Slimáci

Slizká smrt se plazí k nic netušícím obětem. V nenápadném americkém maloměstě se začínají množit případy záhadných úmrtí. Policie i lékaři jsou bezradní a jediný, kdo tuší hrozivou pravdu, je hygienik Mike Brady. Jenže jeho teorie o masožravých slimácích je úřady ignorována. Až do doby, kdy se ukáže, že mladík má pravdu a že za desítky brutálně zavražděných obyvatel města opravdu mohou zdánlivě neškodní černí slimáci. Ulice i domy jsou takřka přeplněné slizkými posly smrti a zdá se, že na záchranu nevinných je již příliš pozdě. (Řitka video)

JASON_X

Kdysi dávno v šerém dávnověku jsem Slimáky četl, v brožovaném komerčním vydání. Z celý knížky si nejlíp pamatuju asi jen líbivou obálku, a proto jsem si chtěl oživit paměť. Ale to jsem si naběhl. Vizuálně (auta, účesy, oděvy) film sice odpovídá pozdným osmdesátkám, ale svým scénářem, vypravěčskými postupy, hudbou a celkově archaickým stylem patří spíš někam do raných sedmdesátek. Stručně řečeno je zastaralý, pitomý a debilně natočený. A ozvláštněný děsivými, tedy děsivě hrajícími pseudoherci. Topornými, teatrálně deklamujícími, přehrávajícími. Jak říkám, být Slimákům aspoň o patnáct járů víc, řeknu si "No jo, pravěk, tenkrát se holt takhle blbě točilo...". Ale ještě v osmaosmdesátým?! Nepochopitelné. Nechtěně nejvtipnější okamžik: Sekání si ruky v rukavici ve skleníku. Snad jakákoliv partička zhulených filmařských amatérů by něco takovýho dokázala natočit líp. ()

st.ranger

Nesmyslnná old-shool horror obsahující veškerá klišé, které má strávný B animal horror mít. Matně si vzpomínám jakou mají slimáci sílu, když jednomu z hygieniků vyškubli lopatu z ruky, že ve vodě sežerou člověka jako piraně nebo že z hlávkového salátu pozřené lidskou obětí nakladou do hlavy vajíčka, která po několika minutách trávení zeleniny s překvapením exploduje v restauraci. ()

moviesfan

Poprvý jsem Slimáky viděl asi tak do mých osmi let. Pamatuju si jak jsem se bál:) Je to skvělá záležitost tyhlety potvory. Hodnocení: 75% ()

corpsy

Táto snímka predstavuje presne to akurátne z béčkovej hororovej produkcie 80. rokov. Nejaké to skvelé gore, nejaká tá nahota a príbeh napísaný presne podľa šablóny žánru o živočíchoch ohrozujúcich ľudí, s tradične klasickým posledným záberom. ()

hous.enka

Miluju béčkový horory. Nesnáším slimáky. Ale Slimáci pro mě po komentáři uživatele tron jsem tohle zkrátka musela vidět. Herci jsou lehce prkenní (hrají a la Dallas), mají skvělé oblečení (super tričko a kalhotky slečny na lodi) a hlavně mají skvělé hlášky. Spojení nechutných slimáků a skvostných perel, co hrdinové vypouštějí z úst, zaručí tomuhle filmu nesmrtelnost. A ti slimáci... och, už nikdy nechci žádného vidět. Hlavně v salátu ne. No a na závěr musím přidat alespoň jednu z hlášek,, která hovoří snad za vše: "Něco ti řeknu. Až se vrátím domů, co kdybychom se svlíkli do naha a užili si?" ()

Korbitch

Jedno z nejnadsazenějších hororových témat, zpracováno více či méně realistickým způsobem. Herecké výkony sice lehce na bodu mrazu, ale jinak jsem se bavil slušně. Žádné trapné přehrávání, na konci žádní obří, prvotní slimejši, kterýma to jako všechno začalo. Jen hromada pěkně hladových, zubatých slizáčkú, realisticky podané, brutální situace a ochotničtí neherci. Béčko jak má být :-) ()

gogos

Asi prvni horor, ktery jsem mel tu cest videt... Nasi rodicove dali venku nakou oslavu a kamarad to prinesl na VHS. Bylo nam tak 5 let. Do dneska si pamatuju tu scenu, jak si ten manik useknul ruku sekerkou (mel v rukavici slimaky). Docela dlouho sem se tohop filmu bal. Od te doby jsem ho videl este tak jednou... Chtelo by to este nak tedka shlednout, abych si urovnal myslenky :D ()

