Kansas City 1935 město gangsterů: Soukromý detektiv Mike Murphy přijde při vyšetřování o společníka Swifta, který je brutálně zavražděn. Do případu se zapojuje vrchní policista Speer, bývalý Murphyho kolega. Oba se znovu setkávají, ačkoliv se v minulosti nemohli vystát: zatímco Speer je známý suchar, Murphy naopak neodbytný žvanil. Vzájemná rozpálená nevraživost je však nahrazena společným cílem dostat se k vrahům Dehla Swifta. (oficiální text distributora)

YURAyura

6/10 V porovnani s letitymi nadprumerna, v porovnani s novymi filmy poslednich desetileti vyborna explozivni zabava dvojice "kwrdaku" po jejichz spolupraci zustava v gangsterske meste spoust horsi nez po valce. Ty hefty, co filmem projdou stoji za to! ;]] Jak nemam rad prohibici a 30 leta - toto slo. ()

Vampireman

Český dabing vkládá Reynoldsovi do úst nadávky typu "platfusák", "rybí tlama" nebo "opičí ksicht" a rámuje film ještě více jako Pro děti. Všichni tu jsou hrozně nevýrazní a smál jsem se akorát když na sebe Reynolds navleče vlčí kostým. "Nesnese se se sestrou!" ()

Jino

Nic moc. Reynolds a Eastwood k sobě nesedí - z jejich společných hereckých výstupů jde cítit křečovitost namísto pohody, kterou by si tato akční komedie zasloužila. Spousta vtipů je tím pádem neškodných a společně s trapným Reynoldsem táhnou Žár velkoměsta do vod širokého průměru. 45% ()

mortak

Problém vidím v tom, že Reynolds je takový Eastwoodův sidekick, jenže film mu věnuje daleko více prostoru. Jakmile jsou na plátně oba dva, má to švih, jenže to se v prvních dvou třetinách moc neděje. Místo toho sledujeme naprosto obyčejnou gangsterskou B-story, která nadchne tak třináctileté kluky, ale ty starší už nudí svou předvídatelnosti. Střílečky taky nejsou moc propracované, spíše jen hlučné, takže na ty tři hvězdičky to táhne jen Clint, který s neskrývanou chutí svého seržu přehrává. ()

otík

Docela solidní žánrovka s tradičně drsně tichým Eastwoodem a frajírkovsky se předvádějícím Reynoldsem. Každý si hraje to svoje, co dobře umí, a docela jim to jde. Navíc ve společných scénách oba dva parádně hláškují. Bohužel ve scénách, kde je Reynolds sám, tempo filmu neskutečně pokulhává a hlavně prostřední pasáž filmu je neskutečně nudná. Průměr, který měl rozhodně navíc. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : NOMINÁCIE (1) : Najhorší herec - Burt Reynolds (spolunominácia za viacero filmov). ()

Shetland

Gangsterka, která spíše vypadá jako fraška, hlavně díky přestřeleným (přehnaným) přestřelkám a také Easwood a Reynolds se snaží procedit více hlášek s důrazem na drsnost,ale nějak to celé nefunguje. Je zde vidět jasná inspirace italskými komediemi s Terencem Hillem a Budem Spencerem. ()

Mr.Bulanek

Film nabitý skvělýma hláškama, je možné, že tento snímek má slabší scénář, ale to vůbec nevadí já se u něho skvěle bavil. Je tu něco k pití? Čaj už došel, ještě je tam leštěnka na nábytek. Já pro ni dojdu. ()

JohnSmith

Na dvojici Eastwood Reynolds jsem se vyloženě těšil, i zápletka vypadala dobře, ale krom pár přestřelek to bylo o ničem a hrozně nudné. ()

zigíš

Clint hláškuje jak o život -v menší míře i Reynolds- ale režie je ubohá, nezajímavá scénář jí taky moc nepomůže, tak co s tím vším? No, aspoň to rychle uteče. ()

kenkaku

Když jsem viděl film poprvé před lety na VHS nijak extra mě neoslnil. Prakticky jsem si ho pustil jen díky Eastwoodovi. No a protože Clint tam tak nějak hraje druhé housle, nechal jsem ho upadnout v zapomnění... po několika dekádách jsem se k němu vrátil abych si "upravil názor" a nestalo se. Na filmu mi už tak nevadí menší výskyt mého oblíbence, jako přehnaná grotesknost. Za to ale může věk a(nebo) doba. Při sledování žáru velkoměsta v tomto tisíciletí jsem měl opravdu pocit sledování ozvučené, barevné grotesky. Padouši jsou mírní a hloupý. A ti dobří mají vždy navrch a humor na jazyku. Je to sice pitomoučké a dětinské, ale roztomilé - jako němé grotesky :) ()

Mikino00

Slabší podívaná, která není ani komedii ani akčním filmem. Tuctový děj, Eastwood i Reynolds celý film ve stejné herecké poloze nemůžou ničím překvapit a celkově film nestojí za povšimnutí. ()

aLPaC

Dost nevýrazné a nudně natočené. Stylem (ne žánrem) mi to připomínalo Kazanova Posledního magnáta. V obou případech se děj snaží být děsně zajímavý, ale já už po jednom dnu nevím, co se ve filmech vůbec dělo. Navíc Reynoldse nemám rád a Clint je tu jednak málo a jednak vůbec nemá šťávu. ()

Wolvie

Nudná dobovka,která nemá ani akci,ani humor,což je u akční komedie docela tristní bilance.Burta Reynoldse nesnáším,Clint se tu nudí a zbytek filmu si už vlastně ani nepamatuju... ()

strikeman

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Holt Clintovi asi více sednou role osamělých vlků nebo to bude tím, že Burt Reynolds vždycky byl (alespoň z mého úhlu pohledu) totálně necharismatický a nesympatický "týpek" - každopádně chemie mezi těmito dvěma postavami naprosto nefunguje, hlášky působí násilně, situační humor je místy až trapný (viz finální scéna v bordelu), přestřelky přitažené za vlasy, amatérsky natočené a bez špetky napětí. Pokud hledáte kvalitní buddy detektivku, určitě se najdou desítky lepších... Ale abychom nehledali jen zápory - film má solidní výpravu, atmosféra 30. let je vykreslena opravdu pěkně. 45% ()