Pignon je vyhořelý učitel trpící depresemi, žije se svou matkou, momentálně je bez práce a věčně páchá sebevraždy, naštěstí bez úspěchu. Lucas je novinář, který žije vzrušující, ale nebezpečný život. Právě se snaží dostat zkorumpovaného politika a jde mu o krk. Oba muži jsou velmi rozdílní, jedno však mají společné: oba chodili s Christine, a dokonce ve stejnou dobu. Christine uteče dospívající syn Tristan, a když se její manžel Paul nemá k tomu, aby jej hledal, vyhledá oba své bývalé přítele a řekne jim, že chlapec je jejich. Muži neváhají a vydají se každý sám svého syna hledat. Nakonec se jejich cesty střetnou a oni zjistí, že matka vlastně neví, který za tří mužů je otec. I tak ale hledají Tristana dál. Cestu jim znepříjemní gangsteři, kteří se snaží umlčet Lucase, protože se chystá odhalit špínu na jistého politika. Tak se z cesty stane nebezpečné dobrodružství. (TV Prima)

Pythonator

Dva velikáni francouzské komedie ve velkém filmu Francise Vebera. Obzvláště Pierre Richard zde exceluje, což je v podstatě u něho běžný standard. Z komedií s duem Richard-Depardieu mi Otec a otec příjde jako jednoznačně nejslabší. Oproti takovému Kopytu je tu humoru opravdu jen poskromnu a často to spadá do linie nudné kriminálky. ()

soukyd33

Příběh je nezajímavý na komedii. Vlastně ani nevím, zda je to vůbec komedie. Chování mladých je zde velmi nevhodné k povaze filmu. Poznámka: Nezasmál jsem se ani jednou. 🙄 Poznámka: Ti mladí haranti jsou na pěst. Závěr změnil moje hodnocení nahoru. Možná to ještě někdy změním. Hvězdiček 2 ()

Ludva

[2021-02-01][2009-04-03] * Klasika s Richardem a Depardieu. Trochu slabší a více sociálně laděné než skvělí Uprchlíci, ale i tak báječná zábava. Hlášky a gagy v množství a kvalitě více než dostatečné. ()

Profík

Depardieu s Richardem jsou dvojka k pohledání a kontrastem, který se jen tak nevidí.A vždycky je to zábavné. Tady to má jen pár hluchých místa trochu mi vadil syn obou otců, ale přesto velmi vtipné. 85%. ()

eba

Film mého dětství, Tristan mi připadal jako hrdina a ti dva jeho "otci" jako neskuteční trapáci. Karta se trochu obrátila, Tristan je neskutečný puberťák a ti dva jsou prostě dojemní taťkové. V každém případě film, který pohladí a dvojice Richard - Depardieu nikdy nezklame. ()

StarFsh

Ďalšia Francúzska filmová klasika, ktorá sa dočkala trápneho amerického remake-u. Vraví sa, že v jednoduchosti je sila a tento film to jednoznačne dokazuje. Naozaj nadčasové... ()

RadekV

Klasika letních kin devadesátek minulého století. K dobře natočené a hlavně dobře obsazené komedii náš filmový průmysl přidal kvalitní dabing. ()