku 2011 (TV pořad)
TýTý 2010 (TV pořad)
Všechno nejlepší (TV pořad)
2010 Deset zastavení s mistry zábavy (TV pořad)
Hoby naší doby (TV pořad)
Kinorama (TV pořad)
Tentokrát se budu smát já (TV pořad) - a.z.
TOP STAR (TV pořad)
TOP STAR Extra (TV pořad)
TýTý 2009 (TV pořad)
80 let Divadla Spejbla a Hurvínka (TV pořad)
2009 Karneval na Barrandově (TV pořad)
2008 Benefice Lubomíra Lipského (TV pořad)
Hvězda mého srdce (TV pořad)
Nezapomenutelné scénky (TV pořad) - a.z.
Televizní úsměvy (TV pořad)
2007 Dobrá rada nad zlato (TV pořad)
Chacha, cheche, chichi...! (TV pořad)
Život je kabaret (TV pořad)
2006 Hitparáda televizní zábavy (TV pořad)
Mejdan roku z Václaváku 2006 (TV pořad)
To nejlepší z televizního humoru (TV pořad)
Žito (TV pořad)
2005 Haló, tady Jiřina (TV pořad)
Koktejl smíchu (TV pořad)
Silvestr 2005 (TV pořad)
Večerníček má narozeniny (TV pořad)
Veselé vánoční (pří)hody (TV pořad)
Vladimír Menšík nonstop (TV pořad)
Všechnopárty (TV pořad)
Vzpomínky nám zůstanou (TV pořad)
Za oponou (TV pořad)
2004 Kam zmizel ten starý song (TV pořad)
Na mušce (TV pořad)
Tak se ukaž, Silvestře (TV pořad)
Uvolněte se, prosím (TV pořad)
Vladimír Menšík - 75 (TV pořad)
10 let s vámi (TV pořad)
2003 Silvestrovská Manéž Bolka Polívky (TV pořad)
Silvestrovské taneční hodiny (TV pořad)
Vyhlášení ankety TýTý Týdeníku Televize o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2002 (TV pořad)
2002 Jak na to... (TV pořad)
Silvestr 2002 (TV pořad)
Tváře českého filmu (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2001 (TV pořad)
2001 Ať se lidi mají rádi... aspoň dnes (TV pořad)
Barvy života (TV pořad)
Na kus řeči (TV pořad)
SILVESTR 2001 (TV pořad)
Tisíc růží pro Jiřinu (TV pořad)
Tyjátr (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2000 (TV pořad)
2000 Hogo Fogo (TV pořad)
Lucie na bílo (TV pořad)
Miss tisíciletí (TV pořad)
Silvestr 2000 (TV pořad)
Souhvězdí Novy (TV pořad)
Tuhle rundu platím já (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1999 (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
My rádi jíme (TV pořad)
NASTUPUJE AMFORA (TV pořad)
Silvestr 99 (TV pořad)
Skopičiny (TV pořad)
Věšák (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1998 (TV pořad)
Zlatá mříž (TV pořad)
1998 Aj múdry schybí (TV pořad)
Bakaláři 1998 (TV pořad)
Na plovárně (TV pořad)
Nikdo není dokonalý (TV pořad)
Prima jízda (TV pořad)
Sama doma (TV pořad)
SILVESTR 1998 (TV pořad)
Zlatíčka (TV pořad)
1997 Bolkoviny (TV pořad)
Český slavík '97 (TV pořad)
Novoty (TV pořad)
Proč bychom se nebavili, když nám Pánbůh archiv dal (TV pořad)
Silvestrovské sny Jiřiny Bohdalové (TV pořad)
Úsměvy (TV pořad)
1996 Festivalové vteřiny (TV pořad)
1995 Horoskopičiny (TV pořad)
Tak neváhej a toč – speciál! (TV pořad)
1994 Český bodyguard (TV pořad)
Gala Borisa Filana (TV pořad)
Televizní noviny (TV pořad)
1993 GEN - Galerie elity národa (TV pořad)
1992 Kufr (TV pořad)
V Praze bejvávalo blaze (TV pořad)
1991 Holky, kluci, komici (TV pořad)
1990 Aby bylo veselo (TV pořad)
Šaráda (TV pořad)
Vyvěste fangle (TV pořad)
1989 Karel Gott v Lucerně (TV pořad)
Rád, mám rád (TV pořad)
Silvestr, který se nevysílal (TV pořad)
1988 Dárky (TV pořad)
Silvestr 1988 aneb Jak jsme to neviděli (TV pořad)
1987 Manéž Bolka Polívky (TV pořad)
1986 Písničky Na zábradlí (TV pořad)
Přijďte k nám na večeři (TV pořad)
1985 Videostop (TV pořad)
1984 ABECEDA (TV pořad)
1983 Den otevřených dveří aneb Čí jsou hory? Kavčí! (TV pořad)
Silvestrovský aperitiv aneb Hybš hraje hercům (TV pořad)
1982 Všichni se ptají, komu to hrají (TV pořad)
1981 Jak byste se zachovali (TV pořad)
V divadélku pod věží (TV pořad)
1980 Než se zvedne opona (TV pořad)
1978 Silvestr hravý a dravý (TV pořad)
1977 Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (TV pořad)
1975 Kabaret U dobré pohody (TV pořad)
1973 Vydržte až do půlnoci (TV pořad)
1971 Vtipnejší vyhráva (TV pořad)
1970 Dobrý večer s Waldemarem (TV pořad)
Herecké Vánoce (TV pořad)
Televarieté (TV pořad)
1967 Silvestr 1967: S našinci kolem Evropy (TV pořad)
1966 Bejvávalo (TV pořad)
1964 FRI - FI - PI (TV pořad)
1963 Babiččina krabička (TV pořad)

Scenáristická filmografie

TV pořady

2013 Galashow 60 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 362)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace