foto

Byron Mann

  • nar. Hong Kong
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Byron Mann se narodil 13. srpna 1967 v Hong Kongu. Je to americký herec, který se svým hereckým uměním působí samozřejmě také v Asii. Narodil se ve skutečnosti pod jménem Byron Chan.

Byron chodil do soukromé školy v Mong Koku jménem Diocesan Boys School. Jedná se o školu soukromou založenou na křesťanských principech. V této škole se Byron zaměřil na divadlo jak v oboru herectví tak spisovatelství a po dokončení školy se přestěhoval do Kalifornie, kde získal titul z oboru filozofie na Kalifornské univerzitě ve zkratce UCLA ( University of California, Los Angeles). Následně pak zkusil právnickou fakultu, ale tam moc dlouho nevydržel a vrátil se zpět do Hong Kongu kde získal roli ve filmu Last Flight Out. Potom se vrátil zpět do Kalifornie kde dotyčnou právnickou fakultu dokončil a poté se plně věnoval filmové branži. Jeho otec je zubní lékař. Má také bratra jenž se věnoval profesionálně tenisu.

Byron si zahrál po boku slavného herce Jean-Claude Van Damma ve filmu Street Fighter (což byla jeho první hlavní role), kde hrál experta na bojové umění, Ryu. Zde také předvedl svou dovednost v bojovém umění Wushu, ve kterém vyniká a kterému se věnuje. Dále hrál po boku Russela Crewa a Lucy Liu ve filmu Pěsti ze železa, jež zrežíroval známý rapper RZA. Téhož roku také hrál boční roli v sriálu Arrow, kde si zahrál postavu Yao Feie, lukostřelce, jenž učil a doprovázel hlavní postavu Olivera Queena na opuštěném ostrově.

Byron Mann se věnuje ve volném čase tenisu, golfu a bojovému umění Wushu, jež využil v řadě filmů. Jeho rodiče v současné době žijí ve Vencouveru.

Petr "KergeSinko" Rada

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace