Slimáci

Slizká smrt se plazí k nic netušícím obětem. V nenápadném americkém maloměstě se začínají množit případy záhadných úmrtí. Policie i lékaři jsou bezradní a jediný, kdo tuší hrozivou pravdu, je hygienik Mike Brady. Jenže jeho teorie o masožravých slimácích je úřady ignorována. Až do doby, kdy se ukáže, že mladík má pravdu a že za desítky brutálně zavražděných obyvatel města opravdu mohou zdánlivě neškodní černí slimáci. Ulice i domy jsou takřka přeplněné slizkými posly smrti a zdá se, že na záchranu nevinných je již příliš pozdě. (Řitka video)

kosta73

V osmdesátých letech, ve kterých většinou díky působení radiace zmutovalo kde co, došlo i na slimáky, ze kterých se za pomocí toxického odpadu stala armáda masožravých predátorů. Film má klasické schéma své doby, obsahuje prozřivší hrdiny, odpůrce jejich " bláznivé " teorie v osobě starosty a šerifa městečka atd...Třešničkou na dortu je vědec, zkoumající slimáky, který jako by vypadl z coveru alba Chemical Invasion od Tankard z roku 1987. ()

Mol

Mazec. Zabíjet už opravdů může cokoliv. Ale náhodou jsem se u toho filmu dost dobře bavil a bylo to celkem dobře udělaný. ()

Doudis19

Překvapivě milé béčko o agresivních a zmutovaných slimácích, kteří sice nejsou v zabíjení nijak rafinovaní (rozpouštějí k smrti), mají ale štěstí, že si pro své běsnění vybrali městečko se snad nejhloupějším obyvatelstvem v celé Americe. Alespoň to tak vypadá, vzhledem k sebevražednému chování většiny postav :-). ()

cocrHeLL

Naprostá bomba "zvířecího" gore...byť se to knižní předlohy drží jen okrajově, tak stěžejní scény jsou obsaženy a maj ty správný koule. Obzvlášť kousanec ozubeného slimouše do palce Mikea Bradyho a vyprsklý oko v restauraci. Moc pěkně krvavé, a to i přesto, že kniha nabízí bližší pohled do nitra těch, kteří se jen se slizem setkali na dotyk (tady vzniká největší rozdíl) a jejich následné plížící se utrpení, které se, doslova, plazí celým tělem a mezi prvními příznaky je nesnesitelná bolest v zátylku. Slimáci jsou důkazem, že ne vždy se vše musí držet předem napsaného, aby to fungovalo. ()

PetrPan2

"Starosto, máme kanalizaci plnou zmutovaných slimáků. Musíte okamžitě jednat!... Jo a nejsem blázen" Krásná vzpomínka na osmdesátá léta, kdy horory byly půvabně pitomé... můj Bože lidožraví slimáci, taková blbost..., ale má to své kouzlo. Když sem byl malý vyprávěl mi kamarád , že na něj ten film zapůsobil proto, že v něm poprvé uviděl nahou ženu (sice jen od pasu nahoru, ale v deseti letech, za tuhého komunismu je to i tak El dorado)... Já měl v tu chvíli nad ním převahu... neboť sem pár měsíců před tím víděl prsa princezny Arabely ve snímku Smrt stopařek... A to je v kostce tak asi všechno o co snímek Slimáci Juana Piquera Simóna obohatil můž život... ()

mrx.friend

Přemejšlim, jestli ten "černý humor" a debilita k filmu patří a je záměrná, aby tím podtrhly klasickou béčkovou šablonu hororů osmdesátých let, nebo vznikly nedopatřením a zapůsobily na mě omylem (např. scény, kdy slimáci útočí, při kterých jsem se zkrátka musel pousmívat; jako třeba, když sledujeme, kam až je schopnej zajít chlápek, kterej slíbí ženě, že jí z kytek sundá humus v podobě slimáčích vajíček - manželka si doma luxuje s cigárkem za doprovodu šílených šlágrů, zatímco starej si ve skleníku hraje na Rockyho a buší do všeho ve snaze, že plže v rukavici, kam už se mu stačili schovat, usmrtí, až se nakonec odváží sáhnout po sekeře a--), nicméně solidní průměr, kterej utekl celkem příjemně, to je... ;-) ()

