Vlivný sloupkař si najme agenta, který má za úkol rozbít vztah jeho sestry s jazzovým hudebníkem.  Oni ho znají - a třesou se - velká jména Broadwaye, Hollywoodu a Capitol Hill. Znají J.J - světoznámý publicista, jehož psaní je božím slovem pro 60 milionů čtenářů! Znají ten jed, který plápolá v těch očích za sklíčky brýlí - a podlézají - jako SId Falco, chlapec, který chtěl tolik, že by prodal vlastní dívku, jen aby se postavil s J.J., a nasával sladkou vůni úspěchu! Tohle je příběh J.J. - ale ne takový jako by si ho on přál převyprávěný. (MGM)

Nos

Zajímavý film s pomalejším začátkem a trošku předvídatelným koncem. Herecké výkony obou hlavních představitelů - skrupulózního a slizkého Burta Lancaster i zkorumpovaného Tonyho Curtise - jsou ovšem skvostné. I když Burt Lancaster se mi ještě více líbil v Gepardovi. Atmosféra New Yorku na Brodwayi byla také perfektně zobrazena. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

Lucjen

Svižné, dobre zvládnuté tempo, aké mám naozaj rada. Je to však ten typ snímku, ktorému stačí jedno pozretie. Druhé mi nič viac nedá, pretože ma už nemôže prekvapiť a postavy ma nezaujali natoľko, aby som s nimi inak slušne vystavaný príbeh chcela prežiť znovu. ()

radektejkal

Zde mi nezbývá nic, než připojit se k těm, kteří tento film chválí jako nejlepší "noir" a současně (nebo zvlášť) Burta Lancastera za ztvárnění jeho role. To, co se běžně děje latentně, to zde bylo ukázáno v plné nahotě. Odhalujme další J.J. a S.F. ! Pišme další scénáře! ()

Vědma

Vynikající film z novinářského prostředí, což sice není můj oblíbený žánr a většinou to bývají filmy dost nezáživné, protože se obvykle jedná o politiku, ale toto není ten případ. Oba hlavní představitelé obsazení proti svému typu jsou vynikající obzvláště Burt Lancaster. ()

Sheldra

Pořád jsem si říkala, že perfektně odpudivý Tony Curtis hraje toho největšího novinářskýho šmejda, co jsem kdy viděla, dokud mě famózní Burt Lancaster nepřesvědčil o opaku - jeho Hunsecker byl ještě odpornější. Svých dokonale napsaných rolí se všichni zúčastnění zhostili s grácií, trošku jim to kazila jen vyblitá Susan Harris, která asi nepochopila, že hrát křehulku neznamená tvářit se jak umrlec. Scénář je tak brilantní, až mi to zavání Orsonem Wellesem, poselství je jasné: malý svině na svý činy doplatí, velký svině nikdo nedostane... možná tak jedině jejich sestra. Skvostné! Ale jaktože to tady má tak ubohý hodnocení?! ()

Martin741

Moja fascinacia noir filmami opat uspesne pokracuje, a tentokrat padla volba na Sweet Smell of Success od rezisera Mackendricka. Opat serviruje divakovi klasicky film noir, kde je vsetko temne : od nasvietenia scen, prace rezie, ciernobiely obraz az po spravne temnotou nasiaknute postavy. Dialogy cynicke a na urovni, akurat pribeh - pisalek si najde agenta, aby ten rozbil vztah sestry s jazzovym hudobnikom - miestami dost kriva, a divaka miestami aj nudi. Burt Lancaster a Susan Harrison su vyborni, ale zvysok len priemer, a to hodne matny a nevyrazny. Ako noir vsak odporucam, najlepsie noiry vznikali v 40 .a 50. rokoch v USA. Kvalitativne vsak uz nema na Sunset Boulevard Billyho Wildera, ten je este vyssie. 74 % ()

Sandstorm

Pozdí noir ovšem vrcholný noir. Za oceánem je to zcela zaslouženě velice oceňovaný snímek a hodnocení na imdb je daleko více výstižné. Tony Curtis a Burt Lancaster tady hrají dva naprosto prohnilé charaktery bez sebemenších morálních zábran a zásad. Oba dva předvádí neuvěřitelně přirozený výkon. Zvlášt Burt Lancaster je úplný démon. To je podpořené brilantním scénářem a krásně snímanou kamerou. Sledujeme ty největší intriky a svinstva odehrávající se na pozadí konkurenčního boje mezi novinářskými agenty a jejich šéfy, kteří jsou schopni pro úspěch udělat opravdu cokoliv. I v dnešní době je příběh uvěřitelný a jedná se stále o aktuální téma. Co ze snímku plyne? Že přísloví "Na každou svini se vaří voda" neplatí. Voda se vaří jenom na ty malý svině a velká svině svému řezníkovi uteče. Ještě jeden dovětek, ve filmu má zásadní roli roztomilá Susan Harrison, která zde ani není uvedena. ()

Topco

Hltal som ten príbeh a dialógy (napr. A bed is the best friend a girl ever had. Pleasant dreams.). Výborná atmosféra nočného mesta a prostredia barov a nočných klubov. Sidney Falco pripomenie Widmarkovho Harryho Fabiana (Noc a mesto, 1950) akurát s tým rozdielom, že Falcovi nezačnete skôr ani neskôr fandiť, ani ho ľutovať. V jadre je rovnako slizký a bezcharakterný ako jeho idol - Lancasterov JJ. Herci teda na výbornú + Bernsteinová džezová hudba a noirová kamera.Jamesa Wonga Howea. Komplexnou morálnou prehnitosťou noirového sveta mi to pripomenulo Born to Kill (1947). ()

PEEPA

Velice pomaly zacatek, tak pul hodiny jsem moc netusil o co jde, pak se to pomalu zacina rozpletat a dostavat to kontury, takze i pres malinko slozitejsi anglictinu jsem to zacal chapat a konec je takovej prijemnej "vlk se nazral a koza zustala cela". Vyborne herecky. ()

zette

Strasne pomaly rozjezd a na film-noir sotva prumerna atmosfera. Ani scenar neni nijak vytribeny. Jedine, co divak muze na tomto filmu obdivovat, je vynikajici herecke duo Lancaster - Curtis. ()

majo25

Príbeh, ktorý je šitý presne pre Spojené štáty a väčšina Európanov bude spočiatku asi tápať, o čože sa to tie postavy strašne snažia. Plátky v novinách, tlačoví agenti, renomé a s nimi spojených veľa lží a intríg. A nepomáha tomu ani ukrutne dlhý predstavovací úvod. Nudnému úvodu dáva našťastie zabudnúť gradujúci záver. Až vtedy plne vyniknú obe hlavné postavy, z ktorých jasne vytŕča Burt Lancaster. Film som videl v kolorovanej verzii, možno aj preto by som ho netipoval na noir. Forma ale asi vyčnieva nad obsahom. ()

hans500

Excelentní dialogy a vlastně celý scénář je bezchybný. Tento film na staví především na tom scénáři, navíc perfektní scénář je tady v podání vynikajících herců (Lancaster i Curtis předvádí úžasný herecký koncert). Výborně zobrazená atmosféra (New yorku, konkrétně broadwaye, téměř neustále noční broadwaye, jak je u správného noiru zvykem.). ()

senor

Neuvěřitelně krutý noir, který se obejde bez jediného výstřelu či mrtvoly. Je zajímavé že Mackendrick do té doby točil jen komedie. Skvělé záběry New Yorku většinou brzy ráno nebo v noci a našláplý Bernsteinův jazz. ()

FritoleXx

Dodnes neokoukaný námět z prohnilého bulvárně-novinářského prostředí, které vás nechá nahlédnout na naprosté morální dno. Nicméně příběhově je to slabé a bez výraznějších emocí, ač, co se hlavní dvojice týče, bravurně zahrané. Co však ohromí, je neskutečně krásná kamera a světla, přičemž každý záběr je vyloženě umělecké dílo. ()

danoo

Bez akéhokoľvek explicitného násilia dokonale vykreslené vražedné medziľudské vzťahy. Len cynickými dialógmi. Dokonca i Oliver Stone priznal inšpiráciu pri realizácii svojho slávneho Wall Streetu. ()

brando

Špína, cynismus až na dřeň, jazzík, démon Lancaster a jedna ze životních rolí Tonyho Curtise. Film jsem viděl v colorizované verzi. Film-noir ve svých vrcholných letech. ()

zigíš

Prohnilý (Curtis) vs ještě prohnilejší (Lancaster) ve skvělé sondě, do chladně manipulativních myslí publicistů, tiskových mluvčích, lidí ze showbizu i politiky, v slušivém noir kabátku ()

Pecival

Z poněkud nejasného začáteku se vyklube neveselá psychologická studie dvou pokroucených charakterů, schopných pro svůj cíl jít přes mrtvoly. Perfekní herecké výkony jak Burta Lancastera tak Tonyho Curtise (což byl docela sekáč - připomínal mi Raye Liottu). ()