foto

Maika Monroe

  • nar. 29.5.1993 (27 let)
    Santa Barbara, California, USA

Biografie

Maika Monroe Buckley, jak zní její celé jméno, se narodila v kalifornské Santa Barbaře 29. května 1993. Kromě herectví se profesionálně věnuje freestyle kiteboardingu (surfování na speciálním prkně za tažným drakem), kterému se ve šlépějích svého otce začala věnovat od jedenácti let. Kvůli tréninku se dokonce na čas přestěhovala na severní pobřeží Dominikánské republiky, zatímco studium dokončila online způsobem. Usilovná píle brzy začala přinášet ovoce, její sportovní kariéra stoupala vzhůru a vrcholem bylo druhé místo v mezinárodní soutěži Red Bull Air.

Maika však současně začala laborovat s herectvím - po malých roličkách ve filmu BAD BLOOD (2006) a v jedné epizodě sci-fi seriálu Eleventh Hour (2009) se mihla v dramatu ZA KAŽDOU CENU (At Any Price, 2012). Jistým průlomem v herecké kariéře byla vedlejší role Mandy ve filmu Jasona Reitmana PRODLOUŽENÝ VÍKEND (Labor Day, 2013). Větší role, byť ve skromnějších produkcích, se záhy dostavily: role Anny čelící psychopatovi vydávajícího se za rodinného přítele v akčním thrilleru THE GUEST (2014) a středoškolačky Jay stíhané přízraky v hororu NEUTEČEŠ (It Follows, 2014).

Že se Maika Monroe bude dále objevovat v hledáčku produkcí dokazuje fakt, že ji v roce 2015 uvidíme ve westernu DEMONS OF WAR a ve sci-fi BOKEH. O rok později se po boku Chloë Grace Moretz objeví v postapokalyptické sci-fi THE FIFTH WAVE (2016).

Petr "peetriss" Michalik

Herecká filmografie