Gorehound

Slimáci sú zábavné béčko so skvelými krvavými efektami, ktorých ale mohlo byť kľudne viac. Malé americké mestečko na Halloween je veľmi fotogenické, hudba taktiež vôbec nie je zlá a technické spracovanie slušné. Samozrejme " kazetovosť ", ktorá sa s týmto filmom spája, mu dodáva punc príjemnej video nostalgie. ()

topi

Tenhle kousek byl v porevoluční době stěžejním dílem v hororovém žánru na VHS. Nezapomenu, když jsem ho viděl poprvé, už jako milovník hororových filmů v brzkém mládí byli u mě Slimáci jedničkou! Film hlavně stojí na gore scénách, to je parádní maso!! Geniální je také orchestrální hudba, kterou nahrál Royal Philharmonic Orchestra v Londýně. Slimáci jsou natočeni podle neměně vynikající předlohy Shauna Hutsona, film si však z knížky vytáhl pouze jen ty Slimáky, jinak je kniha ještě mnohem mnohem brutálnější a i erotičtější. Takže pro mě jsou " Slimáčci " srdcovka jak knižní, tak i filmová. Škoda, že tenkrát nevzniklo pokračování, ke kterému konec filmu jasně navnadil. ()

Remedy

Sympatická volovina, popř. slimákovina, která skvěle funguje jako čistý odraz té nejbéčkovější osmdesátkové éry. Dokonalé naplnění všech očekávaných žánrových klišé je až roztomilé a pod 3* jít jednoduše nemůžu, páč je to pořád dost zábavné (i když přihlouple). ()

BoredSeal

Kombinace naprosto šíleného nápadu s úžasně nechutnou brutalitou. Pro milovníky 80. let povinnost. Mimochodem, doporučuju knihu, ta je o pár tříd výš. ()

balba

V malém americkém městě se začnou objevovat nestvůrně zmasakrované zbytky mrtvol.Mladý hygienik čirou náhodou zjistí , že se v kanalizaci přemnožily tisíce agresivních slimáků.Jsou nesmírně krvežíznivý a napadají lidi.Další z řady "fujtajblových" snímečků.Nejlepší scéna je v restauraci,kde muži se rozletí hlava nebo samozřejmě milenecký pár hned z úvodu filmu. ()

Martin741

Ze som uz videl kvantum hororov. A aj fauna, ktora vrazdila, bola zaujimava : slony, krokodily, psy, macky, levy, netopiere, osy, vcely, mravce, cervy /Tremors/ .... no a tu sa reziser Juan Piquer Simón rozhodol, ze vrazdit budu slimaky Ja snad dodam uz len ....... LOL. Odporucam vsak vsetkym faundom hororu dat do googlu temu "Lions of Njombe" - to bol masaker a marne cakam, ci niekto natoci aj tuto tematiku. K filmu : 11 % ()

Jino

Tak tohle si pamatuju moc dobře.... Skvělé béčko, docela mi to někdy přišlo i nechutné, a to já velice rád. ()

bourec

Ani když jsem ten film viděl poprvé,jsem ho nepovažoval za nějaký excelentní zážitek,ale jistý kouzlo se mu opravdu upřít nedá.Jsem pro průměrných 50%. ()

Flaxik

No tak si to představte, zmutujou nám slimáci, narostou jim tesáky (teeeda ale ty máš pořádný zubiska) a jsou taaak zlí. Neuvěřitelně mazané a rychlé potvory, likvidující nic netušící obyvatele velkoměsta a je třeba nějaký řádný vědátor, který pochopí jak na ně a zlikviduje ty zmutované bestie. Dodnes naprosto nechápu, koho napadlo v době boomu vraždících zviřátek (pirani, aligátoři, chřestýši, včely atd.) obsadit do role krutého zabijáka, terorizující lidstvo, právě tuhle, pomalu lezoucí, salát ohryzávající nudnou a neškodnou potvůrku, ale nápad to byl geniální. Samozřejmě, že provedení je béčko jako prase, herci zapomněli hrát, děj drží pohromadě spíš náhodou, ale ten nápad...chápejte, slimáci....vraždící...není to skvělé? Je to skvělé! A pokud se podíváte na vraždící slimáky ještě dnes, obdržíte jednu explodující hlavu zdarma! Neváhejte a zapínejte! Nejsilnější scéna: záběr na slimáka, který rafne jako nasraný jezevčík. Kdo neuviděl, nepochopí ()

Azrael515

hardcore B z trafiky za 20 czk :D Ako bolo to mierne nudne ale momentky iste pobavili. Hlavne by som vyzdvihol soundtrack, ktory podtrhava naladovo kazdu scenu xD. Inak pre vyznavacov zanru *** ;) ()

majo25

Takáto chobotina mohla vskriesiť v hlave iba niekomu, kto fičí na lysohlávkach alebo iných podobných hubičkách. Už námet o ľudožravých slimákoch vzbudzuje skôr úsmev na tvári než trilerovsko-hororovské chúťky. A ono sa to berie tak vážne, aj keď niektoré momenty sú trápne komediálne (napr. návšteva u starostu). Viacmenej všetko ostatné síce napĺňa obsah podobných béčkových animálnych trilerov, ale keď sú na scéne samotné slimáky, všetko ostatné ide do hája. Bežne pomalé (zmutované) slimáky mimo kamier predvádzajú rýchle reakcie, až má divák pocit, že tie slimáky majú ruky a nohy. O plaveckých schopnostiach nehovoriac. Neverím, že niekto pri sledovaní mohol pociťovať napätie. Tu je miesto len na úsmev alebo úškrn. ()