foto

Jiřina Bohdalová

  • nar. 3.5.1931 (89 let)
    Praha, Československo

Biografie

Dáma českého filmu Jiřina Bohdalová se narodila 3. května 1931 v Praze. Její otec František Bohdal byl vyučeným truhlářem, matka Marie Bohdalová (roz. Brunnerová) pracovala jako služebná a ve volném čase se s oblibou věnovala ochotnickému divadlu. V tomto ohledu měla velký vliv i na svou dceru: jako malou ji zapsala do baletní školy Niny Gordon-Mládkové a následně i do komparzu. Maminčinou zásluhou také zazářila jako dětská hvězdička v němém filmu PIŽLA A ŽIŽLA NA CESTÁCH (1937) nebo v prvorepublikové veselohře MADLA ZPÍVÁ EVROPĚ (1940).

Roku 1937 začala chodit do základní (tenkrát obecné) školy v pražském Žižkově, ulice Štítného. V roce 1949 úspěšně složila maturitní zkoušku na soukromém dívčím reálném gymnáziu Charity školních sester. Prestože se divadlu a filmu věnovala od malička, na DAMU ji přijali až po třetí zkoušce. Po maturitě si nějakou dobu budovala kariéru učitelky na základní škole v Ostravě, kde se seznámila se svým budoucím manželem Břetislavem Stašem. Studium herectví musela po druhém ročníku přerušit jak z vážných rodinných důvodů tak z narychlo konané svatby s B. Stašem. Za nedlouho se totiž měla narodit jejich dcera Simonka.

Za vážnými rodinnými důvody se po nějakou dobu skrývalo zatčení a vyslýchání jejího otce Státní bezpečností v roce 1954. Tuto neblahou událost poprvé zveřejňuje v úspěšné životopisné knize Měla jsem štěstí na lidi, kterou zpracovala společně s Petrem Horou-Hořejším. V jedné z kapitol se svěřuje i s tím jak StB držela ve vazbě a vyslýchala i jí, o dramatické situaci u soudu, který jejího otce odsoudil na 15 let vězení (z vězení ho propustili až po dlouhých 6 letech). Z této doby se také odvíjeli dohady o tom, proč se jméno Jiřiny Bohdalové objevilo v záznamech StB, proti kterým se herečka bránila s úspěchem i soudně. Po uvěznění otce se rázem musela postarat nejen sama o sebe, ale také o svou matku, kterou postihla srdeční slabost, o svou mladší sestru Jaroslavu a především o svou dceru. Po menších překážkách se vrátila na DAMU, kterou v roce 1957 ukončila rolí v absolventském představení Josefina, kterého se zúčastnil i Jan Werich.

Od Jana Wericha také dostala nabídku na angažmá v Divadle ABC, kterou velmi vděčně přijala. Později hrála i v dalších Městských divadlech pražských. Od roku 1967 až dodnes se však stalo její domovskou scénou Divadlo na Vinohradech. Na scéně Vinohradského divadla excelovala například jako Erži Orbánová v Kočičí hře Istvána Örkönyiho, dramatik Jiří Hubač pro ni napsal Kláru z Domu na nebesích, v někdejším divadle ABC excelovala v hlavní roli tehdy populární veselohry Idiotka.

Ve šťastnějších obdobích herecké kariéry vynikla nejen v postavách komediálně laděných: AŽ PŘIJDE KOCOUR (1963), KRÁL KRÁLŮ (1963), KOMEDIE S KLIKOU (1964), BÍLÁ PANÍ (1965), DÁMA NA KOLEJÍCH (1966), SVĚTÁCI (1969), ČTYŘI VRAŽDY STAČÍ, DRAHOUŠKU (1970), ŽENY V OFSAJDU (1971), BULDOCI A TŘEŠNĚ (1981), ale také dramatických: UCHO (1969), BYLI JSME TO MY (1990) a CORPUS DELICTI (1991). Zejména osobité jsou její herecké výkony v rolích, kde je komediální rovina nenapodobitelně propojena s dramatickým napětím: HVĚZDA ZVANÁ PELYNĚK (1964), PĚNIČKA A PARAPLÍČKO (1970), SMÍCH SE LEPÍ NA PATY (1986), JEDNA KOČKA ZA DRUHOU (1993). Za hlavní role ve filmech NESMRTELNÁ TETA (1993) a FANY (1995) si odnesla dva České lvy.

