poster

Záhadný Hektor

 • Západní Německo

  Der Hexer

 • Československo

  Záhadný Hektor

 • USA

  The Mysterious Magician

Mysteriózní

Západní Německo, 1964, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ****

  Když sekretářka nebezpečného právníka Maurice Messera zjistí, že její šéf stojí za obchodem s děvčaty, zaplatí to životem. Aby pomstil její smrt, vrací se z Austrálie její bratr - tajuplný Hexer. A Scotland Yard si rázem na nedostatek práce nemůže naříkat... Jedna z nejlepších černobílých wallaceovek.(3.7.2005)

 • fragre
  ***

  Vskutku, na Němce svižně a ironicky natočená detektivka. Hlavní "sympaťák" je trochu jamesbondovsky stylizován, ač není až tak velký superman, hrdinky jsou dostatečně sličné, něco honiček a stříleček a vtipný a nápaditý konec. Něco víc než tři hvězdičky, ale na na čtyři to není.(4.7.2010)

 • tahit
  ****

  Když věci fungují tak, jak mají, je to radost, kterou za to stojí vidět. Zcela mimochodem, i když jsou dialogy tak trochu archaické, tak nedokážu ani s odstupem času najít nic, co by se dalo této detektivce vytknout. Co k tomuto zážitku víc dodat? Němci prostě wallaceovky uměli točit. A nejenom Alfred Vohrer, ale také výborně Harald Reinl. Proto se i dnes k nim rád vracím. Žel jsem si také uvědomil, že u některých starých filmů už ten prožitek nemusí být pro někoho již tak působivý.(17.10.2011)

 • Joski
  ****

  Nikdy by som nečakal od nemcov tak humorne a svižne natočenú, skoro až paródiu na Scotland Yard. Určite nedosahuje na neopakovateľné gagy skvelej českej paródie Konec agenta W4C. Ale kvalitný čb obraz i premyslené vizuálne nápady dodávaju filmu tajomnú atmosféru. Jednoduchá filmovo nenáročná akčná krimi-satira v nemeckom jazyku:-) 85%(28.4.2010)

 • dzej dzej
  ****

  Vynikajici cernobila kamera, originalni detaily a predevsim stale pritomny lehoucky parodicky podton... Doporucuji. Jinak tzv Wallaceovky jsou v Nemecku velmi popularni - v obchodech lze koupit snad 8 DVD boxu, kazdy po 4 filmech... Kazdy Nemec je zna, s kymkoliv o nich lze debatovat, kazdy ma svoji oblibenou... Der Hexer patri k tem nejcasteji zminovanym.(5.7.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace