Joel Goodsen zůstává sám. Rodiče odjeli a nevrátí se dříve než za týden. Ještě nikdy neměl holku, a tak je jeho první starostí, aby nějakou s pomocí kamarádů sehnal. Jeden z nich zavolá prostitutku. Joel musí otevřít černošce s mužským hlasem a není to jeho první zkušenost se sexem, která ho deprimuje. Potíže totiž teprve začínají... (oficiální text distributora)

Bakllazaan

ta atmosféra 80's skoro automaticky přidávají hvězdičku, ale i samotný Křižník si zaslouží pochvalu. No a lepší koukat na takovýhle film pro mládežníky, než jakékoliv prcičky. Nejen pro mnohem lepší atmosféru a scénář, ale tady se snad i víc prcá 70% ()

slunicko2

Nezkušený středostavovský student chce přijít o panenství. To se mu podaří. 1) 21letý Tom Cruise má parádní vysportovaný zadek a přiléhavé jeansy mu moc sluší. Jeho improvizované pohybové kreace v bílých slipech taky nejsou k zahození. 2) O čem ale jinak tento what-the-fuck film byl, těžko říci. ()

Martin741

Paul Bryckman natocil len 2 filmy, tento a Chlapi neutikaji. TEn sopm este nevidel, a tak len par slov k tomuto : nema to feklany humor, Krujza nemam rad, ale utiahol to dobre a samice mal na urovni, mimochodom tu aj Krujz tancoval, a chlap moze tancovat, to je v pohode : 60 % ()

Caym

Sám doma a se šlapkou. Poetika Absolventa (ne, samozřejmě si to nedovolím srovnávat s kultovním snímkem!), Cruisův sexy tanec a místy absolutně neúnosná 80' hudba. ()

Phos4rus

Film nic moc. Na nic si nehraje a nic po nem nechceme. Nicim nezaujme, snad jen mladym Tomem Cruisem a krasnou Rebbeccou De Mornay. Jak dodava Denny, humor zde nechybi, toho cynismu by mohlo byt mene. Jinak to ujde ()

Juto

Tento film, ktorý je inteligentný, štýlový a cynický voči hodnotám svojej doby, chce byť svojou generáciou ,,Absolventom" a je si veľmi blízko. Cruise má vo filme legendárny tanec v spodnom prádle a ponožkami je top scéna, ktorá sa veľmi paróduje. 7/10 ()

c.tucker

Začínající Cruise (nekření se každých pět minut, což je plus), pěkná Rebecca De Mornay a celkem vtipný film o podnikání. ()

Bane_Boss

Velmi podprůměrná "teen" komedie s legendární taneční scénou ve spodkách, kterou reinscenuji pokaždé, když jsem sám doma. Proč? Protože sometimes you just gotta say "What the fuck" ! ()

bartias

V 80. letech se komedie o teenagerovské honbě za ještě takřka bájným sexem natáčely jinak. Trapné momenty a trapný humor sice nechybí, ale mladý Tom Cruise má v roli, která jej zviditelnila, určitý styl. Rebecca De Mornay je neodolatelná a Riskantnímu podniku nechybí solidní poselství. Když chcete vydělat prachy, něčeho v životě dosáhnout nebo prostě jenom něco pořádného zažít, nesmíte myslet v maloměšťáckých mantinelech. Někdy úplně stačí říct: What a fuck! 7/10 ()

sir-dave

Překvapivě chytlavý, možná naivní, ale vtipně pojatý podnikatelský teen film se začínajícím Cruisem, kterému teprve před pár lety narostlo ochlupení. Neposkrvněn Hubbardem utáhne celý film. Zdatně mu sekunduje mladá charismtická Rebecca De Mornay snad v životní roli. Abych nezapomněl dobře zakomponované songy. ()

Cedr

Zvláštní film. Typická "osmdesátková" teen-komedie s onou klasickou snahou o společenskou satiru. To co je zvláštní je styl "humoru". Cynický, černý, ale přesto poněkud "subtilní". Žádné vyloženě vtipné scény u kterých se budete smíchy válet po zemi, ale to samozřejmě v§bec nevadí. Vadí však, že to všehovšudy byla nuda. ()

Motinski

Mladý Tom Cruise a sexi Rebecca De Mornay. Risky Business má zaujímavý námet, no dalo sa z neho vyťažiť určite omnoho viac. Škoda že nemá viac vtipných situácií, takto je to až moc uťahané a okrem dvoch hlavých postáv tu nie je nikto kto môže film osviežiť. Cítiť z toho neviazanosť, túžbu po slobode a samostatnosti, ale všetko oblečené v priemernom kabáte. Toma Cruisa tancujúceho na Old Time Rocknroll si ale vždy rád pozriem. ()

Jizni Tlapa

Něco ve stylu Sám doma, kde z Kevina je lehce odrostlejší fracek, který se snaží za každou cenu smáznout svoje panictví. Dělá to vtipně a s hlavně vyladěným scénářem. Něco jako čtyřhvězdní Tomíkovo překvápko :-) ()

Mishqo

čakal som niečo lepšie, no nepáčil sa mi ani námet ani jeho spracovanie...akože svetlé momenty to malo a hlavne hudba bola dobrá ale inak podpriemer ()

hroubek

Fajn komedie.Ani jsem nečekal, že se budu bavit, tak jak jsem se bavil.Během sledování jsem si neustále říkal, jak bych řešil danou situaci já, kdybych byl na jeho místě.Tom Cruise se za těch 30 let ani moc nezměnil, jen má o trochu svalové hmoty a vrásek víc.Příjemná komedie na jeden večer, která vůbec neurazí. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům