Alibi na klíč: Den D

• Francie Alibi.com 2 (více)

Hlavní hrdina Greg měl se svými kumpány agenturu na výrobu alibi. Záletníkům a každému, kdo zrovna nechtěl říct pravdu, připravili alibi ušité přesně na míru. Jenže se zamiloval a svojí přítelkyni slíbil, že nebude lhát ani ke lžím dopomáhat někomu jinému. Jeho život dostal řád a klid, dokonce až příliš. Ne však na dlouho! Greg se rozhodne požádat svou dívku snů o ruku, ovšem její láskyplné „ano“ má jednu podmínku. V jejich Den D chce konečně poznat Gregovy rodiče. Jenže jeho otec je podvodník a kriminálník, matka hvězdou erotických filmů, navíc jsou rozvedení a nesnáší se. Tahle smrtící kombinace má sílu zničit celou svatbu i přilehlé okolí. Greg proto musí s kamarády ještě naposledy oživit agenturu a pro poslední alibi najít falešné rodiče. Plán vychází přesně do té chvíle, než se objeví ti skuteční. Nastává panika, rychle je potřeba najmout falešnou nevěstu a souběžně s jednou svatbou je nutné uspořádat i druhou svatbu v sousedově domě. Následná lavina karambolů, malérů a zvratů nedá postavám ani divákům vydechnout. Skutečný Den D! (Bontonfilm)

Hollohlaway

Míra absurdity byla možná někdy až moc, ale záplava fórů, některých vysloveně ultimátních, se musí ocenit. Abibi.com a televizní zprávy mě fakt rozsekalo. ()

iXtr3m3

Objektívno-subjektívne a subjektívno-objektívne slabšie ako prvá časť, ale... ALE napriek tomu to stačí na plnú palbu. Lacheau a jeho parta jednoducho asi nikdy nesklamú v najväčších značkách. Aj ich slabší pokus je o ťažké levely pred akoukoľvek celosvetovou konkurenciou, čo znamená že ich parta je jednoducho v poslednej desaťročnici a už aj niečo navyše jednoducho bezkonkurenčná a je jedno, aká krajina sa do zrovnávania vyberie. Neskutočný "nářez", čo sa týka náhodných "posraní" aktuálnej situácie (rozumej nečakané komplikácie). Síce sme nedostali ako v prvej časti pomrknutia na svetoznáme filmy, ale to si už asi vystrieľali v prvej časti a hlavne v Badmanovi. Takže moji milí. Kto nepozná túto partu, tak poďme smerom k ich začiatkom až do súčastnosti a zhliadnuť každú ich komédiu a to bez výnimky, pretože je to veru pecka pecková. Teraz poprosím druhú časť buď Nickyho Larsona, alebo Badmana, prípadne tretiu časť Babysitting. ()

borec999

Francúzi stvorili vtipnejšiu komédiu než väčšina amerického mainstreamu a navyše i na pomerne kvalitnej tech. úrovni (slow motion pasáže a viaceré zaujímavé kamerové zábery). Humorné scény vo väčšine fungovali a napr. bitka na svadbe, bitka so svojim nahým svokrom, či jeho následné anonymné vyjadrenie v TV boli naozaj výborné. Jediný aspekt, ktorý mi vadil (a to vcelku dosť), že som nedokázal presne určiť ako seriózne, resp. neseriózne to Francúzi myslia. Občas boli gagy relatívne umiernené, občas totálne prestrelené a uletené, občas postavy konajú celkom logicky a občas sa správajú ako idioti a veľa scén bolo tým pádom pomerne pritiahnutých za vlasy (vyhlásenie z TV skrinky, postavy nepočujú že cez plot sa koná druhá svadba atď). Alibi na mieru 2 teda v rámci tohtoročných komédií určite odporúčam ako zábavnú oddychovku, ale pre spomínaný aspekt som bol od plného počtu hviezd ešte pomerne ďaleko. ()

Zagros

Po zábavné jedničce jsme si pustili i dvojku a bylo to stejně dobré. Prakticky to na ní navázalo jak dějově, tak druhem humoru. Ztřeštěná komedie pokračovala. Nešlo v ní ani tak o děj, jako spíš o sled šílených scének. Některé byly perfektní, některé jen dobré a občas nic moc. Naštěstí vyložené trapného nebylo moc. Vyhnulo se to tradičnímu sešupu druhých dílů, což je pochvala sama o sobě. Opět dávám fajn tři hvězdy za pohodový večer u nenáročné komedie. ()

