Nevrlá samotářka si poklidně žije jenom se svým psem. Když ale za bouře sousedům někdo unese dcerku, pustí se do boje proti přírodním živlům i vlastní temné minulosti. (Netflix)

oveckaoa

Netflixovská verze Revenanta aneb to co zde ta babka přežije by nepřežil ani Leo do žánru bych místo mysteriózního dopsal fantasy nebo sci-fi  . Chlápek unese svojí bývalé  děcko a ta ho s jakousi babkou hledá. Zhruba hodina je v pohodě , když pominete takové stupidity jako stopy na mokrém povrchu nebo to, že dvě postavy spadnou z visutého mostu a jedné se nestane vůbec nic zatímco druhá si jen vymkne rameno a pak to jde do háje. Mimochodem  tahle babka má později zaseklou sekyrku v rameni , ale je s tím úplně v klidu dokonce se s tím i vyspí aniž by jí to vadilo to, že chlapa s výcvikem z cia domlátí ženská bez výcviku radši ani nevzpomínám. Abych jen nekritizoval Netflix tam nenarval žádné homosexuály , lesby, transsexuály, transgerdery,  postižené, chlapy s nalakovanými nehtama  atd. což je u něj zázrak. 40 procent ()

Elerrina

Takže o nejlepší akční hrdince poslední dekády je rozhodnuto: je to nevrlá lesní babizna, které nedělá problém podříznout trénovaného zeleného bareta prázdnou plechovkou a takové drobnosti jako vykloubenou ruku nebo cepín zabodnutý v rameni lehce rozchodí běhen pár minut. Trochu natahovaná a předvídatelná, ale poměrně zábavná akční jednohubka, která se v druhé polovině zvrhne v přepálené rodinné drama. Silné tři kopance do koulí. ()

tron

Toto produkoval J.J. Abrams??? Neverím. Akční dôchodcovia sú v móde (Equalizer, 96 hodín) a mrzí ma, že sa rovnakej popularite netešia aj akčné dôchodkyne (trocha vody namútila Jamie Lee Curtis v posledných Halloweenoch). Šesťdesiatnička Allison Janney bola prekvapivá (Západné krídlo!), ale zaujímavá voľba. Zo scény zo zrubu vidno, že ak by s ňou niekto poriadne zamakal v telocvični (a najmä ak by režisérka nebola taká babráčka, v minulosti natočila „pecku“ Underworld: Krvavé vojny), mohla to byť strhujúca akčná jazda. Daná pasáž je ale jednou z mála akčných sekvencií z tohto temer dvojhodinového filmu. Keď som videl, že už v prvej polovici sa postavy ledva-ledva držia na nohách, bolo mi jasné, že z tohto žiadne akčné orgie veru nebudú. Ono to žiaľ ale nie je ani kvalitný drsný survival. Len sa potácajú bahnom v ponurých lesoch, ktoré nevyzerajú zle, ale mohlo to byť lepšie. Scenár je mizerný, akcie minimum a ústredný záporák úbohý. Ku koncu už som len zbedačene odpočítaval posledné minúty do konca, krútil hlavou nad telenovelovými zvratmi a nechápal („bicyklokočík“ wtf). Koniec na trajekte sa mi páčil, tento pokus o ženského Ramba každopádne napriek snahe nedopadol dobre. Pes mal dostať väčší priestor. ()

Arsenal83

Dnešné dôchodkyne sú veľmi čiperné. Hlavne tie na Netflixe. Ohybné, pružné, zmlátia aj dvoch troch chlapov naraz, poviem babičke nech to začne pozerať, možno jej tá reuma prejde. Odhliadnuc od toho prvá polovica bola inak celkom slušná, v druhej mi to prišlo už dosť naťahované, hoci zábery prepichnutej dlane a podobne splnili svoj účel. Ale na Netflix to nebolo až také zlé, všetci boli prekvapujúco hetero. ()

koty2201

V prípade filmu Lou budem asi naozaj veľmi stručný, pretože tu nie je nič, čo by som mohol vyzdvihnúť a ani sa nebudem veľmi vyhýbať spoilerom, pretože to celé dopadlo naozaj podpriemerne. Ďalší podpriemerný televízny triler od Netflixu, ktorý je z polovice naozaj nuda. Má to neoriginálne a klišoidne napísaný scenár, ktorý sa ani nesnaží byť niečím viac ako v skutočnosti je. Všetky postavy pôsobia sterilne a fádne, rovnako ako celý dej. Bývalá agentka CIA sa musela za mlada zblížiť s nejakým teroristom v rámci misie a splodila s ním dieťa. Avšak nebola pripravená byť matkou a tak ho dala na adopciu. Jej syn túto krivdu nezniesol. Stal sa vojakom, našiel si ženu a mal s ňou dcéru. Ale bol psychicky labilný, dopustil sa vojnových zločinov a ženu týral. Tak sa hlavná hrdinka Lou rozhodla vziať rodinu do bezpečia, ale bez toho, aby im prezradila, že je to svokra tej ženy a babka toho malého dievčatka. Syn sa vyhlásil za mŕtveho a keďže ani Lou to nezvládala, tak keď už nemala dôvod žiť a chrániť rodinu, chcela si vziať život. Ale jej syn sa rozhodol mstiť a dcéru uniesol. Ako to dopadlo? Syna zastrelili agenti CIA, Lou sa musela pred agentmi schovať a v utajení odišla na trajekte spolu s vnučkou a nevestou bez toho, aby o nej vedeli. Viac klišé to nemôže byť však? Tvorcovia sa pokúsili o nejakú rádoby survival pasáž v prírode, ale mnoho práce si s tým nedali. Potom sa pokúsili o 2 akčné scény, ktoré tiež vyšumeli kamsi do prázdna. Ako som už spomenul, tak film má sterilné postavy, prostredie, príbeh, akciu ... vlastne všetko. Takže tento film odporučiť nemôžem a je to len strata času. Nie je to úplný odpad, lebo určite sú aj horšie filmy (čo sa mi až nechce veriť), ale toto na viac ako 3 až 4/10 nemá. ()

• Kamna, na kterých se vařila polévka v první chatě nohsledů, nebyla v polovině 80. let komerčně dostupná. (Johnny.ARN)
  • Ronald Reagan je viděn v televizi v bance, jak promlouvá k národu o skandálu se zbraněmi za rukojmí, který se týká íránských zbraní a aféry Contra; to pak datuje časovou osu této funkce přinejmenším na 13. listopad 1986. (Johnny.ARN)
  • Lou (Allison Janney) a Hannah (Jurnee Smollett) přejdou řeku po částečně visutém laně s dřevěnými schůdky, když Lou a poté Hannah ztratí rovnováhu, spadnou a sklouznou po bahnitém náspu. Později jdou až na břeh vody a ani jeden z nich nemá na džínách, bundách, botách ani ve vlasech bláto, přestože Lou do něj dopadne obličejem dolů. (Johnny.ARN)