I jako televizní herečka a bavička se nezapomenutelně vepsala do srdcí publika. Převážně po boku Vladimíra Dvořáka ve veleúspěšném zábavném pořadu TELEVARIETÉ vytvořili nezapomenutelnou televizní dvojici, která se na obrazovkách objevovala několik desítek let. Jen s Vladimírem Dvořákem prožili bezmála 40 let spolupráce. Jiřina Bohdalová samozřejmě nemůže chybět ani v různých silvestrovských večerech a nespočtu dalších pořadech. Nezapomenutelné kreace vytvořila i v seriálech jako TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA (1971), F.L. VĚK (1971), CHALUPÁŘI (1975), LÉTAJÍCÍ ČESTMÍR (1984), PŘÍTELKYNĚ Z DOMU SMUTKU (1992) a z posledních let v ČETNICKÝCH HUMORESKÁCH (1997-2007), POJIŠŤOVNĚ ŠTĚSTÍ (2004) a v PŘÍKOPECH (2006).

Svůj nezaměnitelný hlas propůjčila mnoha kresleným, především večerníčkovým postavičkám a neodmyslitelně tak vytvořila úžasný pohádkový svět nejen dětem. I dnešní děti se nemohou odtrhnout od VEČERNÍČKŮ jako POHÁDKY Z MECHU A KAPRADÍ (1968), RÁKOSNÍČEK (1976), MALÁ ČARODĚJNICE (1983), O SKŘÍTKU RACOCHEJLOVI (1997) ad. Objevila se i v mnoha pohádkách, povídkách, televizních filmech, seriálech, inscenacích a různých vlastních pořadech. Své mamince také velmi ráda asistovala u různých domácích činnostech, hlavně ale u vaření. Asi jen málokterá herečka umí tak dobře vařit jako právě paní Jiřina. I dnes běží v televizi velmi oblíbený pořad DOBRÁ RADA NAD ZLATO, který Jiřina Bohdalová částečně připravuje a moderuje.

Za svůj umělecký život dostala Jiřina Bohdalová nebo-li láskyplně přezdívaná „Bohdalka“ řadu prestižních ocenění. Bezesporu je královnou české filmové komedie; jako třetí se totiž loni umístila v anketě Král filmového úsměvu století, a to hned za Vlastou Burianem a Vladimírem Menšíkem. Dvakrát získala Českého lva a osmkrát za sebou vyhrála televizní diváckou cenu TýTý.

Během své herecké kariéry si zahrála a určitě si ještě zahraje po boku mnoha slavných i méně slavných kolegyň a kolegů. S jedním z nich, s hereckým partnerem z filmu UCHO (1969) Radkem Brzobohatým, se podruhé vdala. I toto manželství však po 12 letech skončilo rozvodem. S oběma svými manželi však zůstala Jiřina Bohdalová v kontaktu – jsou přáteli. Ve svém volném čase, kterého není příliš mnoho, se herečka věnuje své zahrádce, vnukům Markovi (nar. 1987) a Vojtěchovi (nar. 1995), dceři Simoně Stašové, která je neméně úspěšnou herečkou nežli její maminka, a podvědomě i svým divákům

Nakonec by se snad hodil citát režiséra Z. Zelenky: „Jiřina Bohdalová je výjimečná. Někdo je dobrý v divadle, jiný ve filmu nebo estrádě. Ona ve všem. Kdyby žila v jiné době a jinde, byla by jednou z nejslavnějších a nejbohatších hereček světa. Takový komediální talent by nemohl ujít pozornosti hollywoodských filmařů.“ My všichni jsme však rádi, že žije teď a tady. O kolik krásného bychom přišli, kdyby tady s námi nebyla

Ondra "Agatha" Dvořák

Herecká filmografie

Filmy

2021 Bubeník a princezna
2019 Klec (TV film)
2018 Kouzelník Žito (TV film)
2016 Anděl Páně 2
Každý milion dobrý (TV film)
2013 Duch nad zlato (TV film)
2012 Vrásky z lásky
Šťastný smolař (TV film)
2011 Saxána a Lexikon kouzel
2009 Láska rohatá (TV film)
2006 Zastřený hlas (TV film)
2005 Boháč a chudák (TV film)
Povodeň (TV film)
2004 Poklad na Sovím Hrádku (TV film)
Tři dámy s pistolí (TV film)
2003 Bankrotáři (TV film)
Lakomec (TV film)
2002 Poslání s podrazem (TV film)
Černá slečna, slečna Černá (TV film)
2001 Karlínská balada (TV film)
Rebelové
1999 Isabela, vévodkyně Bourbonská (TV film)
Návštěva staré dámy (TV film)
Paní Piperová zasahuje (TV film)
Vše pro dámu (TV film)
1998 Jezerní královna
1997 Pták Ohnivák
Rumplcimprcampr (TV film)
Silvestr s dědou (TV film)
1996 Bohatství slečny Kronkiové (TV film)
1995 Den, kdy unesli papeže (TV film)
Fany
Generálka Jeho Veličenstva (TV film)
1993 Jedna kočka za druhou
Nesmrtelná teta
1992 Danton čili Saturnália (TV film)
Kačenka a strašidla
Kačenka a zase ta strašidla
1991 Corpus delicti
Svědkyně (TV film)
Talisman (TV film)
1990 Byli jsme to my?
Jasnovidcem proti své vůli (TV film)
1989 Na dvoře je kůň, šéfe (TV film)
Strašidlo cantervillské (TV film)
Utopím si ho sám (TV film)
V tomhle zámku straší, šéfe! (TV film)
Útěk ze seriálu (TV film)
1988 Mistr Kornelius (TV film)
Můj cukrový sen (TV film)
Nanečisto (TV film)
1987 Ať přiletí čáp, královno! (TV film)
Dámská jízda (TV film)
O nejchytřejší princezně (TV film)
Ryba ve čtyřech (TV film)
Strašidla z Vikýře
1986 Chobotnice z II. patra
Co takhle svatba, princi? (TV film)
Moře nikdy neuvidím (TV film)
O princezně, která ráčkovala (TV film)
Pan Pickwick (TV film)
Smích se lepí na paty
Už od ráje (TV film)
Veselé Vánoce přejí chobotnice
Zázračné dítě (TV film)
Španělská paradentóza (TV film)
1985 Berete se dobrovolně? (TV film)
Jubileum (TV film)
O chytrém Honzovi (TV film)
Pohádky pod sněhem
Stalo se jedné neděle (TV film)
1984 Barrandovské nocturno aneb Jak film zpíval a tančil
Malá čarodějnice
Rumburak
Šéfe, jdeme na to! (TV film)
Šéfe, vrať se! (TV film)
1983 ...a zase ta Lucie!
Chladna zrána (TV film)
Lucie, postrach ulice
O velkém nosu (TV film)
Ples v opeře (TV film)
Princezny na trvalou (TV film)
Prkýnkové želvy (TV film)
Ďábel ví hodně (TV film)
1981 Buldoci a třešně
Jak se peče štěstí (TV film)
Kdo chce kam... (TV film)
Konkurs (TV film)
Královna bludiček (TV film)
Můžeš mi odpustit? (TV film)
Netopýr (TV film)
Začalo to karafiátem (TV film)
1980 Lakovka (TV film)
Princové jsou na draka (TV film)
V hlavní roli Oldřich Nový
1979 Dvě pohádky z lesa (TV film)
Hezký štědrý večer (TV film)
Sedm kilo pro Králíčka (TV film)
Upír ve věžáku (TV film)
1978 Filatelistická historie (TV film)
Miluji Tě (TV film)
Plotýnky na tři dny (TV film)
Podej mi ruku a přestaň se bát (TV film)
Úplně beznadějný případ (TV film)
1977 Idiotka (TV film)
Parádní číslo (TV film)
Všichni proti všem
Štipku soli (TV film)
1976 Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (TV film)
Šikulka (TV film)
Ženich uvízl (TV film)
1975 Pan Selichar se osvobodil (TV film)
Čtrnáctý v řadě (TV film)
1974 Maminka (TV film)
Musím se ti k něčemu přiznat (TV film)
U tří nevěst (TV film)
Štafle (TV film)
1973 Přehlídka ztracených peněz (TV film)
Tetička za všechny peníze (TV film)
1972 Toto je moje poslední cigareta (TV film)
Zdravá vdova 29/169 (TV film)
1971 Alfons Karásek v lázních (TV film)
Hodina modrých slonů - vyp.
Kat nepočká (TV film)
Ženy v ofsajdu
1970 Mariáš (TV film)
Pěnička a Paraplíčko
Ucho
Vražda Ing. Čerta
Čert a Káča (TV film)
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“
1969 Ach, ta vojna (TV film)
Buřič Jejího Veličenstva (TV film)
Odvážná slečna
Předměty (TV film)
Světáci
Velká orgie (TV film)
1968 Křesadlo (TV film)
Lev a jeho brýle (TV film)
Maltézský sokol (TV film)
1967 Bidýlko (TV film)
Přísně tajné premiéry
Rohatá princezna
Soukromá vichřice
Ta naše písnička česká
Zločin a trik I. (TV film)
Ženitba (TV film)
1966 Cesta řeky k moři (TV film)
Dolarová slečna (TV film)
Dáma na kolejích
Čertouská poudačka (TV film)
Ženu ani květinou neuhodíš
1965 Bílá paní
Dobrá rada pana Bartoše (TV film) - vyp.
Muž, žena, Žoržík a klíč (TV film)
Noc na Karlštejně (TV film)
O městečku Kočičkově (TV film)
Vezla dáma zavazadla
Člověk proti sobě (TV film)
1964 Hvězda zvaná Pelyněk
Kluk a kometa (TV film)
Komedie s Klikou
Čintamani & podvodník
1963 Až přijde kocour
Favorit (TV film)
Král Králů
Krásná Galathea (TV film)
Ostrov Dynamit (TV film)
Pršelo jim štěstí
Strach
Strašidlo, které se směje (TV film)
Ticho! Ticho! Ticho! (TV film)
1962 Anička jde do školy
Každý svého špiona (TV film)
Neděle ve všední den
O statečné princezně (TV film)
S nimi přichází smrt (TV film)
Vyvolení (TV film)
Život na třetí (TV film)
1961 Daň z pohodlí
Florián
Každá koruna dobrá
Kolik slov stačí lásce?
Labyrint srdce
Netopýr (TV film)
Pohádka o staré tramvaji
Procesí k panence
Půlnoc s hrdinou
Střevíčky
Vyhnanství (TV film)
1960 Zlé pondělí
1959 Medvěd a strašidla
Májové hvězdy
O medvědu Ondřejovi
Slečna od vody
Život pro Jana Kašpara
1958 Cesta zpátky
Dnes naposled
Hvězda jede na jih
Kasaři
O lidech před pultem a za ním II.
O věcech nadpřirozených
Zde jsou lvi
1957 Florenc 13,30
Konec jasnovidce
Škola otců
1956 Dědeček automobil
Honzíkova cesta
Nevěra
Přihlašte své televizory
Vina Vladimíra Olmera
Zaostřit, prosím!
1955 Direktiva (studentský film)
Něco se tu změnilo
1952 Únos
1947 Muzikant
1942 Zlaté dno
1940 Dceruška k pohledání
Madla zpívá Evropě
1939 Zlatý člověk
1937 Pižla a Žižla hledají práci

