foto

B. J. Novak

  • nar. 31.7.1979 (37 let)
    Newton, Massachusetts, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Benjamin Joseph Manaly “B.J.” Novak je americký herec, komik, scénárista a režisér. Narodil se a vyrostl v městečku Newton v americkém státě Massachusetts do rodiny židovského spisovatele. V roce 1997 nastoupil na Harvardskou univerzitu a vystudoval zde anglickou a španělskou literaturu.

Po vysoké škole se přestěhoval do Los Angeles a začal účinkovat po klubech v Hollywoodu v The B.J. Show po boku bývalého spolužáka B. J. Averella. V televizi se poprvé objevil na MTV v programu Punk'd, kde spolu s Ashtonem Kutcherem prováděl žerty na slavné osobnosti, především na Hilary Duff nebo zpěváka Ushera. Zde si ho všiml autor seriálu THE OFFICE, který se měl stát obdobou britské verze komediálního pořadu. Zde ho objevil i fimový svět a seriál mu tak otevřel mnohé dveře.

Českému publiku se vryl do paměti především filmem ZBOUCHNUTÁ a HANEBNÝ PANCHARTI, kde hraje Utiviche z jednotky Parchantů pod vedením Aldo Raina, kterého ztvárnil Brad Pitt.

Pradlík

Herecká filmografie

Režijní filmografie

2009 Office: Blackmail, The (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace