Legenda říká, že se každých tisíc let narodí chlapec, který spojí poloviny starodávného amuletu a tím probudí nadpřirozené síly, které jsou v něm ukryty. Ty by rád získal bezohledný zločinec Snakehead, který zjistí, že oním zázračným dítětem je malý Jai, žijící v buddhistickém chrámu v Hongkongu. Rozhodne se ho unést, plány mu však překazí místní policista Eddie Yang a nezávisle na něm také agent Interpolu Arthur Watson. Sledují ho do chrámu. K agentovu zděšení se policista rozhodne zachránit Jaie z hořící budovy, místo aby honil prchajícího zločince. Tomu se nakonec podaří chlapce unést a propašovat ho do Irska. To Eddie jen tak nenechá a vydá se za ním. Na místním velitelství Interpolu potká starou lásku Nicole Jamesovou. Společně sledují Jaieho stopu do doků, kde narazí na lidský kontraband. Dostanou se do přestřelky s pašerákem Lesterem Wongem, jehož hlavním cílem je zadržet zázračného chlapce. Eddie se ho pokusí zachránit, ale je i s ním uvězněn v kontejneru, který se zřítí do vody. Jaiho zachrání, ale sám se utopí. V tu chvíli však chlapec předvede schopnosti medailónu. Než se Nicole a Arthur nadějí, je Eddie znovu naživu. Nový a lepší - neprůstřelný, neúnavný a mírně antigravitační. (TV Nova)

fars

Priznam se ze jsem na film koukal jen tak po ocku, a zaroven jsem u nej opravoval neco na pocitaci (to ze jsem filmu nevenoval 100% pozornost me mozna zachranila od mozkove mrtvice a ja toto dilo prezil bez ujmy na zdravi). Takze co mi utkvelo v hlave? Neuveritelne tupy scenar, docela solidni bojove sceny s Jackiem, par docela trapnych bojovych scen s Jackiem, zbytecna a debilni postava detektiva Watsona z interpolu, 2 zasmanihodne vtipky, 52 trapnych vtipku... probuh za co ja vlastne davam tu druhou hvezdicku? Z lasky k Chanovy? ()

Maty85

Jackie Chan je taková hračička a má samé nevážné (kromě "New Police Story" z r.04 ) , ale na druhou stranu zábávné filmy a tendle mezi ty zábávný patří do dolních žebříčků. ()

otík

Ačkoliv jde opět o totéž, co jsme mohli vidět v Tuxedu a Jackie zcela rezignoval na jakoukoli tvůrčí invenci, je to velmi zábavné a humorné (určitě více než Tuxedo). Akce je zde poměrně hodně, ale je opět prováděná na laně, což me prostě k Jakiemu nesedí. Ale jde vidět, že ji alespoň ovládá dobře. Claire Forlani je zde pouze na to, aby se usmívala a byla tu jakási romantická zápletka. Jinak ukáže pár kopů a úderů, ale tím se chabého hereckého výkonu nezbaví. Velmi zábavný je Lee Evans, i když často ze sebe dělá vola až na samé hranici snesitelnosti. Výsledný dojem je ale opět lepší, než z užvaněné Křižovatky smrti 2. ()

tom88

Ledva priemerný film so stále dobrým Jackie Chanom. Dejovo je to nudné a priblblé. Miestami veľmi trápne, hlavne Lee Evans ako herec. Akčné scény celkom fajn a triky ušli. Chanov určite slabší film (aj hercov aj režisérov). 45%. ()

MJMilan

Další z dílny Jackieho Chana a jeho Hong Kongských kolegů, tentokrát přidáno fantasy prvků, avšak ničím moc nepřekvapí. ()

daEmoNickY

Mohlo to byt mnohem lepsi. A premejslet o tom jak me "desne" bavilo. Krom toho je tam nekolik vtipku a Jackieho blbinky na konci. Strih je v nekolika mistech nepovedeny. Treba jak Jackie, pote co zjisti ze je "zazracne" nazivu, vyskakuje na strechu. Alespon to tak vypada, protoze balkon, na ktery ve skutecnosti dopadne, neni v zaberu vubec videt. ()