TV seriály

2013 Sanitka 2 (TV seriál)
Epizoda 13 (E13)
Epizoda 12 (E12)
Epizoda 11 (E11)
další epizody (11)
Vyprávěj (TV seriál) - a.z.
Strach (S05E17) - a.z.
2012 Ach, ty vraždy! (TV seriál)
Proces doktorky Kalendové (E07)
Archiv Felixe Burgeta (E06)
2010 Ach, ty vraždy! (TV seriál)
Vražda poštovní doručovatelky (E05)
Smrt lobbisty Mansdorfa (E04)
Tajná mise docentky Rybkové (E03)
další epizody (5)
2007 Příkopy (TV seriál)
Růža (E04)
Trapasy (TV seriál)
Četnické humoresky (TV seriál)
Majlant (S03E01)
2006 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
Vražedné překvapení (S03E04)
2005 On je žena! (TV seriál)
2004 Nadměrné maličkosti (TV seriál)
Podfuk (S01E01)
Pojišťovna štěstí (TV seriál)
2002 O ztracené lásce (TV seriál)
2001 Četnické humoresky (TV seriál)
Medovina (S01E03)
1999 Kačenka a strašidla (TV seriál)
O skřítku Racochejlovi (TV seriál)
Jak slavili Vánoce (S02E13)
Jak dělali klouzačku (S02E12)
Jak letěl na výlet (S02E11)
další epizody (13)
1997 O skřítku Racochejlovi (TV seriál)
Jak otevíral jaro (S01E13)
Jak kurýroval basu (S01E12)
Jak sháněl střevíce do tance (S01E11)
další epizody (13)
1995 Hříchy pro diváky detektivek (TV seriál)
Smrt na inzerát (E08)
Z hříček o královnách (TV seriál)
Císařovna na chvíli (útržek pruský) (E05)
1994 O zvířatech a lidech (TV seriál)
Závod (E13)
Výpověď (E12)
Špatné zprávy (E11)
další epizody (13)
1992 Přítelkyně z domu smutku (TV seriál)
Přítelkyně z domu smutku (E04)
Helga (E03)
Andy (E02)
další epizody (4)
1989 Případ pro zvláštní skupinu (TV seriál)
Zlaté víkendy (E02)
Paragrafy na kolech (TV seriál)
Děti k pohledání (E08)
1988 Cirkus Humberto (TV seriál)
Rozhodnutí (E09)
Láska (E08)
Konkurence (E07)
další epizody (7)
Druhý dech (TV seriál)
Buď a nebo (E13)
Na koho to slovo padne (E12)
Digitální dojnice (E10)
další epizody (10)
Malé dějiny jedné rodiny (TV seriál)
Přejděte na druhou stranu (TV seriál)
Silvestr (E05)
Bazén (E04)
Školka (E03)
další epizody (5)
Rodáci (TV seriál)
Epizoda 13 (E13)
Epizoda 10 (E10)
Epizoda 7 (E07)
další epizody (7)
Paragrafy na kolech (TV seriál)
Vrata (E07)
1987 Strom pohádek (TV seriál)
O Marušce (E02)
O bílé laňce (E01)
Pletky paní Operetky (TV seriál)
Epizoda 6 (E06)
Rákosníček a povětří (TV seriál)
Jak Rákosníček nedodal správné zahradnické počasí (E13)
Jak se Rákosníček nepostaral o rosu (E12)
Jak Rákosníček nezařídil sníh (E11)
další epizody (13)
1986 Chobotnice z II. patra (TV seriál)
Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý (E04)
Všechno napůl! (E03)
Blesky nad Čertovkou (E02)
další epizody (4)
Paragrafy na kolech (TV seriál)
Střepy pro štěstí (E04)
Pletky paní Operetky (TV seriál)
Epizoda 5 (E05)
1985 Naschválníčci (TV seriál)
Paragrafy na kolech (TV seriál)
Stopařka (E03)
Pletky paní Operetky (TV seriál)
Epizoda 4 (E04)
Bakaláři (TV seriál)
Záhada (S14E34)
Primář (S14E11)
1984 Bambinot (TV seriál)
Příjemná ztráta (E06)
Osudný zločin (E05)
Vynález století (E01)
Malá čarodějnice (TV seriál)
Malá čarodějnice a šťastný konec (E14)
Malá čarodějnice a závěrečná zkouška (E13)
Malá čarodějnice a velká starost (E12)
další epizody (14)
My všichni školou povinní (TV seriál)
Zvonění na časy (E13)
Svátky klidu a míru (E10)
Dárek k Vánocům (E09)
další epizody (11)
Rozpaky kuchaře Svatopluka (TV seriál)
