Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden z nejvýpravnějších dobrodružných klasických příběhů inspirovaných Homérovou Iliadou ožívá. Natočený na exotických místech, s mezinárodním obsazením a nejmodernějšími speciálními efekty, snímek vypráví o legendární bitvě, která se rozpoutala kvůli lásce a kvůli nejkrásnější ženě na světě. Helena (Sienna Guillory), ačkoliv je provdaná za spartského krále Meneláa, se bláznivě zamiluje do Parida (Matthew Marsden), pohledného trojského prince. Milenci spolu uprchnou do Tróje, kde jim Paridův otec, král Priam (John Rhys-Davies), poskytne bezpečné útočiště. Meneláův krutý bratr Agamemnon (Rufus Sewell) chce Helenu přivést zpátky a vede vycvičenou spartskou armádu až k opevněnému městu. Po desetiletém obléhání Řekové nakonec do města vstoupí léčkou pomocí známého trojského koně a začne bitva, která rozhodne o osudu obou impérií. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (82)

T2 

všechny recenze uživatele

Veľké sklamanie, obalené v povrchnom televíznom háve, kde príbeh je ako tak obstojní ale všetko ostatné je čisté mizérium, herci hrajú ako z amatérskeho naivného divadla, kostými prevažne závesové, miestami dej strašne nehybný, a bodkou za preplácaným je postava bravčového Achillesa, no hnus a des. Prvý diel mi absolútne stačil, súboju o Tróju som sa radšej vyhol. Nuž zlatá Petersenová Trója. /15%/ ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Je jasné, že se přímo nabízí srovnání s mnohem známější Trójou. A u mě to tedy vyhrává toto TV zpracování. Helena Trojská sice nedisponuje obrovským rozpočtem, ale vyzařuje z ní takový ten zápal pro věc všech zúčastněných. I s viditelně malým rozpočtem tak dokázali udělat podívanou, která je podle mého mnohem více reálně zpracovaná, než velkolepá Trója. Sienna Guillory je pak podle mého mnohem hezčí Helenou, a ani se nedivím, že každý, kdo na ní pohlédne, tak podlehne. Pochválit lze určitě i zbytek obsazení, které je na TV poměry složené převážně ze známých tváří. Ať už fanatický záporák Sewell, který se přesně do takových rolí narodil, potažmo jeho bratr, v podání Callise, za mě určitě nejlepší postava filmu, která představuje tu touhu po Heleně, kdy narozdíl od ostatních, který to použili jen jako záminku k dobytí Tróje, tak on by po jejím osvobození byl určitě schopen odejít, a nechat Tróju být. Ještě k tomu přidejte pěkné venkovní lokace, a v podstatě nevidím moc důvodů ke kritice, kterou tu film ve většině komentů dostává. ()

Reklama

hrumsrt 

všechny recenze uživatele

Údajně historicky přesnější zpracování, které navíc má čistější poslání, nikoli působit tak velkolepě. Absolutně to nesahá filmu z roku 2004 ani po kotníky! Casting je jak někam do pornofilmu ;). Nikdy nepochopím, koho napadla ta až děsivě reálná scéna, kdy si Agamemnón "osedlá" Helenu. Laciná parodie... 35% ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Další nepříliš vydařená verze trojské války, která má ale pár nesporných kladů: obvykle vynechávanou Heleninu aféru s Théseem v podání uhrančivého Stellana Skarsgarda a představitele Heleny a Parida, kteří - světe, žasni - jsou sympatičtí a nevyvolávají dojem pacientů psychiatrické léčebny po čerstvě provedené lobotomii. ()

Sancty 

všechny recenze uživatele

Nech to bolo s Helenou a ostatnými akokoľvek, také fádne to iste nemohlo byť. Bavilo vlastne niekoho točiť tento film? Žalostné výkony všetkých, opakujem všetkých, zúčastnených a to aj napriek tv formátu. Najväčšie utrpenie prichádzalo s dialógmi. Takmer som zvracal počas scény, kde sa schyľuje k súboju Hectora s Achillom. Tie reči sú hardcore a smelo môžu konkurovať hocijakej telenovele. Dominujú im Priamove cukríkové kecy o šťastnom živote a sladkých dňoch, a to všetko pred samotnými nepriateľmi. Byť jeho syn tak sa pred Grékmi rovno zakolem. Občas sa objaví zaujímavý uhol kamery a... tým pozitíva končia. Priehršť logických chýb ako napr. nenapnuté laná pri ťahaní Trójskeho koňa alebo otrasné kostýmy, zrejme ušité zo záclon, tiež napomáhajú zadupať Helenu do zeme. Odpadu sa tento grc vyhol iba vďaka scéne s presunom tátoša mestskou hradbou a záverečnou vraždou Agamemnona. 1/10 ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • V jednom zábere sa nachádzajú dva papagáje, kakadu a ara. Prvý z nich pochádza z Austrálie a druhý z Južnej Ameriky. V tomto období sa však do starovekého Grécka nemali ako dostať. (Miseno)
  • Televízny film sa inšpiroval Homérovým eposom Ilias, ale tvorcovia zaobchádzali s predlohou skutočne veľmi voľne. Vznikol v Grécku a na Malte, podľa scenára Ronnieho Kerna ho nakrútil televízny režisér John Kent Harrison. (ash99)

Reklama

Reklama