Mylouch

Důkaz toho, jak je těžké skloubit všechny složky filmu do výsledného tvaru tak, aby byla režijní snaha a Jackieho schopnosti využity k nekompromisnímu výsledku, jak to uměl Claude Zidi nebo jak se to povedlo u Policajta v Beverly Hills. ()

Skuby47

Typická akční komedie s Jackie Chanem. Na pozadí nikoliv originálního příběhu oceňuji humorné situace, nápadité potyčky a skvělá akrobatická cvičení s použitím všech druhů asijských bojových umění. Hodně legrace, spousty akce a žádná krev, to je to, co mám na filmech Jackieho Chana ráda. Tento snímek, který mohou sledovat i děti, není výjimkou. ()

lennyd

Viděli jste Tuxedo? Tak Medallion je naprosto to samé, jen místo kouzelného saka dá Jackiemu nesmrtelnost kouzelný talisman - místo otrávené vody je tady ovládnutí světa, a místo Jennifer Love Hewitt je tu Claire Forlani. Takže pokud čekáte filmeček plný Jackieho Chana, jeho soubojů a jeho komediálních schopností, tak je tohle přesně pro vás. A je zde ještě něco, co se mi z celého filmu líbilo nejvíc (teda kromě Claire Forlani). A to je Lee Evans (znáte jako Tuckera z Něco na té Mary je). Zde hraje parťáka Jackie Chanovi, a komediální složku zastává mnohem lépe než Jackie... Závěrečné titulky opět ukazují že herci se docela dost bavili .. jen to vypadá že snad více než půlku scén vystříhali (?) ()

Timak

Silně mi to připomíná neprůstřelného mnicha s Karlem Rodenem. Ikdyž řekl bych že tohle je více stravitelné pro moji malou (7 let) sestru.... ()

Beatle

Jackie má holku :D A takovou kost! Ne dobře, přiznám se. Někteří THE MEDALLION přirovnávají k filmu TUXEDO. Jsem velký fanda filmu TUXEDO bez ohledu na to, jak stupidní to je :) Takže i tohle mě bavilo...80% v kategorii, která je čistě oddechová. ()

sskrblik

Ani Jackie Chan nebo krásná Claire Forlani nemůže zachránit výrazně podprůměrný film. Křečovité a roztěkané záběry, trapné scénky v superman stylu a slaboduchá zápletka. Občas se mi páčil soundtrack, ale jinak film, který se dá lehce zapomenout. ()

ssfan

Pěkná akční fantasy komedie, u které jsem se vůbec nenudil. Jackie pořád dobře kope a ukazuje, že film s ním pořád stojí za zhlédnutí. ()

giovanni3

Evans byl trapný po celou délku filmu naprosto nesnesitelně... Chan umí hrát i bojovat, ale pan nezničitelný (jemu to dejme tomu beru ne jak Walker :P ) se zde stane ještě panem nezranitelným či dokonce nesmrtelným s vlastnostmi takřka jako Superman... ni klasická scénka boj žena vs. žena nechyběla... a když už jsme u oživování tak logicky neoživíme jen Chana, když to jde tak proč ne i další... Vůbec průběh jako takový bída... slabší 2z5 ()

Ironfood

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekal jasný bankrot, ale podle mně to je svižná akční komedie, určitě mnohem lepší než třeba o rok staší Tuxedo. V rámci jackieho kinematografie bych to zařadil mezi mírný nadprůměr. Jackie je stále v celkem dobré formě a nabídne i pár zajímavých nápadů v choreografii bojových scén. Počítačových triků je tu sice víc, než by se k jackieho filmu hodilo, ale není to jimi (krom závěru) zas až tak napěchované, jak jsem se obával. ()

Smileface

Mírný podprůměr toho, co zatím Jackie Chan natočil. Příběh nikde, akce průměrná, vtipu poskromnu. Taková přiměřená zábava ke spánku, nebo když se ORAVDU ale OPRAVDU nudíte. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno