Morbidně zábavný film na motivy světoznámé deskové hry Clue. Po obdržení pozvánek dorazí šest hostů do luxusního sídla na kopci. Každý z nich dostane smrtící zbraň, což má za následek šest vražd. Nyní je na komorníku Wadsworthovi, aby vyřešil záhadu kolem toho, který z hostů má zločiny na svědomí. Je to plukovník Mustard, který se nachází v pracovně s pistolí v ruce? Nebo slečna Scarlet v kulečníkové místnosti s oprátkou? Či snad samotný Wadsworth? Poznejte všechny nechvalně známé podezřelé a prokoukněte jejich špinavou hru. Jejich podlé činy si zamilujete, až se na vás začne valit hromada mrtvých těl i legrace. (Cinemax)

Wenca888

Naprosto skvělý film, u kterého jsem se několikrát opravdu s chutí zasmál. Nebýt překombinovaného závěru, tak by to bylo na plný počet... ()

Oralfabet

Docela slušná zábava, jen jsem si na konci uvědomil, že mi tak nějak vůbec nezáleží na tom vysvětlení, a přišlo mi, že filmu samotnému taky moc ne. Každopádně jde ale asi o nejlepší film natočený podle stolní hry, minimálně do té doby, než vyjde Monopoly: The Movie od oceňovaného režiséra obou Fantastických Čtyřek a Toma a Jerryho, Tima Storyho, s Kevinem Hartem v hlavní roli. To očividně zní jako masterpiece. A když už je řeč o Timech s příjmením končícím na ry - Tim Curry je tady absolutně fantastickej. 7/10 ()

El Loco

Americká crazy komédia, berúca si na paškál filmy typu „10 malých černoškov“, „8 žien“, či napr. „Gosford Park“...Načrtnem typickú šablónu – v starom viktoriánskom dome sa stretne skupina ľudí, ktorých spája určité tajomstvo. Po čase príde k vražde jedného z hostí, ku ktorej majú motív všetci zúčastnení. Kto je teda vrahom?...Mŕtvol začne pribúdať a slučka sa sťahuje...Exemplárny príklad, aké je dôležité mať okrem námetu prepracovaný aj scenár...Piliere tohto sa začnú postupom stopáže rúcať ako domček z karát a nezachráni to ani všemožnesnažiaci sa (no viditeľne prehrávajúci) Tim Curry...Použitý konverzačný humor má pár svetlých momentov a pôsobivé je aj použitie 3 (!) alternatívnych riešení, no inak veľmi priemerné...Opakujúce sa gagy začnú liezť na nervy a dostaví sa nevyhnutné zívanie.... ()

papyrosaurus

Tematicky podobnou klasiku v podobě "Vraždy na večeři" (1976) to sice nepřekoná (už kvůli skvělému hereckému obsazení a slavným detektivům), nicméně zábavy si přátelé detektivního žánru užijí i tak vrchovatě. Opět zde máme husí kůži nahánějící venkovské sídlo a opět pestrou směsici postav, každá má své tajemství, všechny něco jistým způsobem spojuje a nikdo si nemůže být jistý kdo z nich je vrah. Ztvárnění postav bylo výborné a napětí mne neopustilo až do konce (ehm vlastně konců). Musím pochválit též český dabing. ()

joker2

Výborná kriminální komedie Clue o vraždách v jednom domě. Pomsta zhrzeného milovníka detektivek s několika konci, které zřejmě byli inspirací pro konec Waynova světa 2. Na svou dobu netradiční přístup. Vynikající herecký koncert Tima Curreyho, který v jednom momentě zahraje role všech ostatních herců ... zrychleně. Příjemné je také spíše cameo Christophera Loyda (strýček Fester z Adamsovy rodiny a vynálezce Emmet Brown z Návratu do budoucnosti). Horňáky potěší skvěle vybavená služka. Celou dobu jsem si lámal hlavu nad jednou herečkou - a ne, není to Susan Sarandonová, jen je jí hodně podobná. Film byl inspirován novelou Agáthy Christie Deset malých černoušků (resp. divadelní hry A pak tam nezbyl žádný...), i když hodně volně, vlastně jen námětem. Další volnou adaptací tohoto dílka je film Murder by Death. ()

