Slimáci

Slizká smrt se plazí k nic netušícím obětem. V nenápadném americkém maloměstě se začínají množit případy záhadných úmrtí. Policie i lékaři jsou bezradní a jediný, kdo tuší hrozivou pravdu, je hygienik Mike Brady. Jenže jeho teorie o masožravých slimácích je úřady ignorována. Až do doby, kdy se ukáže, že mladík má pravdu a že za desítky brutálně zavražděných obyvatel města opravdu mohou zdánlivě neškodní černí slimáci. Ulice i domy jsou takřka přeplněné slizkými posly smrti a zdá se, že na záchranu nevinných je již příliš pozdě. (Řitka video)

666teen

Trvalá, mrkváče, odporné svetříky, zavezená toxická skládka a masožraví slimáci, kteří na podaný prst reagují jak pittbull na krvavou kotletu. Slizká podívaná. ()

Allien.9

Jeden z prvních hororů, které jsem viděla. Ve své době solidní béčko, které dokázalo nejen horrorově znepříjemnit večer, ale zároveň i pobavit. Dnes už bohužel pouze pro fanoušky a znalce žánru.;-) ()

Vančura

O existenci tohoto filmu jsem se dozvěděl z komentářů pod filmem Červi, a ten název a námět mi přišly tak strašně vtipné, že jsem zatoužil to vidět. Během sledování Slimáků jsem bohužel zjistil, že ten název je na tom asi to jediné vtipné, protože ten film je jinak neobyčejně dementní (to byli zmínění Červi taky, ale ti byli aspoň zábavní), a především strašně nudný - v podstatě celou dobu se tam nic moc neděje, a i to finále v kanálech je takové nemastné neslané. Děsivou tečku pak představuje strašlivě špatný soundtrack, tragické herecké výkony, směšně stupidní dialogy a primitivní speciální efekty, které musely být k smíchu už tehdy. Nemluvě o tom, že na tom filmu není strašidelné absolutně nic - jaký chorý mozek mohl vymyslet udělat horor o něčem, co je tak neškodné - dobře, možná jsou slimáci nechutní, ale i kdyby byli kvůli zmutování masožraví, tak jsou pořád tak extrémně pomalí, že normální člověk by jim v pohodě ̶u̶t̶e̶k̶l̶ odešel, nebo je zašlapal nebo tak něco - příšerně mě na tom filmu iritovalo, jak uráží jakoukoli elementární diváckou inteligenci, když se například snaží vyvolat dojem, že by ty zabijácký slimáci ohlodali člověka na kost rychleji jak piraně, nebo když je ukazuje vyvolávat zvuky podobné řekněme chřestýšům - slimáky, zřejmě nejtišší zvířata vůbec! Občas je to jakž takž (ne)chtěně k smíchu, ale jinak ta sračka vážně za vidění nestojí. ()

AllShallFall

Jeden z prvních hororů co jsem viděl. Dobrá sranda. Lidožraví slimáci požírají celé okolí :-D Člověk vždycky vymyslí nějakou hovadinu, kde z přírody zmutovaná zvířata zabíjejí nebohé lidstvo. Ale když se na to podívám z té druhé stránky, byl to jak říkám, jede z prvních hororů. A tenkrát to pro mě děsivé bylo. I když se dnes nad tím zasměji:-D ()

AGAMENON

Hladový, zubatý slimáci si na nás chtějí smlsnout, dokážeme je zastavit? Já prostě miluju osmdesátky, to je moje dětství a nejmilejší období. Tvůrci se pěkně rozšoupli, což jim dovoloval solidní rozpočet, takže nešetřili krví, mrtvolami, dokonce si zaplatili Královský symfonický orchestr. Tenhle film nemá chybu, navíc ten kouzelný dvouhlasný dabing, kterému kraluje Pavel Nový na všech borcách. ()

