Když je v Thajsku unesena dcera bývalého agenta Jakea Hoppera (Steven Seagal), její otec netuší, že se před ním rozehrává nebezpečná hra plná intrik, nebezpečí a surového násilí. Hopper odlétá do Bangkoku, kde požádá o pomoc své bývalé kolegy a společně se vydávají po stopách skupiny, o které si myslí, že Jessicu unesla. Při pátrání se Jake dostane do centra boje mezi zkorumpovaným thajským generálem a gangem překupníků zbraní. Pomalu přichází na to, že je záměrně vmanipulován do podivných akcí tajných služeb a jeho dcera slouží jako návnada. (Magic Box)

JackBurda

Ale jo. Celkem zábavný akční béčko. Akce je tu celkem dost a je docela dobrá, i kdy Seagalův dabl je neuvěřitelně očividnej. A hudba byla celkem dobrá. ()

SB odpad!

Že půjde o prachobyčejný káčko (komerci), muselo bejt jasný každýmu už před zkouknutím tohodle klenotu, ale tak debilní zábavu jsem nečekal - souboj lučištníka se segálem spolehlivě vygumoval zbylý hvězdy (film sám sebe nepovažuje za parodii). No jo, co naděláš, segále, když si na důchod nechceš snížit životní úrověň, musíš točit, i kdybys byl sebetlustší... ()

smrtubohem

Tak Bestii kupodivu docela můžu, přestože s tvorbou před rokem 2000 nelze srovnávat. Pár bojůvek je opravdu solidních, ale ta poslední metriksovská s lukem mi hodně ubližuje. Režisérovi se podařilo skoro nemožné - udržel mě celou dobu v napětí a párkrát jsem odstal odměnu v podobě slušné rvačky nebo zápletky. ()

Stanmi

Steven si udělal výlet do Bangkoku a nedpopadlo to vůbec špatně. Dcera Jakea Hoppera byla v Thajsku se svou kamárádkou unesena a je na Jakeovi (Stevenovi), aby ji osvobodil. Příběh je jeden z nejklasičtějších, jaké si lze vůbec v akčním žánru představit, ale není to vůbec na škodu, protože, když jde o rodinu, tak se Steven vždy dokáže vyhecovat ke kvalitnímu výkonu, což se v tomto případě vcelku podařilo, Steven si na chvilku oddechl od Východní Evropy (Zabiják, Cizinec) a hned jde vidět posun vpřed, Thajsko byl rozhodně dobrý nápad, lepší, když se mlatí v autentickém prostředí, než jako v případě Zabijáka, mydlil Číňany v bulharském skladišti. Co stojí za zmínku je samozřejmě jedna z hlavních věcí a to jsou bitky, jednak je jich celkem dost a neskončí po deseti vteřinách, ale také jsou co se Stevenových filmů týče ojedinělé (vlivem hongkongského režíséra), protože tady prakticky všichni létají vzduchem (a to tak, že doslova), ostatní aspekty jako kamera, herci, hudba jsou už na tom o poznání hůř, ale jako celek to obstojně funguje. ()

bobin

Seagal měl zase své vítězné dny. Pistolkou s jedním zásobníkem zlikvidoval rotu žoldáků, zásahy samozřejmě všechny na komoru. A vítězil opět ve svém tradičním černém kaftanu, ve kterém jí, spí, zápasí- ale pozor- nikdy nesouloží ! ()

wallax

Seagal a Tai Chi? No...tato zmena mohla prísť už troška skôr, keď jeho filmy nespadali do bulharsko-ukrajinskej produkcie a mali čo to do seba. Zo svojej škály bojových umení má čo divákovi ponúknuť...ale neponúka...a je to veľká škoda. ()

johnsnow

Z pištových filmov kde sa dablér používa rad radom je tento asi najlepší. 23.4. 2017: nuž komentár som už napísal, len dodám, že nechápem doteraz prečo tam dávali choreografy tie kopy s otočky a výskoki pre Pištu, šak to by aj debil pochopil, že to už pišta v takom veku a stave nezvládne. ()

emilkac odpad!

