Sedmnáctiletá dvojčata, Jane a Roxy, jsou si k nerozeznání podobná, ale jejich povahy jsou zcela odlišné. Jane je výtečná studentka, zdrženlivá a cílevědomá perfekcionistka, která má dokonale zorganizovaný život a tvrdě pracuje, aby se dostala na univerzitu. Roxy je divoká, svobodomyslná rebelka, která na školu kašle, užívá si života a hraje na bicí v rockové kapele. Přestože jedna nemá ráda druhou, jsou nuceny strávit společně celý den v New Yorku, a dokonce se musí jedna na druhou spolehnout. Zatímco Jane se sem vypraví na řečnické klání, jehož vítěz získá stipendium na Oxfordu, Roxy chce proniknout na natáčení videoklipu skupiny Simple Plan a podstrčit producentům demonahrávku vlastní kapely. Protože se však ulila ze školy, stíhá ji fanatický školní úředník Max Lomax. Navíc jsou dívky vyhozeny z vlaku, na nádraží se připletou k policejnímu zátahu a v jejich zavazadle skončí čip, nutný k výrobě pirátských kopií CD. Při tom všem se dívky stačí nejen pohádat, rozejít a zase smířit, ale také poznat kluky svých snů. (TV Nova)

MoiJe

Zda sa oblubeny film cestovnych spolocnosti, v mojom pripade v buse. Nikde inde by to asi clovek pozerat nevydrzal;) ()

Marek1991

Sestry Olsenové sa mi svojho času veľmi páčili a týmto filmom ma dosť pobavili, bolo to energické, roztopašné, roztomilé a niekedy dosť komické, ale aj rebel musí uznať, že to je aj trápna pubertiacka záležitosť. New York bol svojho času pre mňa vysneným miestom na dovolenku, aj keď tomu dnes už tak nie je, film ušiel, taká jednoduchá nenáročná zábavka. ()

zdepapepa

Hezký, v některých momentech předvídatelný, s několika málo hvězdnými herci, Simple Plan a naprosto dokonalými vystřiženými záběry(viz jízda v autě a házení psa z okna) ()

kikuka

vlastne som to ani príliš nesledovala, ale začínalo to dokonale..jedna sa sprchuje a do sprchy sa jej vplazí veeeľký had škrtič..potom sa stal ten osudný omyl - nezaškrtil ju..a potom dvojičky šli do NYC, zdvíhali "sebavedomie" nejakému mladíkovi, keď jedna po druhej v spomalenom zábere napodobňovali Hildu (pre mladších: prehadzovali si rozpustené vlasy), majúc na sebe jedna župan a druhá uterák..potom vypadli z okna alebo tak nejako..a potom tam bol nejaký koncert Blink 182..ale ten začiatok bol fakt skvelý..//Marius, tuším cestujeme tou istou "firmou" :-P..ja som to prekladala Úvodem do současní filosofie (nech žije Kant, Husserl a Bergson!!) ()

JJ.Gibson

Ale jo, docela jsem se bavil. Sice je to průměrný snímek, hlavně díky příběhu, ale Olsenovic holky zahráli své role dost dobře. Sympatický filmeček... ()

Makky

Nechcem Olsenky zatracovať, pretože to také zlé ani nebolo. Toto bol jeden z prvých filmov, ktoré som s nimi videl a poviem pravdu, čakal som niečo horšie. Sú krásne, majú možnosti, možno aj ten talent, len keby natočili už aj niečo zmysluplnejšie. Ale bohužiaľ, keď stále hrajú dve ukričané kravy, nikto ich nemôže brať vážne... Našťastie bolo sa na čo pozerať a na sobotné dopoludnie je tento film ako stvorený. ()

blackrain

Za jeden den v New Yorku se toho dá stihnout opravdu hodně, až je toho na jednoho člověka moc. Bylo to bláznivé, odsejpalo to a hlavně nenudilo. ()

jajinka

Klasická komedie amerického stylu. Ničím nepřekvapí a ničím nezklame, když od ní čekáte jen další americkou komedii. A sem tam se dá u něčeho fakt i zasmát... ()

rakovnik

Bezduchá kravinka, sázející na to, že holky Olsenovy vyspěly a jsou fakt přitažlivé. Ale ne natolik, aby stupidní děj přehlušily. ()

Aelita

Pokrytectví místního pánského osazenstva je vskutku výmluvné. ___ Typická puberťacká bravíčková pohádka bez jakékoliv hlubší myšlenky, nicméně oceňuji její lehký a svižný styl, zřetelnou lásku k New Yorku a celkový pozitivní nástroj. ()

ad

Jedna za Eugena Levyho.... Jinak všeprostupujcí tupost a trapnost, když přidáte dvě holky, dobré akorát tak do vlhkých snů čtvrnáctiletých rebelů a hlášky typu: "Když do mě budeš pořád vrážet, může to mít následky", dostanete veškerou "kvalitu", kterou tento film nabízí. ()

Hobitek4U

Nepochopím proč se Američani snaží točit od pohledu propadáky. Podívám se na scénář a vím, že jenom fundovaný režisér by z toho dokázal udělat průměrný film. Ten však drží ruce pryč a tak to šoupnou režisérovi, který umí jenom podřadné seriály. A do toho jednovaječné sestry, které si chtějí přilepšit a tak se odhodlají a řeknou si, no co víc trapné už to být nemůže. Jediný, kdo mě trošku potěšil je Eugene Levy, který hraje jak je jeho zvykem. ()

bouchy

Stejně jako - v době mého hodnocení - 1603 dalších tady na ČSFD, i já měl tu čest vidět Podzim v New Yorku ve Studentovi cestou z Prahy do Jihlavy (řekl bych, že to ani nikde jinde nevysílají) - a to už asi čtyřikrát. Po prvním zkouknutí to před odpadem nezachránil ani Jimův táta, ale s každým dalším zhlédnutím mě to znechucuje méně a méně a postupem času jsem si to dokonce i takovým zvrhlým způsobem oblíbil. A příště si to dám možná i se zvukem a bez novin :). ()

Elví odpad!

K mému ospravedlnění, že jsem vůbec zabila hoďku a půl čučením na tenhle film: pustili nám to v autobuse na cestě do Benátek, a bylo to lepší něž dívat se na spící spolucestující či poslouchat Britney Spears na druhém programu vyfasovaných sluchátek. ()