Novomanželia Larisa (Nadežda Kaleganová) a Vladimir (Maxim Ivanov) Savickí nastúpili 24. augusta 1981 na palubu lietadla, ktoré smerovalo z Komsomoľsku na Amure do Blagoveščenska. Tridsať minút pred pristátím sa civilné lietadlo AN-24 zrazilo s bombardérom sovietskeho letectva TU-16 a vo výške viac ako päť kilometrov nad zemou sa rozpadlo na kusy. Nikto nemal prežiť, ale stal sa zázrak. Larisa Savická sa prebrala uprostred trosiek lietadla v nepreniknuteľnej tajge. Teraz sa musí sama pričiniť o skutočný zázrak, ktorého je schopný len človek s naozaj silnou vôľou prežiť... (TV Markíza)

Chrustyn

Rusové si točí po svém a mě to prostě nesedí. Přestože se tentokrát zpracovává skutečný příběh, nevěřil jsem filmu jedinou minutu. Už pád letadla je zpracovaný tak, že by i v Marvelovce působil jako pěst na oko a následný boj o přežití je po všech směrech nevěrohodný a ne úplně dobře a hlavně zábavně zpracovaný.  Navíc standardně mizerné ruské herectví a tuna patosu. Bohužel špatné. ()

Rathalos

Hmm,to oznacenie ako dobrodruzny ci thriller,no neviem neviem,nezda sa mi to,skor z casti katastroficka,neskor survival drama o zrazke civilneho lietadla s vojenskym,kde bojuje o zivot hlavna hrdinka,ktora je mimochodom kocka,jej uhlavnym nepriatelom je samotna priroda,ktora sa s nikym nese*ie,letecka havaria je zvladnuta vyborne,potesila aj pritomnost tigra,mne osobne sa to pacilo,davam styri hviezdy,a aby som nezabudol,pocas titulkov sa clovek dozveda,ze je to natocene podla skutocnej udalosti...:⁠-⁠) ()

Mamlas

Začalo to nadějně katastroficky. Hezký pád letadla, to se musí uznat. Těšil jsem se, co bude dál. A dál už nebylo nic. Zbytek filmu chodila nesmrtelná baba po lese a vzpomínala na svůj idylický život v CCCP či měla vidiny, nevím, furt to otravně prolínali. Tedy kromě prvních 10 minut prakticky líné až romantické drama. (12%) ()

DJ Kritik

Je to film o zaujímavej téme - Prežitie v prírode -, ale spracovanie je na rok 2022 asi o 50 rokov pozadu. Podobný film Zázraky se dějí (1974) , bol zaujímavejší a lepšie podaný. A to sa písal rok 1974. Príbeh samotný je smutný a tragický, ale to spracovanie mi nevyhovovalo. ()

JASON_X

Proč "pouze" tři hvězdy tak zajímavému a vizuálně nadprůměrně působivému filmu? Předně proto, že ve skutečnosti vše proběhlo podstatně jinak (realitě odpovídá pouze příčina pádu letadla), proto, že tvůrci z Larisy udělali ženského MacGyvera a z katastrofického survivalu patetické melodrama. Ale zároveň musím ocenit perfektní trikovou scénu pádu letadla, bezvadné retro obrazy ze života v CCCP, nebo syrové záběry z tajgy (Naděžda K. si při natáčení asi opravdu "užila"). ()

• Scenár filmu bol napísaný spoločne so skutočnou Larisou na základe jej príbehov. (Arsenal83)
  • Natáčalo sa v lete 2020 v Permskom kraji. (Arsenal83)
  • Na premiére filmu sa objavila aj Larisa Savitskaya, ktorej príbeh tvoril základ scenára. (Arsenal83)