slabota! Segal uz nie je macher ako za starych čias...Stači si pozrieť par uvodnych akčnych scen...je to smutne že sa taky niekdajši akčny velikan nechal zastupovať skoro vo všetkych akčnych scenach...normalne to tam vidno! akčne sceny so Segalom su v tom filme len o tom že tam ukazuju jeho ksicht a všetku akciu si odmakaju jeho dablery....tak to teda na Segala ma už asi aj inšpektor Clusoeau! ()

kishi_SO

Stefan uz davno nevrazdi za pomoci PET flase na ropnych poliach Aljasky a nepripravuje jedlo z konzervy na lodiach v Pacifiku. Krmi sa hamburgermi a "poti" jedno B-cko za druhym. To co z pociatku vyzeralo ako na prijemne stravitelny "secondhand movie" sa s prichadzajucim finale menilo na charitu hercom, ktorych hviezda zapadla davno, ale im to nik nepovedal. Stefan pocas filmu dokazal predviest napr. ze podpazusny pot je vyborne mazadlo, niekolkokrat predviedol svoje kozene bagance a utvrdil kazdeho ze najliepsie sa mu bojuje v tieni, aby nikto nevidel jeho sustredenu tvar pri zlozitych bojovych figurach. ()

PeteBuck

No, nebolo to najhoršie, ale dalo sa na to pozerať, dej aký-taký, bojové scény tiež aké-také. Seagal by mal prestať používať kaskadérov a ukázať, že v ňom stále niečo je. Inak je to celé nemasné, neslané, pozliepané, nefunguje to, aj keď sa režisér snažil, ale je to jeden z tých filmov vidieť a vymazať, lebo zaberá miesto na HDD. ()

HKstars

Odhoďte ovladače a ruce vzhůru, budeme tančit, protože Steven Seagal se vrací. Už zase... Tentokrát ale poslal obálku s tučným šekem přímo do Hong Kongu a rozhodl se, že zas jednou všem ukáže zač je toho zlomená ruka. A ono to nemá špatné předpoklady - odehrává se to v Thajsku, režíruje to Ching Siu-Tung a hraje v tom ten maník z Ong-Baku, který jako by vypadl ze sci-fi podle Eda Wooda (ano, ten s tou dírou v krku). Takže? Steven hraje opět klon mezi Rambem a pánem Bohem, nicméně po úvodním flashbacku je neustále zdůrazňováno, že už je "deset let mimo akci", což ostatně kopíruje i hercům stav v reálném světě. Jeho posledním dobrým filmem byl Glimmer Man, pokud nepočítáme nadopovaného Lovce policajtů, který se nesl ve znamení doublů). Při tehdejší akcičce v Thajsku jeho kolega zastřelil nechtíc nějakou civilistku (matku s dítětem) a tak odpádloval do kláštera, zatímco Steven se vrátil k rodině, začal vychovávat dcerku a sem tam si bokem střihnul nějakou infiltraci. Pohoda. Všechno se změní, když se jeho dcera vydá na dovolenou do Thajska (u podobných postav se snížená míra inteligence jaksi očekává) a je zajata radikály (teroristy... no však vy víte), kteří chtějí mír na světě a jsou při tom ochotní jít přes mrtvoly. Spolu s Jessicou je unesena i dcera senátora Thorpa, takže se do celé akce zapojí CIA a speciální jednotky. Nikdo z těch mužů v černém ale nemá lepší výcvik než zavalitý Seagal, který stihne během prvního dne v Thajsku sbalit nejhezčí prostitutku, ukecat kolegu, aby vystoupil z kláštera a ještě získat požehnání od samotného opata. Nestane se to přesně v tomhle pořadí, ale důležité je, že jsme v Asii, což Ching Siu-Tungovi dává dostatečný počet důvodů pro rozpoutání několika akčních bitek, v nichž mají hlavní slovo kung-fisti, meče, zpomalené záběry a Seagalovo Aikido. Těžko říct jestli Siu-Tung dělal nějaký průzkum, ale v jeho podání se ze Seagala znovu stává smrtonosná zbraň první kategorie - není to o zlomeninách (těch je tu bohužel minimum), ale po úderech, které pošlou protivníky na oblet Zeměkoule - těla létají vzduchem jako kousky papíru a protože Seagal je doublován přibližně 80% času, dovolí si Siu-Tung i náročnější wushu legrácky o otočky a podmety nebude nouze a komu by to nestačilo, pro toho je tu supermanské finále v němž Seagal uhýbá šípům líp než Xena, princezna bojovnice. Odhlédněme od faktu, že doubleři jsou narozdíl od samotného mistra (který nás obdaří svou přítomností v záběrech na detail) obrovsky mrštní a ač je vše brilantně sestříháno, jen málokdo by věřil, že to všechno odkopal sám Seagal (jeho nejistý krok je prostě poznat a ve chvíli, kdy v nástřihu udělá otočku o 360 stupňů do podmetu, začne mít pochybnosti i vaše naivní babička. Doublování je nicméně provedeno pečlivě, takže "Steven" proskakuje okny, háže rybičky v přestřelkách a je skutečně akční, možná akčnější než kdy byl). I když překousnu tyhle "nesrovnalosti" (docela mě mrzí, že Siu-Tung a Seagal se nesešli někdy v polovině devadesátých let, to mohlo být něco), je to kromě stáří Seagala ještě jedna podstatná chyba a to stáří scénáře - celý ten příběh o unesené dceři, tajné pomstě, osamělém hrdinovi je vystavěn na klasických prvcích 80. let, které prostě v dnešní době nefungují už ani v béčkových vodách. Publikum chce trochu víc, resp. pokud si dovolíte příjít s něčím takhle naivním, musíte to okořenit humorem nebo diváky zatlouct do země prvotřídní akcí. Humor tu chybí a o akci už jsme mluvili, jakkoliv se Siu-Tung snaží a zasypává díry svými originálními nápady (akrobatická bitka ve skladišti, souboj s transexuálem, voodoo), ze Seagala a scénáře prostě víc nevymáčkne a navíc je vidět, že co se týče přestřelek, místy trochu tápe. Fanoušky Seagala film jistojistě potěší, protože víc už toho Steven zřejmě do smrti nepředvede (rád bych se mýlil, ale to je prostě fyzika ;), skalní fandové režiséra a jeho osobitého stylu naopak odejdou mírně zklamání, stejně jako u předchozího filmu Vyvolené. Siu-Tung kombinuje až příliš mnoho prvků, ve snaze dotáhnout symbiózu mezi východním a západním modelem do dokonalosti, ale přestává se tak soustředit na detaily, které dřív určovaly kvalitu jeho filmů. Belly of the Beast by s delšími akčními scénami (není tu ani žádný trademarkový objezd kamery, ostuda!) a trochu uvěřitelnějším hrdinou mohl pomýšlet i na vyšší příčky hodnocení, takhle je to sotva průměr. Seagalovi prospěl nový venkovní nátěr, ale uvnitř už je přeci jenom zrezlý, je čas uvolnit místo mladším, Stevene, kdy už to pochopíš? 50% () (méně) (více)

Ofi7

co si budeme namlouvat, film je prostě propadák. Ale za Stevenovu snahu o akčňák 90tých let dávám* ()

Stereoid

Už hodně dlouho jsem žádnýho Seagala neviděl a řikal jsem si, že ten týpek je neprávem tolik zatracovanej. Jako Chuck Norris, Jet Li a spoustu dalších bojovníků, kteří své umění převedli do filmu, i on se prostě řadí spíš mezi bojovníky, než mezi herce. Je hezké, že světu přiblížil Aikido, což je podle mě úžasné bojové umění rozvíjející i psychickou stránku člověka. Jenže, když dokáže v Bestii člověka odhodit jediným úderem napříč půlkou tržiště a zvládá prostě všechno, ať už ze všech stran kolem jeho hlavy lítaj kulky, nebo na něj zkoušej různý woodoo triky, to už mi nějak hlava nebrala. Myslim, že ty vtipy, který se vyprávěj o Chucku Norrisovi, by se měli vyprávět spíš o Stevenu Seagalovi. ()

Bohdy67

Ani není moc co napsat...Snad jen tu (toho) transku sem nějak na první pohled nepoznal,což mě tak trochu děsí :D 19% ()

bimbama

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem pochopila jednu věc. Nesmrtelný není jenom Chuck Norris, ale i Steven Seagal. Jinak film tak nějak nic moc. Dokoukáno, ale měla jsem co dělat, abych to zvládla a nepřepnula nebo neusnula. ()

horrormaker

Je to takmer bez nejakého deja. Ako keby to točili v 80. rokoch. Ako vždy je hlavný hrdina nesmrtelný, strielajú po ňom hocičím a napriek tomu sa netrafia. Všetko sa dá vedieť dopredu, čo sa stane. No škoda toho filmu. Keby to malo nejaký zmysel, tak by to bol dobrý film. 45% ()