Epizody(6)

Šestidílný dokumentární seriál vznikal v česko-slovenské koprodukci od roku 2013. Investigátoři zaměřili svou pozornost na kontroverzní esoterické jevy, které současná věda nedokáže nebo nemá zájem vysvětlit, jako např. astrologie, proutkařství nebo jasnovidectví. Trojice hlavních protagonistů, kterými jsou skeptický religionista, hypnotizér a mentalista a prezidentka evropské rady skeptických organizací, divákům tyto jevy nejen přibližuje, ale také si na vlastní kůži ověřuje jejich obsah a věrohodnost... „Díky tomu, že se na seriálu podílejí ty největší esoterické a vědecké kapacity z obou táborů, můžeme říct, že se nám podařilo proniknout do hloubky témat a fenoménů, kterými se zabýváme,“ říká režisér Petr Pokorný. Tvůrci na projektu od začátku spolupracují s odborníky a vědci, které zná i širší veřejnost (např. astronom Jiří Grygar, předseda etické komise MZ Slovenska Jozef Glasa, prezident Červeného kříže Slovenské republiky Viliam Dobiáš nebo český patolog a spisovatel František Koukolík). Autorům série se podařilo získat i významné osobnosti spjaté se zkoumanými tématy. Diváci tak uvidí např. herce a improvizátora Jaroslava Duška, astrologa Antonína Baudyše nebo známého českého breathariána Petra Tichého. (Česká televize)

Recenze uživatele ic k tomuto seriálu (2)

Telepatie (2022) (E03)

"Pakliže má někdo dar jasnovidectví, tak většinou se o něm ví, protože zřejmě dokázal mnohokrát svému okolí, že takový fenomén existuje. A právě z tohoto důvodu Investigátoři nechtějí zůstat jen u příběhů, ale spěchají navštívit známého Českého mystika a léčitele Vlastíka Plamínka." Musí být složité pro vypravěče tohle číst tím seriózním vážným hlasem. A nemyslet při tom na štěněéééé, ně, ně ně, štěněééé :D ()

Astrologie (2022) (E04)

"ty tam máš úplnej přesmyk planet během tý čtvrt hodiny" ()