Significant Other

Harry (Jake Lacy) a Ruth (Maika Monroe) sú spolu už šesť rokov, keď sa vydajú na výlet do zapadákova niekde na severozápade Ameriky. Ruth bojuje so záchvatmi paniky a výlet v nej občasne spúšťa stavy úzkosti. Prechádzka hustým lesom ale naberie temný spád, keď si uvedomia, že tam nemusia byť sami. (Arsenal83)

kingik

Maika Monroe v lese. V lese na jehličí ji obtěžuje cosi mimozemského původu. A to cosi umí biologicky kopírovat lidské a zvířecí formy. A to cosi nemá s naší planetou dobré úmysly. Její výlet s přítelem (Jake Lacy) nabere smrtonosné obrátky. Maika Monroe se z pozice producentky spojila s tvůrčí dvojicí Dan Berk a Robert Olsen, co za nízký rozpočet dokáže natočit solidní film. Tentokrát se ale předvedli spíše v rozpačitém pojetí, kdy chtěli změřit síly s originálními sci-fi počiny, kupříkladu Věc i jiné, přičemž ztratili pel originality a větší výraznost. Začátek je takový roztahaný. Nad lesem prosviští v úvodu žhavá koule, která zapadne kamsi do lesa. Tou dobou se zde výletně pohybuje milostný pár, který po různých názorových rozmíškách, zjištění psychické lability mladé ženy, podpořené množstvím tablet, a odmítnuté mužově žádosti o ruku, začne pociťovat, že nález mrtvého jelena nevěstí pro ně nic dobrého. Pak nutně přijde přerod mužské polovičky v mimozemšťana, což je ta povedená část filmu. Vražedný výsuvný osten na jeho ruce připomene Terminátora 2. Jake Lacy předvádí schopnou psychopatickou kreaci a Maika Monroe solidně kontruje kreací ženy v úzkých. Do toho se pod skalpel mimozemšťana připlete jiný výletní pár. Tahle část funguje, je v podstatě očekávaná a zabaví. Následně se film přehoupne do své finální části, která je slabá a naprosto postrádá kreativnost. Dokonce se objeví i nějaké pseudofilosofické náznaky. Nejhorší je, že to tvůrcům stačilo a už nepřišli s nějakou finální dardou. Závěr je tedy odfláknutý až běda. Takže bych to sumarizoval tak, že začátek je standardně seznamovací s dobře fungujícím lesním prostředím i ústřední dvojicí, prostředek je zábavně hororově pojatý a závěr je příšerně nedodělaný a nezvládnutý. Ke vší smůle kameraman Matt Mitchell není zřejmě příznivcem pěkného zadku Maiky, takže mnohem více prostoru dostal les, kterým se dá úspěšně kochat. 6/10 ()

darkrobyk

Lesy kdesi v Oregonu. Úvod s padající hvězdou a jelenem navnadí. Na výšlap se sem vydali Ruth a Harry a divák se těší, co se z toho vyklube. Popravdě první polovina je utahané vztahové drama jak z nějaké telenovely. Pak ale Ruth najde tajemnou jeskyni a děj se konečně pohne zajímavým směrem. Uvítal bych vícero chapadel a možná i nějaké čelisti, ale vodění diváka za nos, aneb kdo je kdo, se mi líbilo. K solidnímu průměru přihodím jednu za konec. Vizuálně podmanivé, lesy nádherné, záběry na mořský příliv skvostné. Hudba - D. Bowie, Badfinger, Orleans, Brother Dege. ()

*CARNIFEX*

Počiatočná serióznosť dostane nečakanú trhlinu po úvodnej tretine, pričom následný komediálny nádych buď človeka preberie, alebo s absurdným výrazom zarazí do fotelky. ja si nemôžem fakt pomôcť no mne táto jednohubka napriek svojmu nádychu vyslovene tragická neprišla, keďže pointa vedieť sa v cítiť do iného, bola poňatá pomerne originálnym spôsobom. Pre mňa priemer .. ()

S.Kok.i

Significant Other je film, o ktorý by som asi nikdy nezakopol, nebyť pána na TikToku, ktorý vo svojom videu za doprovodu strašidelnej hudby hovorí, aký je to nedocenený a znepokojujúci horor. S tvrdením, že je to znepokojivé, sa dá súhlasiť. Atmosféra najmä v prvej polovici filmu je nepríjemná a postupne minútu po minúte naberá na obrátkach, či už zásluhou nádherného lesného prostredia alebo dianím medzi hlavnými postavami. Druhá polovica filmu sa už skôr nesie v znamení komédie ako hororu, no stále som tam cítil tú bezmocnosť v ktorej sa Ruth (Maika Monroe) ocitla, a určite ma to nenechalo chladným. Veľká škoda záveru, kde sa Ruth začne správať nelogicky a uberá to na vážnosti filmu oveľa viac ako už spomínaná zmena žánrov. Ako celok je to ale podľa mňa mierny nadpriemer, takže z časti sa dá súhlasiť aj s tvrdením, že ide o nedocenený film, no zároveň to určite nie je niečo, čo by malo patriť medzi červené čísla. Moje hodnotenie: 6,5/10 ()

JohnCZ

Skvělá atmosféra tvořená zvukem a obrazem v úvodu nadchne, stejně jako parádně nasnímaný les jak z nějakého z dokumentů o přírodě. Jakmile se začala odvíjet zápletka, nadšení trochu opadlo a vyklubala se z toho úplně obyčejná, i když alespoň v mém případě dost zábavná a zvědavost vzbuzující, béčkařina. Nemohu se ale ubránit pocitu, že s trochu jiným a lepším scénářem, který by se vyvaroval žánrovým výkyvům, to mohla být s tímhle audiovizuálem vyloženě lahůdková hororová sci-fi pecka. ()