V temnotách

• Velká Británie Out of Darkness (více)

Ve starší době kamenné se nesourodá skupina prvních lidí spojí a hledá novou zemi. Když však pojmou podezření, že je pronásleduje zlovolná mystická bytost, je klan nucen čelit nebezpečí, které si nikdy nepředstavoval. (JasonCZ)

Accuphose

Mám rád britské horory, Possum, The Green Knight... tohle má asi do půlky atmosféru a pak se to začne pomalu rozpadat. Oceňuju hudbu. V druhé půlce tomu chybí zejména uvěřitelnost a to samé se dá říct i o konci... škoda, ale s ohledem na rozpočet, dávám za dvě. ()

Natar

Pravěká nuda. Kterej mamlas to může označit za "vykrádačku Predátora"? Co to má s Predátorem společnýho? To už může být klidně i vykrádačka Záhady Blair Witch - mimochodem alespoň konceptem to je rozhodně podobnější. Bububu tma, bububu neviditelná smrt, bububu strach ze tmy a tak dokola. Leda tak pro bambuly, co se bojí vlastního stínu. Hrozná otrava. ()

lubosco

Tento film je z číreho nerozumu datovaný 45.000 B.C. - skupinka neadertálcov, čo vyzerajú akoby vyliezli z  amerického geta, sa objaví v nejakej severskej zemi, kam sa z nám neznámeho dôvodu doplavili. Pochybujem, že ľudia v tej dobe mali tucha o najakých plavidlách, nieto ešte loď. Ale teda nevadí, plánujú sa tam usadiť a živiť sa lovom. Plány im skríži potvora, ktorá loví ich, no tento survival varí z vody. Potvora je superrýchla, supersilná, vydáva zvuky sťaby t-rex krížený s prasaťom, do toho hrá dramatická hudba, ktorá navodzuje tie správne pocity strachu, ktoré by sme mali zažívať. Odhalenie príde niekde v 3-tej tretine, potom už len trocha krvi a je koniec. Snaha bola, ale keď už robím film z doby kamennej, tak nech to tak aj vyzerá. Potvora sa nakoniec nekonala, ale spoilerovať nechcem. ()

carebear

Za mňa sklamanie a to som sa po pár tunajších recenziách na to celkom tešil. Prehistorik tak ako ho nepoznáte a ani asi nechcete. Nesympatické postavy rad za radom všetky do jedného ,komorný dej , slabé gore atď,toto by sa s Prey veru nemalo ani spomínať v rovnakej súvislosti. ()

Dalajlada

Vzhledem k tomu, že film byl natočen o jisté události, tak absolutně nedává smysl. I přesto, že je velmi dobře natočený, tak nechápu, proč tam furt něco kvílí, jak se ti lidé neustále ztrácejí, když z rozuzlení zjistíme, že k tomu nebyl absolutně žádný důvod. ()

Chupacabros

Docela našlápnutá atmosféra, kterou ale zabije odhalení toho, co ve tmě skřehotá. Film pak v podstatě nedává smysl, protože předešlé silové výpady a brutalita nejsou adekvátní k maskulatuře vřískala a celé to pro mě ztratilo veškeré kouzlo a smysl. A v upoutávkách lákat lidi na pravěkého Predátora je tak mimo, že prozření o to víc bolí. Škoda, udržet to v nadpřirozených kolejích, mohla to být docela fajn brutální podívaná i přes to, že herci vypadaji spíš jak entity z půlnočního Václaváku, než borci z doby před desítkami tisíc let. 50% ()

batmancz

Vůbec nechápu ty pochvalné recenze. Je to neuvěřitelně béčkové, hrdinové všichni pohlední jak by člověk od pravěku čekal (ehm). Že to má být horor by mě opravdu nenapadlo! (ok, béčkový možná). Nápad fajn, ale ne, podruhé ani náhodou. ()

nostale

Vztahy mezi příslušníky tlupy by šlo možné vylepšit. Celkově však film působí celistvě a rozhodně se nejedná o ztrátu času. Potenciálně bych možná poukázal na to, že se vlastně nejedná o horror. Sonda do života pravěkých lidí realisticky odráží přesně to co život v této době znamenal. Každodenní boj o život propletený s pověrami a základními strachy.  Popravdě jedno shlédnutí jen rozčeří další otázky a je potřeba se na toto dílo podívat nejméně dvakrát aby se člověk, se získanou zkušeností, mohl na některé obrazy podívat znovu. A o tom přesně tento snímek je, o obrazech z hledání bezpečí, přežití, strachu, pověrách a poznání jak málo nas i v dnešní době dělí od našich prapředků. ()