Yoshitsune

No já sem si říkal, že jméno režiséra mi něco říká a taky že jo, to jen samej co natočil horor Průrva.....heh tak počkat, Průrva....Průrva....oh bože, už sem si vzpomněl, to je ten děsný film, kde logika dostával už od začátku na prdel. No a přesto sem do těch slimáků šel, protože tenhle film natočil ještě před Průrvou, tak by to snad mohlo být lepší. A neni to zase tak špatný jako Průrva, kterou až často zmiňuji, ale taky to neni žádný hit. Příběh sám o sobě neni špatný, ale co je největší problém, je hlavní postava, která během filmu, udělá hned několik závažných blbostí. Byť ze začátku je relativně fajn, tak pak to rozjede, kdy pobíhá po městě a snaží se určité autority, přesvědčit že v kanále žijí masožravý slimáci. Logicky mu to nikdo nevěří, ale přitom by mohl doložit důkazy, které by je přesvědčily a dokonce i některé vedlejší postavy, by mohli dosvědčit jeho tvrzení. A pak je tu jeho vztah se šerifem, který sice je klasickou nedůvěřivou postavou, ale zhruba v polovině, je šerif ochotný uvěřit teorii o masožravých slimácích, ale hlavní hrdina ho odpálkuje s tím, že šerif je idiot, ale ta pravá jobovka přichází ke konci, kde šerif pomůže s finálním zúčtováním a hlavní hrdina ho za to seřve. Ony sou tady i další věci, jako to že hlavní hrdina řekne své manželce, ať zůstane doma a že on musí někam jet, přitom jejich barák je plný slimáků, nicméně bylo docela fajn zjištění, že ho manželka neposlechla a z baráku zdrhla. Ale nechme hlavního hrdinu už být, je na čase film chválit a to hlavně, že ostatní postavy relativně dobře fungují, slimáci sou docela děsivý, hlavně ke konci, efekty a masky, sou špičkový a to velký je v restauraci, kde teda maskéři odvedli výbornou práci. Hudba se mi taky líbila, byla hezky dunivá. A překvapivě je to hodně dobré, kdyby se hlavnímu hrdinovi napsala, trochu inteligentnější postava, tak bych hodnotil i výš, ale jelikož je hlavní hrdina spíše ohrožením pro celé město, tak pouze za tři. ()

Hunter2222

Vynikajúci oddychový hororík americko-španielskej produkcie. Miestami trochu vtipné (ale nie trápne) super vraždy s dobrými gore efektami. Myslel som si, že vraždiaci slimáci musí byť dobrá hlúposť, ale pri tomto som sa skoro vôbec nenudil. škoda toho konca, ktorý je klasický americký s krásnym happyendom a jednoduchým riešením. ()

WANDRWALL

Slimáci, žijí-li pohromadě, a nemají-li jídlo, tak požírají jeden druhého, až zůstává jen hromada skořápek a jeden, vítězný slimák. Ten žije nejdéle, ale nakonec taky po něm zbude jen ulita. Už to je horor jako řemen, ale scenárista a režisér chtěl od slimáků víc. Místo, aby si pochutnávali na nich lidé, tak si na lidech pochutnávají slimáci a divák aby se na to díval? Jelikož hlavní díl práce na filmu odvedli Španělé, tak v tom nevidím nic jiného, než vměšování se do Francouzů, kteří baští slimáky nejvíce ze všech národů na Zemi. ()

Chrustyn

Slušné španělské maso s trochu vlažnějším rozjezdem, které se však v pozdějších fázích dobře rozjede a nabídne pár lahůdkových scén (sekání ruky, oči, slimáci zažírající se do kůže). ()

Arsenal83

Hudobne mi to na začiatku pripomínalo klasiku Súboj titanov, ale pozor v tom Súboji titanov je ten Kraken (a možno aj Perseus) strašidelnejší ako títo slimáci. Svojou slizkosťou mi ale silne pripomínali istého našťastie už bývalého pána prezidenta. ()

SOLOM.

Další klasika, kterou na nás vyvalil Filmag. Co na tom, že slimáci vypadají docela směšně, když zbytek filmu patří do těžkého nadprůměru. Tvůrci dokázali navodit velice příjemnou atmosféru za pomoci kvalitního hudebního doprovodu a spoustou krvavých scén. U zvířecích filmů se většinou moc vraždících scén nedočkáme, ale tady se na nás valila jedna lepší než druhá. Postelová scéna patří mezí nejlepší stejně jako ta z restaurace. Kdo má rád křečky, tak by se na tohle neměl raději dívat a vegetariáni či milovnící hlávkového salátu už vůbec ne. ()

eraserhead666

Začala zahradkářská sezóna, tak proč si při té příležitosti nedat starou osmdesátkovou klasiku o malých slizkých žravých potvorách, které však mají mnohem větší apetit a nespokojí se jen tak s nějakou zeleninou, ale jdou rovnou po mase. Před mnoha lety to byla klasika, dnes už je to lehce sentimentální záležitost, ale pořád funkční. ()

Karamanlis

Slimáci sú šialenou krvavou kombináciou dementnosti, nechutnosti, brutality a zábavnosti. Nič pre náročného diváka, no pre milovníkov poctivého hororového béčka sú Slugs určite správnou voľbou. ()

ARI50

Tak tohle bylo něco, do tetka mám ještě husinu po celém těl fuj až nechutné to bylo ale zároven výborné, místy sem měl takové hnusné pocity jak to bylo nechutné když je požírali bomba. ()