Ozark: Loučení

• USA A Farewell to Ozark

Jason Bateman, Laura Linney a další herci promluví o postavách a tvůrcích seriálu i o tom, co jim bude nejvíc chybět. Ale pozor, prozradí u toho zápletku! (Netflix)

Davies182

Milé poohlédnutí za jedním velkým seriálovým eventem v podobě spousty PR keců, ale i zajímavých informací o tvůrcích. Skoro i slzička ukápla. [Netflix] ()

tron

Ozark nebol dokonalý seriál, ale ako celok šlo o pozoruhodne vyladený projekt, ktorý podľa mňa raz vstúpi do análov televíznej tvorby. Dokonca si myslím, že i jeho chyby budú časom prehodnotené a začnú byť vnímané ako skvelé, nečakané, originálne, odvážne a svieže dramaturgicko-iné rozhodnutia. Bola to napriek zakopnutiam skvelá adrenalínová jazda, aká sa zas až tak často nevidí. S manželkou sme pri tom boli od začiatku do konca a áno, niečo v nás dlhodobý pobyt v rekreačnej oblasti Ozark zanechal. Preto sme si nemohli nechať ujsť ani tento dokument. Žiaľ, nech hľadám ako hľadám, nech sa snažím ako chcem, vychádza mi z toho, že toto je fakt taký bohapustý priemer, že ak by sme ho nevideli, vôbec nič by sa nestalo. Nedozvedel som z neho absolútne žiadnu novinku, nijakú pikošku, proste nula bodov (dobre, to o flashbacku s Martym v záhrade som nevedel, ale to je ozaj strašne málo). Áno, už z princípu (keďže sme s Batemanom a spol. túto strastiplnú drogovú jazdu absolvovali od začiatku po smutný koniec) to bolo milé a dojemné, ale zároveň strašné klišé, kĺzalo to po povrchu, veci to bralo z rýchlika. Len propagačný materiál. ()