Neděle (E04)
Pletky paní Operetky (TV seriál)
Epizoda 3 (E03)
1983 Jehláček a Bodlinka (TV seriál)
Kočičí povídání (TV seriál)
Létající Čestmír (TV seriál)
Rodina na větvi (E05)
Velký vezír (E04)
Geniální rodina (E03)
další epizody (5)
O chytré kmotře lišce (TV seriál)
Hajný z Malinového vršku (E13)
Jak se kníže pán div nerozsypal smíchy (E12)
Zkouška na hajného (E11)
další epizody (13)
Pletky paní Operetky (TV seriál)
Epizoda 2 (E02)
Epizoda 1 (E01)
Rákosníček a jeho rybník (TV seriál)
Jak Rákosníček foukal a pak vyděšeně koukal (E13)
Jak Rákosníček popletl všechny vody (E12)
Jak Rákosníček se štikou vyhnali z rybníka lenost (E11)
další epizody (13)
Slané pohádky (TV seriál)
Bakaláři (TV seriál)
Čepice (S12E39)
1982 Dobrá Voda (TV seriál)
Radost (E07)
Lítost (E05)
Zloba (E03)
další epizody (4)
Kouzelník Mařenka (TV seriál)
1981 Tak se ptám (TV seriál)
Černá kulička (E04)
Budu ti psát (E03)
1980 Luzie, der Schrecken der Straße (TV seriál)
Bakaláři (TV seriál)
Taška (S09E34)
1978 Bakaláři (TV seriál)
Mzda strachu (S07E04)
1977 Americké humoresky (TV seriál)
Tajemství proutěného košíku (TV seriál)
Tajemství proutěného košíku (E13)
Bakaláři (TV seriál)
Krabička (S06E14)
1976 Muž na radnici (TV seriál)
Rozchod (E10)
Křížové tažení (E09)
Silvestr (E08)
další epizody (8)
1975 Chalupáři (TV seriál)
Svatba (E11)
Kapřín (E10)
Náhradník (E09)
další epizody (11)
Leto s Katkou (TV seriál)
Kúzelník (E05)
Rákosníček a hvězdy (TV seriál)
Jak Rákosníček přivedl nebeskému Pastýři zatoulanou hvězdu (E13)
Jak si Rákosníček nepomohl k nebeské Koruně (E12)
Jak Rákosníček udělal z nebeského Draka kolotoč (E11)
další epizody (13)
Bakaláři (TV seriál)
Zlodějka (S04E30)
Dům (S04E05)
Pan Tau (TV seriál)
Pan Tau odchází (S03E13)
Pan Tau a zlatý kufr (S03E12)
Pan Tau a Aladinova lampa (S03E11)
další epizody (12)
1972 Bakaláři (TV seriál)
Žárlivost (S01E06)
Pohádky z mechu a kapradí (TV seriál)
Jak Křemílek a Vochomůrka udělali obrovi píšťalku (S03E13)
Jak Křemílek a Vochomůrka hledali pět peněz (S03E12)
Jak Křemílek s Vochomůrkou zatopili až druhou sirkou (S03E11)
další epizody (13)
1971 Pan Tau (TV seriál)
Pan Tau naděluje (S01E02)
Strašidýlko Fanfulínek (TV seriál)
Taková normální rodinka (TV seriál)
Dáreček (E08)
Záletník (E07)
Výročí (E04)
Zaprášené histórie Ema Bohúňa (TV seriál)
1970 F. L. Věk (TV seriál)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 5 (E05)
Epizoda 4 (E04)
další epizody (4)
Fantom operety (TV seriál)
Konec Fantoma (E05)
Fantom v nebezpečí (E04)
Fantom dělá zmatky (E03)
další epizody (5)
Pohádky z mechu a kapradí (TV seriál)
Jak Křemílek a Vochomůrka přišli ke dvěma pěkným panenkám (S02E13)
Jak Křemílek a Vochomůrka jedli kaši (S02E12)
Jak Křemílek a Vochomůrka hráli maličké víle (S02E11)
další epizody (13)
1968 Hup a Hop (TV seriál)
Klapzubova jedenáctka (TV seriál)
Pohádky z mechu a kapradí (TV seriál)
Jak zpívali koledu (S01E13)
Jak přivedli domů světýlkovou vílu (S01E12)
Kterak pekli kaštany (S01E11)
další epizody (13)
1966 Broučci (TV seriál)
Broučkova svatba (E08)
Broučkovy námluvy (E07)
Seznámení s Verunkou (E06)
další epizody (8)
Pohádky ovčí babičky (TV seriál)
O vlčích vánocích (E13)
O vlcké válce (E12)
Kterak padla na beránka vlčí mha (E11)
další epizody (13)

