Citlivý člověk

Po dlhej ceste Európou sa kočovný herec tatko Mour vracia domov so svojou ženou mamou a ich synmi, jedenásťročným Eliasom a len ročným Bratom. Chcú sa konečne usadiť a viesť normálny život. Doma ich však nič a nikto nečaká. Privíta ich len samozvaná domobrana, ktorá nahradila políciu. Sú poslaní na útek, ktorý sa zmení na putovanie magickou a krutou krajinou obývanou neškodnými čudákmi a nebezpečnými ľudskými tlupami. Ich cesta sa pretína s ľudskými osudmi, ktoré odhaľujú vzájomné vzťahy medzi členmi utekajúcej rodiny. Otec, inokedy neschopný zvládnuť vlastný život, musí začať bojovať za svoje deti a rodinu. A tiež dovoliť svojmu synovi Eliášovi, aby sa stal dospelým, možno zrelším, než je on sám. (CinemArt SK)

podsolnuska

Crazy anarchistická jízda, spoustu wtf momentů a člověk neví co si má myslet ale pomalu si spojuje jednotlivé části do celku a pomalu to začíná dávat smysl. Ale ne úplně, potřebovala bych ho vidět ještě jednou. Co si myslim že tenhle film dělá skvěle je, že naprosto využívá potenciál filmového média. Ne všechno musí být realistické, ne všechno musí být odraz reality. I postavy, které během (téměř) celého filmu nepromluví jsou skvěle napsány i zahrány. Je to film, nad kterým doteď přemýšlim a zasáhl mě. ()

cinemafil

Bez znalosti literární předlohy  je to trochu šok.  Road movie D. Prachaře   při ní  setkání  s postavami jak z jiného světa většinou extroverti různého ražení.  Klein měl odvahu obsadit shakespearovského herce  Prachaře  do role  takového exota, ale  musím uznat, že to vyšlo.  Ocenil bych hudbu, ta filmu hodně pomohla. 3* ()

MarySan

Za mě skvěle natočený film, parádní kamera, prostor pro představivost, pěkná práce se zvukem. Film je pro náročnějšího diváka, který je ochoten se vrhnout do náruče imaginace. ()

Endurion

Asi jsem velmi necitlivý člověk, ale vždyť tohle je jenom příliš dlouhá série random shitů. Další v řadě českých chcípáckých filmů, tentokrát ovšem bez děje, co by dával smysl, a zahalený do velmi artového hávu. Vzhledem ke stylizaci jsem předpokládal, že se film odehrává v nějaké retro dystopicko-postapokalyptické budoucnosti, ale nijak se s tím nepracuje a zřejmě to ani nebylo záměrem - žánr se tam filmařům vloudil nějak omylem. Jedna hvězdička za zajímavou (i když dost exhibicionistickou) kameru a scénografii. Jo a proč tam všichni furt chodí v ženských šatech? ()

Lovin

Těžko říct co si o tom myslet. Hudba je úplně šílená kromě těch dvou písniček které nejsou z filmu za ty dávám jednu hvězdu. Druhou za Prachaře protože role tohohle vola mu sedla jak prdel na hrnec a třetí za předlohu která mě jako kniha bavila ale ve filmu to bylo dost okleštěno... ()

vlk++

pár podařených hereckých scén, které to ale nezachrání, první půlka ještě vypadá jako hraný film, který snad někam spěje, ale postupně se to mění v čirý psychedelický chaos, půlroční mimino je zcela neuvěřitelné, nebrečí, není mu zima, nepotřebuje krmit ani přebalovat, velká jména v obsazení a takové zklamání, za těch pár vhledů do míst, kde se běžný člověk nedostane, dík, ale za ty dvě hodiny povětšinou utrpení, max 1*. ()

Fahrenheit

Nejlepší film letošní LFŠ v Uherském Hradišti. Kongeniální převedení nesnadné literární předlohy do ryze filmové řeči. Oceňuji výběr herců, práci s kamerou, hudbou, střihem. Uhrančivá podívaná s existenciálním přesahem. Na tuzemském nebi vyšla nová režisérká hvězda.Rozhodně musím.vidět znovu. ()

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (více)

Finále Plzeň začne 22. září

Finále Plzeň začne 22. září

08.09.2023

Film-iálový inter-kino-vizní festival. Jen na Finále uvidíte průřez kompletní českou audiovizuální tvorbou – filmy a seriály, které jsou v kině, v televizi nebo na internetu. Kromě projekcí je… (více)