Raziel_cz

House on Haunted Hill meets Agatha Christie feat. John Landis. A to je vlastně všechno, co se k tomu dá říct. Ztřeštěně komediální whodunnitka, která by sice měla lepší tempo jako hodinová televizní epizoda bez tří konců, ale která je přesto tak příjemně hravá (prakticky na úrovni právě Landisova Oscara) a suverénně zahraná (Tim Curry a Christopher Lloyd v jednom filmu? Hell yeah!) – postavy se berou vážně, přestože film sám sebe vážně nebere –, až je to kouzelné. Na dušičkový večer bych sice doporučil spíš House of the Long Shadows, ale dušičkové odpoledne – jo, to už by šlo. ()

FeiNike

Myslím si, že hľadať v tejto detektívke logiku je úplne zbytočné a hlúpe, keďže ide vyslovene o bláznivú paródiu na romány Agathy Christie, ktorá sa ani v najmenšom nechce brať vážne..Herci pôžitkársky prehrávajú ostošesť, úmyselne prekombinovaný scenár je plný absurdného [ a miestami aj parádne čierneho ] humoru a štylizácia "agathochristieovského" prostredia je dokonalá..Stopa ma kráľovsky pobavila pred pár rokmi keď som ju videl prvýkrát a to isté mi urobila aj dnes, keď som si ju vychutnal znova. ()

rivah

Obskurní bláznivá černá komedie se skupinou lidí, kteří se setkají v noci ve velkém starobylém domě. ()

Psycho.R

Tak přesně takhle si představuji adaptaci společenské hry. Detektivka, která je, ale velmi svěží svým humorem. Princip hry je tu vyždímán az na dřeň a je to svižné a moc příjemné. Poslední třetina začne lehce váznout, ale Tim Curry dělá vše co může, aby udržel vysokou laťku az do konce. Tleskám. ()

Miagy

Vynikajáca oddychová detektívna komédia, ktorá si zaslúži mimoriadnu pozornosť. PLUS: atmosféra domu, skvelé herecké výkony, dialógy, hudba, zvuky, záver (y), nepredvídateľnosť deja, vtip, humor. MINUS: krátka stopáž ()

Clark_Kent

Začalo mě to bavit, plno nápadů a plno čirých osvěžení po celou dobu příběhu. Tim Curry sehrává, perfektní divadýlko. ()

Pitryx

Možná zajímavé divadlo, ale jako film dost nevhodné. Chybí zde jaksi vizuální prvek. Zpočátku dosti nuda, pak už více legrace. Občas jsem se zasmál, ale bůhvíco to nebylo. Na konci si můžete vybrat, co a kdo vám více vyhovuje. Na odpad to není, ale na nějaké vysoké hodnocení ovšem také ne. 201306198925/9249s.u. ()

smatana.sk

Oskar upozornil: "Stopa není adaptací divadelní, ale deskové hry, jako jsou Monopoly nebo Dostihy a sázky. Hráči si vylosují role, vražedné zbraně a tak dále." To vysvetľuje mnohé. Napriek veľkej snahe vrcholom zábavy bolo to, ako majordomus stúpil do psieho exkrementu. Nabudúce už asi sfilmujú Člověče nezlob se! ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 65%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 68,6% | Bouřlivá noc, starobylé rozlehlé sídlo dle britského vzoru, několik vražd, okruh podezřelých v podobě těch nejrůznějších postaviček, zhaslá světla, tajemné chodby, všudypřítomné napětí, skvělý humor, perfektní rozuzlení - zkrátka (podobně jako "Vražda na večeři") pro nás a pro každého milovníka detektivek Agathy Christie splněný sen v té nejlepší podobě a oproti své ...ehm... "herní" předloze mnohem vynalézavější. Děkujeme za další přírustek do sbírky našich "srdcovek"! 90% ()

Herní Clue se dočká remaku

Herní Clue se dočká remaku

30.09.2019

Deskovou hru Clue snad netřeba představovat. Tahle kultovní detektivka se už v minulosti jedné filmové adaptace dočkala, a to v roce 1985 od režiséra Jonathana Lynna (Můj soused zabiják). Teď se… (více)