Dokumentární

2019 Karel je Gott (TV seriál)
13. komnata (TV seriál)
13. komnata Jožky Šmukaře (S15E16)
2016 Příběh pražské zoo (TV film) - a.z.
2015 40 let s Chalupáři
Standa Hložek 60 (koncert)
Tajemství Františka Filipovského (TV film)
Václav Hybš 80 (koncert)
Tajemství rodu (TV seriál)
Jiřina Bohdalová (S02E01)
2013 Hledá se prezident
2012 Film o filmu Vrásky z lásky (TV film)
Film o seriálu: Sanitka 2 - Návrat po 30 letech (TV film)
Kapitoly o chlastu (TV film)
Pavel Vítek: Mít sen a jemu se vzdát (TV film)
Síň slávy televizní zábavy - Jiřina Bohdalová
Tajemství Karla Gotta (TV film)
Tajemství českých pohádek (TV film)
2011 Bohdalka je NAŠE (TV film)
Film o filmu Saxána a Lexikon kouzel (TV film)
Inventura Febia (TV seriál)
Jiřina Bohdalová a Radek Brzobohatý (E18)
Nickyho rodina - vyp.
Nikomu jsem neublížil (TV film)
Tajemství Jiřiny Bohdalové (TV film)
Neobyčejné životy (TV seriál)
Ivo Paukert (S03E01)
2010 Příběhy slavných (TV seriál)
Dobrovolný dárce hlasu (S11E01)
2009 Herci Jiřího Hubače (TV film)
Karel Gott 70 (koncert)
Neobyčejné životy (TV seriál)
Jiřina Bohdalová (S01E03)
Občan Havel přikuluje
Zlatá šedesátá (TV seriál)
2008 Martin Frič, klasik českého filmu (TV film)
2007 13. komnata (TV seriál)
13. komnata Karla Štědrého (S03E16)
2006 Jiřina Bohdalová - neuvěřitelných 75 (TV film)
Příběhy slavných (TV seriál)
Povolání: Vladimír Dvořák (S07E16)
Neřízená střela Stella (S07E14)
Zdeněk Podskalský - bonviván i skeptik (S07E13)
2005 Nezničitelný Vladimír Menšík (TV film)
Pátrání po Ester
Václav Vorlíček, král pohádek a komedií (TV film)
2004 Jak šly dějiny (TV film) - a.z.
2003 Příběhy slavných (TV seriál)
Skáču dobře, skáču rád (S04E12)
2002 Hvězdy na Vltavě (koncert)
Příběhy slavných (TV seriál)
Život je drsnej chlapec (S03E06)
2001 Příběhy slavných (TV seriál)
Nespoutaný živel (S02E16)
2000 Příběhy slavných (TV seriál)
To byl Jiří Sovák (S01E24)
1993 GEN - Galerie elity národa (TV seriál)
1989 Vždycky jsem to já (koncert)
1986 Luxusní večírek 1986
1980 Jak se dělá smích
1973 Herci-novinári (TV film)
1970 Muž, který rozdával smích
1967 Koala fandí Spartě - vyp.
1960 Cirkus jede!
Jak se chovati?