Pedross800

Tak u téhle staré legendy jsem se teď dobře pobavil a zasmál. Je prdel po desetiletích zkonfrontovat dětské pocity s těmi dospělými. Takže zmutuju dospělý odpad s dětskejma pěti hvězdama a pryč od toho :-) LETNÍ KINO 2017 ()

Jello Biafra

Veľmi dlho som sa chystal pozrieť si tento brak. Možno že to je aj viacej ako 8 rokov odkedy som tento film zaregistroval. No pozrel som si ho až teraz cez youtube, kde som našiel VHS rip. Slugs sú štandartný béčkový trash o invázii zmutovaných plzákov. Jediná skutočne "šťavnatá" scéna je ako tu jednej obeti explodujú oči, ale inak je tu gore efektov len veľmi málo a vôbec filmu chýba potrebná hororová atmosféra. Osobitnou kapitolou sú ochotnícke výkony (ne)hercov. Jednoznačná strata času. ()

sedm.1

A rovnou tvrdim,že nebýt dvou povedených gore efektů,dám rovnou bez rozmýšlení odpad!Kultovní zvířecí horor?Ani náhodou.Šílené béčko,kde je špatné úplně všechno.Děj,herci,režisér,scénář,prostě totální nuda,bez krve,bez atmosféry,jedna velká příšernost.Ovšem jednu věc jsem si z této ubohosti odnesl a jde o větu jedné z postav,kterou bych zde rád odcitoval,neboť naprosto vystihuje mé rozpoložení z tohoto braku."Cože?Zmutovaní slimáci?A co přijde příště?Dementní cvrček?Nebo snad šílený komár?".Již nikdy více! ()

Arkanoid

„So you weren‘t kidding when you said we were going fishing, huh?“ Z toho vyplýva: nikdy neberte ženu rybárčiť! Nepochopila by to. Každopádne, ide o lepšiu scénu z jazera než zo ságy Friday Night. Názov filmu Slugs napsaný slimačou stopou vyzerá dobre, rovnako ako veľa slimákov pokope pri úvodných titulkoch. Dedo, ktorého skoro zrazili mladí fagani, má dom podobný ako ten slávny v The Texas Chan Saw Massacre. Pred nebezpečenstvom za pomoci napínavej hudby sa ho snaží varovať jeho kňučiaca fenka. Samozrejme, nepočúva a my tak máme možnosť byť svedkami ďalšej hororovej scény. Bohužiaľ, ani túto nevidíme naplno, tak sa bližšie ako na jednu scénu zoznámime s manželským párom, ktorý sa dá považovať za prominentov. Práve manžel tohto páru, Brady, ide so šerifom na druhý deň vyhodiť opilca, ktorého sme videli minulú noc zabiť slimákmi. Gore mŕtvola poteší, aj hnus prostredia jeho domu. Idylická znelka pokojného mestečka bez kriminality ako z reklamy v 00:09:22 sa ozaj nehodí. Poteší však hláškovací dialóg medzi Bradym a šerifom, ktorý osvieži scény a nebol by som proti, keby sa to rozbehlo do buddy movie aj bez hororu. Spoznávame aj Ďalších obyvateľov mestečka. Hlavne triedu študentov, pretože aký horor sa dokáže zaobísť bez mladých? Vieme súcitiť aj dedom, čo sa sťažuje na manželku, ktorá sa mu v priebehu rokov čoraz viac podobá na svokru, ktorú neznášal. Ten so slimákom bojuje veru statočne a prakticky, keďže je už za tie roky skúseným záhradníkom. Nedá sa dopustiť ani na krásne použitie čierneho humoru, kedy on volá na svoju ženu o pomoc, ktorá ale bohužiaľ nepočuje, keďže si práve pri čistení púšťa na max svoj top playlist. Nuž, predstaviť mestečko sa dá všelijako. Zaujímavé by bolo aj pridať postavám trochu viac priestoru na ich životný príbeh a hlavné problémy, čo museli riešiť a na záver by bola ich smrť slimákom, keďže dialógom sa nedá veľa vytknúť, naopak, sú jednou z dominánt filmu. Tomuto nápadu by prospel možno seriál s krátkymi epizódami, každou na jednu postavu. Pred koncom prvej hodiny je film už aj splatter a baví stále. Výčitka sa dá smerovať akurát ku občas slabším efektom ohľadom slimákov, nekomplexným postavám, na ktorým divákovi až tak nezáleží, ale zabavia a množstvu hlášok, ktorých mohlo byť viac. „They‘re dead.“ „Oh, come on now.“ –„The salad did taste a little salty.“ „I’m sure that I’m sure, Sheriff.“ Jazykové okienko: fat chance; wino; getting the upper hand; have a cow. ()

Eraserhead

Roztomilý filmek. Slimáky ani krví se nešetřilo. A jak už napsala májofka, tenhle film si skutečně užije každý, kdo se vyžívá v demetních B-hororech. Tohle je určitě jeden z nejukázkovějších zástupců žánru. ()

Castorr

Ani nevim kolik * mám dát. Viděl jsem to jako malý a přišlo mě to strašidelný. Teď když se na to podívám tak mě to příjde jako docela povedená komedie :-). Ale uznat se musí, že je to béčko jak vyšité a v tu dobu skvělý zábavný film. Takže je to takový průměr ()

Holina

Viděno před mnoha lety, kdy měl film skutečně váhu a vesele se šířil na pirátských VHS. Jasně, je to špatný, ale z nostalgie nemohu dát méně ()

wosho

Viděno před mnoha lety, v dětství. Pamatuji si hnus, brutalitu a napětí. Ale jak jsem napsal, viděl jsem to asi tak ve 12. lety, tak nevím, co bych na to říkal dnes.///// A taky jsem to nedávno viděl znovu a velice mě to zklamalo. Hrozná režie, béčkovitý scénář v tom nejhorším možným smyslu. A výkony herců?? Hrůza. Jediným podařeným co tady je, jsou gore efekty. ()

Paldiny

Náhodou mňa tie dialógy neskutočne bavili, hrdina hygienik Mike Brady bol frajer ako remeň a cedil parádne hlášky, takému šerifovi a zopár vedľajšákom sa tiež zadarilo. Samozrejme pri tínedžeroch to už bolo horšie, ešteže nemali toľko priestoru. Slizké živočíchy na výbornú, chutili zvonku, zvnútra, najlepšie so šalátom, škoda že ich pár neprežilo pre sľubovanú halloweensku noc a čo ten spin-off s kozím vrahom? Tomu by som sa tiež nebál vnuknúť život. Ale späť k Slimákom, nechutnosťami sa nešetrilo, úsmevnými scénkami duplom. Napr. také miliónové kontrakty sa tu uzatvárajú bez testov, jednoducho sa otočí vodovodným kohútikom a vidíte, voda je nezávadná, podpíšte to. Nehovoriac o tom, že sa vyhodí štvrť mesta do povetria bez upozornenia, povolenia. Tie osemdesiatky sú skrátka šialené a jedinečné zároveň, díky Strejdo, toto bodovalo! ()

DAVID.LOPAN

Myslím, že tento horůrek o slimácích viděl v dětství snad každý. Typické béčko konce osumdesátých let. Slimáci vypadají opravdu gumově, ale zábava je to slušná. Prostě "B" jak má být. Co se týče knihy, tak ta je o chlup lepší, ale zpracování to není špatné. Slušná je i scéna, kdy tuna slimáků vyleze ze záchodu a podají si muže který právě koná "velkou potřebu". Po tomto filmu jsem se asi půl roku raději koukal do mísy...Co kdyby...65% ()

waits

Jakožto majitel zahrady jsem tenhle film sledoval hlavně ze studijních důvodů, abych zjistil, jak se na ty potvory musí. Bohužel navrhované filmové řešení by asi vzbudilo u sousedů jistou nelibost, tak je zřejmě i nadále budu prostě sbírat do plechovky..Film je samozřejmě cílen na příznivce béček, jedině ten tuhle legrácku ocení, i když nic nového, co by neznal, nespatří: pár lidských obětí, několik polosvlečených, nijak zvlášt přitažlivých dívek a záběry na slintající slimáky. Ale když na jimém programu nic po půlnoci nedávají, tak se to dodívat dá. ()