Morbidně zábavný film na motivy světoznámé deskové hry Clue. Po obdržení pozvánek dorazí šest hostů do luxusního sídla na kopci. Každý z nich dostane smrtící zbraň, což má za následek šest vražd. Nyní je na komorníku Wadsworthovi, aby vyřešil záhadu kolem toho, který z hostů má zločiny na svědomí. Je to plukovník Mustard, který se nachází v pracovně s pistolí v ruce? Nebo slečna Scarlet v kulečníkové místnosti s oprátkou? Či snad samotný Wadsworth? Poznejte všechny nechvalně známé podezřelé a prokoukněte jejich špinavou hru. Jejich podlé činy si zamilujete, až se na vás začne valit hromada mrtvých těl i legrace. (Cinemax)

Gamekeeper77

Štvala mě tam ta překombinovanost, nemám rád filmy, ve kterých se ztrácím. Asi je třeba to vidět znova, abych to docenil, ale nemyslím, že bych po tom v nejbližší době zatoužil. 50%. ()

Blazkowicz

Docela jsem se na to těšil, ale jaká blbost to je. Už od prvních minut to nudí a ještě k tomu nechápu o co jde. Odehrává se to pořád ve stejných místnostech. Nakonec shlédnuto rychlodíváním. I tak ztráta času. 1* ()

Reiner

Úžasný nápad a to pojetí celého filmu mne dostalo! Dlouho jsem se tak nepobavil u tak vážné věci, jako hrůzný hostitel, který je všude a nikde. Navíc ty hlášky! Dokonalé, ale přesto závěr sebral pátou hvězdičku. I tak, ale DOPORUČUJI 84% :) ()

AndyDarcia

Většina komentátoru, kteří si tu stěžují, většinou na konec, si asi málo uvědomují, že to je adaptace deskové hry. V zásadě je to velmi podobný princip jako např. Jumanji. Já jsem se bavil královsky. krásné 4 hvězdy a kdyby tam v jednu chvíli nespadlo tempo, tak bych šel i o jednu výš. ()

veverysiak

Žiadna bomba, ale je to príjemné pozeranie, viem si predstaviť aj pútavejšie spracovanie, ale to by muselo vzniknúť na britských ostrovoch, takže 75%. ()

Khare

Jedna hvězdička navíc, protože mám ráda předlohu, hru Cluedo, a sakra, kdo ji hrál a má rád, ten se musel u Stopy úžasně bavit, všechny ty zbraně, postavy a přebíhání z místnosti do místnosti + závěrečná krkolomná vysvětlení, to všechno bylo zcela v duchu hry. ()

LencaN

Komediální tak akorát. Napětí dostatečné, celý film jsem vůbec netušila, kdo to udělal, protože vražd už tam bylo tolik, že jsem nestíhala a podezřelý byl v tom strašidelném době každý. Moc se mi líbil vizuál. Starý dům/zámek v anglickém stylu, krásné barevně, povedená kamera a kostýmy. Herci byli taky super, každá postavička byla dostatečně výrazná, aby si je divák mohl lehce zapamatovat. A nejlepší byl konec. Nic neprozradím, ale takové zpracování různých možností a motivů mě moc potěšilo. ()

tomma

Vtipná parodie na Deset malých černoušků. Tim Curry jako hyperaktivní komorník ve vrcholné sprinterské formě lítá (s celým hereckým ansámblem v patách) na konci filmu z místnosti do místnosti, přesouvá mrtvoly a názorně ukazuje, co se ve skutečnosti stalo - nezapomenutelné. Film natočený s třemi konci, z nichž mám nejradši ten poslední. Časopis Živel zařadil CLUE mezi "nejrychlejší filmy". ()

RAPTTTOR

Z minima se maximum podaří vydolovat jen málokomu… tady se to nepovedlo… Ale jen tak, tak! Prostoru bylo určitě na daleko víc „zápichů“ a „propletenců“. Nicméně čtyři hvězdy tenhle snímek dle mého soudu naplňuje měrou vrchovatou. Jeden starý dům a partička výborných(místy i prsatých) herců zjevně(pokud je dobrá předloha) stačí na to, aby se obecenstvo příjemně bavilo. „Konec - nekonec“ je hodně netradiční“  ()

Vindemiatrix

Kdo viděl Vraždu na večeři, asi se neubrání srovnávání, které patrně vyzní lépe pro starší z obou filmů. Ani ve Stopě však není výskyt humoru nijak stopový. Vražda na večeři exceluje v dialozích, jejichž kvalit dosahuje Stopa jen v některých pasážích, ale vynahrazuje si to bohatším repertoárem situačních gagů. Nápad s trojitým rozuzlením mi zněl skvěle, ale v praxi filmu spíš uškodil: vzdor stylovým Cullerovým sprintům ztratila podívaná v poslední třetině na tempu. ()

stuj

Ze začátku to vypadá nadějně. Jenže postavy se časem chovají stále víc a víc jako praštěné figurky, což dost odrazuje. A konec je už jen "haha" fraška. Některé vtípky byly povedené, ale jinak to byla vlastně blbost. ()

opatstviolov

Vtipná příjemná detektivka, která si po celou dobu udržela moji pozornost. Vynikající Curry a zábavné rozuzlení příběhu. Nemám výhrady a už teď se těším až si Clue pustím znova. 10/10 ()

Drslw

Vtipné. inteligentné, atmosférické, s výbornými hercami a nohatou a prsatou Tackleberryho ženou. Takto si predstavujem odľahčené, ale napínavé sledovanie kina. ()

oleg121

Niekde na pomedzí troch a štyroch hviezd. Film zráža skutočnosť, že nefunguje veľmi dobre ako komédia ani ako klasická detektívka. Priveľa postáv, s ktorými scenár nedokáže dobre a prehľadne pracovať spôsobuje, že sa v nich divák trochu stráca a nevie si ku nim vypestovať vzťah. Samotný záver je taký nemastný neslaný a len málo uspokojivý. Napriek tomu má film veľmi kvalitné herecké výkony a dobrú atmosféru, ktorá ma sprevádzala v priebehu celého filmu. Takže mierny palec hore. ()

Herní Clue se dočká remaku

Herní Clue se dočká remaku

30.09.2019

Deskovou hru Clue snad netřeba představovat. Tahle kultovní detektivka se už v minulosti jedné filmové adaptace dočkala, a to v roce 1985 od režiséra Jonathana Lynna (Můj soused zabiják). Teď se… (více)