Divadelní záznam

2018 Paní plukovníková (divadelní záznam)
1998 Kočičí hra (divadelní záznam)
1989 Jedno jaro v Paříži aneb Krvavá Henrieta (divadelní záznam)
Mistr a Markétka (divadelní záznam)
1984 Dům na nebesích (divadelní záznam)
1972 Lakomec (divadelní záznam)
1960 Balada z hadrů (divadelní záznam)
Těžká Barbora (divadelní záznam)

Host

TV pořady

2020 Zlatá maska (TV pořad)
2019 Marta (TV pořad)
Má vlast - galavečer ke 100 letům republiky (TV pořad)
OTO 19. ročník (TV pořad)
Poslední rozloučení s Karlem Gottem (TV pořad)
Silvestrovská hodina dějepisu (TV pořad)
Česko Slovensko má talent 8 (TV pořad)
2017 24. Český lev (TV pořad)
Tajemství těla (TV pořad)
Záhady tela (TV pořad)
2016 Dárkový koš pro Jiřinu (TV pořad)
Slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary 2016 (TV pořad)
Zlaté časy (TV pořad)
2015 Sedmdesát smíchů Karla Šípa (TV pořad)
Televarieté 45 let (TV pořad)
TýTý 2014 (TV pořad)
2013 60 pečetí (TV pořad)
Galashow 60 (TV pořad)
Kurňa, co to je? (TV pořad)
Máme rádi Česko (TV pořad)
Nejlepší Večerníček (TV pořad)
Nejlepší scénka (TV pořad)
Novotný za humny (TV pořad)
Polívka na víně (TV pořad)
Televizní legendy (TV pořad)
2012 TýTý 2011 (TV pořad)
Zrcadlo tvého života (TV pořad)
2011 Barrandovský videostop (TV pořad)
Slavné dialogy (TV pořad)
Světlo pro Světlušku 2011 (TV pořad)
TýTý 2010 (TV pořad)
Všechno nejlepší (TV pořad)
2010 80 let Divadla Spejbla a Hurvínka (TV pořad)
Deset zastavení s mistry zábavy (TV pořad)
Hoby naší doby (TV pořad)
Kinorama (TV pořad)
Komici na jedničku (TV pořad)
TOP STAR (TV pořad)
TOP STAR Extra (TV pořad)
Tentokrát se budu smát já (TV pořad)
TýTý 2009 (TV pořad)
2009 Karneval na Barrandově (TV pořad)
2008 Benefice Lubomíra Lipského (TV pořad)
Hvězda mého srdce (TV pořad)
Nezapomenutelné scénky (TV pořad)
Televizní úsměvy (TV pořad)
2007 Chacha, cheche, chichi...! (TV pořad)
Dobrá rada nad zlato (TV pořad)
Mikulášská v Hrusicích (TV pořad)
Život je kabaret (TV pořad)
2006 Hitparáda televizní zábavy (TV pořad)
Mejdan roku z Václaváku 2006 (TV pořad)
Portrét (TV pořad)
To nejlepší z televizního humoru (TV pořad)
Za vesnickými muzikanty (TV pořad)
Žito (TV pořad)
2005 Haló, tady Jiřina (TV pořad)
Koktejl smíchu (TV pořad)
Silvestr 2005 (TV pořad)
Veselé vánoční (pří)hody (TV pořad)
Večerníček má narozeniny (TV pořad)
Vladimír Menšík nonstop (TV pořad)
Vzpomínky nám zůstanou (TV pořad)
Všechnopárty (TV pořad)
Za oponou (TV pořad)
Zase někdo zvoní (TV pořad)
2004 10 let s vámi (TV pořad)
Kam zmizel ten starý song (TV pořad)
Na mušce (TV pořad)
Tak se ukaž, Silvestře (TV pořad)
Uvolněte se, prosím (TV pořad)
Vladimír Menšík - 75 (TV pořad)
2003 Silvestrovská Manéž Bolka Polívky (TV pořad)
Silvestrovské taneční hodiny (TV pořad)
Vyhlášení ankety TýTý Týdeníku Televize o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2002 (TV pořad)
2002 Jak na to... (TV pořad)
Silvestr 2002 (TV pořad)
Tváře českého filmu (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2001 (TV pořad)
2001 Ať se lidi mají rádi... aspoň dnes (TV pořad)
Barvy života (TV pořad)
Na kus řeči (TV pořad)
SILVESTR 2001 (TV pořad)
Tisíc růží pro Jiřinu (TV pořad)