Vajonek

Jedničku jsem neviděla, takže nemohu srovnávat. Dvojka mi ale přijde (pokud se člověk tedy dokáže naladit na to, že je to celé vlastně jedna velká absurdita a blbost) jako poměrně zdařilá komedie, u které se člověk zasměje i odreaguje. Na plný počet hvězd to nevidím mimo jiné kvůli tomu, že jak ubíhala stopáž, přece jen to začínalo být čím dál víc přitažené za vlasy, ty klipovité vtípky a shody (ne)šťastných náhod sázené v rychlém sledu za sebou už tolik nebavily. A taky jsem čekala (podle ukázek), že se větší část snímku odehraje přímo na oné svatbě (svatbách) a nestráví se tolik času přípravami na ni/ně. 70 %. ()

mclenin

Francúzi tie komédie vedia a partička okolo Philippe Lacheaua obzvlášť. Opäť sa stretávame so starými známymi tvárami, ktoré sa ocitnú v bizarných situáciách plynúcich z nelogických a hlúpych rozhodnutí, a tomu zodpovedá aj úroveň servírovaného humoru, ktorý je síce z kategórie tých lacných, avšak rozhodne zabaví. Pozerané v partii kamarátov niektoré scény vyvolali doslova salvy smiechu a slzy v očiach. ()

mira007

Opět se jede motiv tvorby aliby pro všechny lháře, tentokrát hlavně pro hlavního hrdinu Philippe Lacheau (nar. 1980), který se žení, sice se to tak nějak opakuje a není tam extra přidaná hodnota oproti jedničce, ale já dvakrát brečel smíchy, což je u suchara jako já celkem unikum, takže tři hvězdy. Má to spád, fajn obsazení a posledních dvacet minut zachraňuje i to sotva průměrné do té doby. ()

bozka10

Tak tu máme dvojku a Lacheau to znovu odpálil na plné gule.Notoricky známa banda je späť aj s kanonádou humoru,šialených scén a bláznivých zvratov.Philippe je neskutočný sympaťák, skvelý herec a režisér.Je až neuveriteľné, že znovu dokázal spraviť originálnu a bránicu drtiacu zábavu. ()

Flopik

Chcel som ísť na 4*, ale tá šialená, komediálna jazda na konci nemala absolútne žiadnu chybu. Smial som sa poriadne nahlas a za mňa táto partičke nemôže sklamať. Dúfam, že nemajú v pláne končiť, na poli komédii jasný top. ()

M.E.K.Y

Philippe Lacheau je stálicí v komediálním žánru. Po úspěšné jedničce navazuje dvojkou, kde si udržuje vysokou kvalitu a v některých scénách jde ještě dál. Děj je dobře vystavěný, kdy se postupně nabaluje jeden průser na druhý, až to vygraduje slowmotion řežbou nakonci, kdy všechno praskne a divák dostane jeden záchvat smíchu za druhým. Samozřejmě tomu nechybí emoce, i kvalitní herecký ansámbl. Philippe si střihl hlavní roli společně s úžasnou Elodie Fontan, která snad nestárne. Nelze nezmínit ani jeho dva kumpány z alibi.com, kteří tvoří gro vtipných situací. Mohlo to být krapet delší, protože takové crazy zábavy není nikdy dost. Frantíci zkratka umí. ()

mig20

4.5*. Snad ještě lepší než první díl. Pár vtipů přepálených, ale jako celek jsem se hodně nasmála. Skvělý, že i herci zůstali stejní jako v jedničce. ()

nonick1

Tohle zábavné pokračování jedničky, u kterého člověk párkrát vyprskne smíchy, má opět na svědomí partička kolem Phillipa Lacheaua. Někdy je to sice hodně na doraz, ale pokud bylo záměrem tvůrců diváka především pobavit, podařilo se. ()

TheSpearCZ

Tohle je momentálně těžko překonatelná komedie roku a jeden z nejlepších letošních filmů. Opět geniální celá herecká sestava, dobře vymyšlená zápletka a vtipnost gagů tady dosahuje vrcholu. Lacheau je borec. 5* ()

majec4

Svieža komédia, plná humoru s dosť predvídateľným scenárom. Jednotka mi samozrejme prišla o triedu nápaditejšia. V dvojke aj tá hlavná zápletka bola dosť neoriginálna. Samotný dej bol však vtipný, stopáž sa zbytočne nenaťahovala, takže hodnotenie je jasné ako facka. Ten záver bol akurát do komédie, v trochu vážnejšom filme by som mal tóóóľko otázok. ()

zahadum

Je to divočina ? je to bezotyšná haluz ? strieľajú z tooho gagy plné prdele ? Rozhodne áno ! a nikdy to nepresiahne stupeň trápnosti alebo gýču ! Bavíte sa, vrieskate smiechom, oceňujete skvelé hlášky a skvelé bizarné až krajne bizarné ( NIE DO KUFRA NIE ! ) scénky za hranou ľudskej predstavivosti. Takto si vážený predstavujem dokonalú komédiu na večer. 90% ()