Tyjátr (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2000 (TV pořad)
2000 Hogo Fogo (TV pořad)
Lucie na bílo (TV pořad)
Miss tisíciletí (TV pořad)
Silvestr 2000 (TV pořad)
Souhvězdí Novy (TV pořad)
Tuhle rundu platím já (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1999 (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
My rádi jíme (TV pořad)
NASTUPUJE AMFORA (TV pořad)
Silvestr 99 (TV pořad)
Skopičiny (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1998 (TV pořad)
Věšák (TV pořad)
Zlatá mříž (TV pořad)
1998 Aj múdry schybí (TV pořad)
Bakaláři 1998 (TV pořad)
Na plovárně (TV pořad)
Nikdo není dokonalý (TV pořad)
Prima jízda (TV pořad)
SILVESTR 1998 (TV pořad)
Sama doma (TV pořad)
Zlatíčka (TV pořad)
1997 Bolkoviny (TV pořad)
Novoty (TV pořad)
Proč bychom se nebavili, když nám Pánbůh archiv dal (TV pořad)
Silvestrovské sny Jiřiny Bohdalové (TV pořad)
Úsměvy (TV pořad)
Český slavík '97 (TV pořad)
1996 Festivalové vteřiny (TV pořad)
1995 Horoskopičiny (TV pořad)
Tak neváhej a toč – speciál! (TV pořad)
Šoubyznys (TV pořad)
1994 Gala Borisa Filana (TV pořad)
Televizní noviny (TV pořad)
Český bodyguard (TV pořad)
1992 Kufr (TV pořad)
1991 Holky, kluci, komici (TV pořad)
V Praze bejvávalo blaze (TV pořad)
1990 Aby bylo veselo (TV pořad)
Vyvěste fangle (TV pořad)
Šaráda (TV pořad)
1989 Co neodnesl čas... (TV pořad)
Karel Gott v Lucerně (TV pořad)
Prosím, vyberte si (TV pořad)
Rád, mám rád (TV pořad)
Silvestr, který se nevysílal (TV pořad)
1988 Dárky (TV pořad)
Silvestr 1988 aneb Jak jsme to neviděli (TV pořad)
Z pěti přání (TV pořad)
1987 Co rok dal (TV pořad)
Dárky (TV pořad)
Jedeme dál (TV pořad)
Manéž Bolka Polívky (TV pořad)
1986 Písničky Na zábradlí (TV pořad)
Přijďte k nám na večeři (TV pořad)
1985 Třicet let z Ostravy (TV pořad)
Videostop (TV pořad)
1984 ABECEDA (TV pořad)
Trilobit se diví aneb 50 let Filmového studia Barrandov (TV pořad)
1983 A jedeme dál (TV pořad)
Den otevřených dveří aneb Čí jsou hory? Kavčí! (TV pořad)
Silvestrovský aperitiv aneb Hybš hraje hercům (TV pořad)
1982 Výběr pro potěšení (TV pořad)
Všichni se ptají, komu to hrají (TV pořad)
1981 Co bylo i nebylo v silvestrovském bálu (TV pořad)
Deset let s Moravankou (TV pořad) - mod.
Divadélko pod věží (TV pořad)
Jak byste se zachovali (TV pořad)
To by nikdo nečekal (TV pořad)
Šest ran do klobouku (TV pořad)
Šestý den je sobota (TV pořad)
1980 Než se zvedne opona (TV pořad)
1978 Silvestr hravý a dravý (TV pořad)
1977 Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (TV pořad)
1976 O pár pátků zpátky (TV pořad)
1975 Kaleidoskop dobré pohody (TV pořad)
Silvestr na Silvestru (TV pořad) - mod.
1973 Vydržte až do půlnoci (TV pořad)
1972 Melodie, které se vracejí... (TV pořad)
1971 Vtipnejší vyhráva (TV pořad)
1970 Dobrý večer s Waldemarem (TV pořad)
Herecké Vánoce (TV pořad)
Kabaret u Zvonečku (TV pořad)
Televarieté (TV pořad)
1967 Jak se telefonuje (TV pořad)
Silvestr 1967: S našinci kolem Evropy (TV pořad)
1966 Bejvávalo (TV pořad)
1964 FRI - FI - PI (TV pořad)
1963 Babiččina krabička (TV pořad)

Scenáristická filmografie

TV pořady

2013 Galashow 60 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 444)